Jump to content
DuRuS

KERBAL SPACE PROGRAM

Recommended Posts

Witajcie.

Ostatnio pogoda płata figle i skutecznie potrafi zmasakrować astroplany.

Na rynku jest wiele symulatorów kosmicznych eksploracji, które pomagają rozładować frustrację wynikającą z warunków atmosferycznych. Symulatory są jedne lepsze drugie gorsze.

Moją uwagę zwróciła dość ciekawa "gra" a właściwie symulator.

To własnie ten symulator upodobali sobie pracownicy NASA i oni są w głównej mierze twórcami wielu modyfikacji które rozwijają możliwości tej gry.

screenshot5.png

Gra pozwala budować i wysyłać swoje rakiety (i nie tylko, np. satelity, stacje, samoloty i różne dziwadła) w przestrzeń kosmiczną. Rakiety/statki są zbudowane z gotowych modułów (części), takich jak silniki, skrzydła, koła, zbiorniki z paliwem. Dodatkowe moduły, takie jak gotowe łaziki lub broń, mogą zostać dodane do gry przez modyfikacje.

W grze znajduje się aktualnie 17 ciał niebieskich. Kerbin to planeta podobna do Ziemi, z której odbywa się start rakiety gracza ( o ile się uda ;) ). Istnieją też dwa księżyce, które wokół niej krążą: Mun i Minmus. W wersji 0.14 dodana została obsługa trwałego świata: każdy obiekt, który osiągnął stabilną orbitę, zostanie zapisany, a jego położenie jest obliczane równolegle z innymi statkami. Budynek naziemnej stacji śledzenia pozwala graczowi kontynuować dowolny trwający lot, przełączać się między niektórymi z tych lotów, cofać je, a także obserwować kosmiczne śmieci.

screenshot6.png

Spędziłem kilka dłuższych chwil z kumplami, którzy mi tę grę pokazali.

Na mnie wywarła olbrzymie wrażenie. Wszystko co powinno być w symulatorze programu kosmicznego znajdziemy w Kerbalu. Mimo iż nie jest to wersja ostateczna ciężko dopatrzyć się jakiś poważniejszych błędów. Na łopatki rozwaliła mnie między innymi grawitacja, atmosfera (chodzi o gazy ;) )

Polecam wszystkim którym marzą się kosmiczne wyprawy na inne planety, chcą spróbować ściągnąć asteroidę , eksplorować inne planety i wydobywać z nich surowce.

screenshot4.png

Filmik z youtube; http://youtu.be/tgPr4q5tj-Q

Strona: https://kerbalspaceprogram.com/

Edit:

Właśnie zauważyłem, że przeszedłem na ciemną stronę mocy :icon_evil: to już 666 post na forum :tanczy:

Edited by DuRuS
 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grałem w Kerbale przez zimę jak miałem więcej wolnego czasu i polecam wszystkim :) Niesamowicie wciąga, po malutku dochodzi się do wszystkiego i sprawia to ogromną frajdę! Na początku chcesz, żeby w ogóle Twoja rakieta wyniosła się na orbitę i żeby w locie się nie rozpadła. Później kombinujesz jak z orbity sprowadzić te śmieszne ludziki na Ziemię żeby się nie pozabijały :D Ja doszedłem do etapu wypraw na Księżyc, pamiętam jak się jarałem jak udało mi się wejść na orbitę! Później były próby lądowania.

Naprawdę gra daje niesamowicie wielką frajdę i wymaga myślenia - co jest rzadko spotykane we współczesnych grach. Aż chyba sobie do niej wrócę, bo mi apetytu narobiłeś.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najfajniejsze są akcje ratunkowe, gdy na poprzedniej misji kerbalowi zabrakło paliwa na powrót :)

 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pojawił się mod "nasz prawdziwy układ słoneczny" . Jest znacznie trudniej pokonać grawitację/tarcie no i odległości są większe, na szczęście zawsze można przyśpieszyć czas.

 • Like 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

W ciągu trzech dni nauczyłem się więcej o mechanice orbitalnej niż podczas czytania mądrych książek i opracowań. Nic nie uczy tak jak praktyka. Ta gra jest niesamowita!!! Nocne zmiany już nigdy nie będą nudne w pracy :)

 

Edit

 

Dodam tylko, że udało mi się dostać 40% upustu z okazji Haloween. Warto polować na promocje. Cena 100% to 30 funciaków,

Edited by bamus
 • Like 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zobaczywszy fotografię tego miasta pomyślałem sobie:

"Każdy budynek inny. Że też im pomysłów nie zabraknie. Czuję, że następny będzie bardzo podobny do rakiety."

Szukając rakiety inspirującej kształt nowego budynku dla tego miasta trafiłem na:

 

http://forum.kerbalspaceprogram.com/index.php?/topic/47720-post-some-of-your-huge-rockets-for-distant-missions/&do=findComment&comment=675906

 

i dowiedziałem się o tak zwanym "Kerbal Space Program"
- grze, która nieźle uczy o lotach kosmicznych.

 

Nie oferuje ona idealnej symulacji orbit niemniej nieźle przybliża zjawiska fizyczne działające na rakietę i dlatego jest doceniania za "astrodynamikę".
Uwzględnia też między innymi takie rzeczy jak fakt, że słaba Wytrzymałość spoin może spowodować rozpad rakiety.

 

Notable people and agencies in the space industry have taken an interest in the game, including NASA and Elon Musk of SpaceX.

 

A teraz widzę, że już było ... :)

 

Pozdrawiam

KSP.jpg

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nawet nie wiedziałem, że mamy taki wątek. Dołączę się i pozostawię po sobie owoce moich 900 godzin przegranych w tę grę :)

OSIRIS-REx podczas przelotu blisko Ziemi (po odłączeniu próbnika)
7Fw1n8Q.png

TGO
8kypAfz.png

Lądowanie Schiaparelli'ego
ZuTOP6c.png

MESSENGER
7XBztJH.png

Dawn
yfW1eOi.png

Cassini - Huygens
XLBSeW6.png

Huygens
FVODOQi.png

 • Like 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Montaż "Wirus 2020"
   A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
   • 52 replies
  • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
   Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
    • Like
   • 17 replies
  • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
   Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
    • Thanks
   • 11 replies
  • Druk 3d. Projekty wydruków przydatnych w astronomii amatorskiej i nie tylko amatorskiej.
   @Adam_Jesion zachęcił mnie do założenia tematu odnośnie druku 3d. Z oczywistych względów nie ma sensu powielać treści poświęconych zagadnieniom sprzętowym, które można znaleźć w dedykowanych temu stronach/forach. To forum Astro, więc skupmy się naszym podwórku.
    • Like
   • 117 replies
  • Akcja grupowa - montaże Lupus AI
   Ruszamy z akcją zapisów na zakup naszych teleskopów! Oferowany montaż będzie miał sporo istotnych poprawek względem prototypu który przyjechał na jesienny zlot i który obecnie użytkuję. Będzie też przygotowany do instalacji enkodera i gdy skończymy obecnie projektowany sterownik to przyjedziemy i zainstalujemy wszystko co potrzeba.
   • 49 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.