Skocz do zawartości

450D hypermod


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślałem aby jak najbardziej skrócić zimny palec, a w takim układzie jak sobie wymyśliłem droga od peltiera do matrycy będzie najkrótsza, musze jeszcze przemyśleć jak rozwiązać sprawę połączenia, jeśli nie da rady z tyłu będzie trzeba zaopatrzyć się w standardowe rozwiązanie. Napisz proszę jak zrobiłeś podgrzewanie szybki matrycy, z jakiego drutu i jakie dałeś napięcie.

 

Rafał

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wczoraj w końcu zabrałem się za rozegranie mojego Canona 1100D, aby pomierzyć długość zimnego palca i zobaczyć jak mogę ogrzać matrycę. Cold finger szybko został zamierzony, zrobiłem szablon z tektury i poskładałem wszystko do kupy. Niestety okazało się że po podłączeniu baterii aparat nie reaguje, rozebrałem więc ponownie wszystko na części pierwsze i ponownie z wielką uwagą zacząłem wszystko składać, niestety efekt był ten sam. Delikatnie mówiąc szlag mnie trafił, przecież uważałem i każda część była odkładania na specjalnie przygotowane miejsce. Przeprowadziłem jeszcze kilka prób, ale nic to nie dało, jako że zbliżała się północ w nie najlepszym nastroju poszedłem spać rozmyślając ile mnie będzie kosztować naprawa i czy jest sens? Jakie było moje zdziwienie rano kiedy po włożeniu baterii do aparatu ten zaczął normalnie reagować. Ciekaw jestem czy u innych także po rozegraniu aparatu trzeba było odczekać?

Fajna stronka jak ktoś nie wie jak rozebrać swój aparat http://www.lifepixel.com/tutorials/infrared-diy-tutorials

CDN...

Pozdrawiam Rafał

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak robiłem mod 40D to po rozebraniu i złożeniu nie trzeba było czekać.

 

Możliwe że przy pracy "zaaplikowałeś" w aparat ładunek elektryczny (wg sztuki to najlepiej być cały czas uziemionym podczas pracy z aparatem), który to ładunek przez noc uległ rozładowaniu i aparat wtedy zadziałał. Ale to moja prywatna teoria na szybko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień można uznać za udany, pierwsza faza modyfikacji zostala zakończona sukcesem. Oczywiście kilka problemów było, ale udało się wszystko dokończyć, zrobilem ogrzewanie filtra przed matryca , zimny palec został umieszczony na swoim miejscu, oraz czuknik temperatury znalazł miejsce obok matryce. Wszystko poskładałem do kupy i o dziwo aparat działa bez czekania jak ostatnio. Zostalo mi jeszcze wyciąć z aluminium mocowanie do wentylatora, skrócić zimny palec i zmontowac wszystko razem.

 

 

EDIT

 

I jak widać postanowiłem zachować wyświetlacz :P

uploadfromtaptalk1410294812730.jpg

uploadfromtaptalk1410294823339.jpg

uploadfromtaptalk1410294835883.jpg

uploadfromtaptalk1410294912014.jpg

uploadfromtaptalk1410294930713.jpg

Edytowane przez kudi145
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki...ale czegoś tu nie kumam.

 

Zrobiłeś chłodzenie matrycy peltierem i ogrzewanie matrycy żeby Ci nie szroniła ??

 

Ja mam dwa aparaty chłodzone i w zimę zszedłem na -10*C, a matryca nie szroniła.

 

Tutaj chodzi o lekkie podgrzanie filtra, który jest przed matrycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.