Skocz do zawartości

KERBAL SPACE PROGRAM


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ostatnio pogoda płata figle i skutecznie potrafi zmasakrować astroplany.

Na rynku jest wiele symulatorów kosmicznych eksploracji, które pomagają rozładować frustrację wynikającą z warunków atmosferycznych. Symulatory są jedne lepsze drugie gorsze.

Moją uwagę zwróciła dość ciekawa "gra" a właściwie symulator.

To własnie ten symulator upodobali sobie pracownicy NASA i oni są w głównej mierze twórcami wielu modyfikacji które rozwijają możliwości tej gry.

screenshot5.png

Gra pozwala budować i wysyłać swoje rakiety (i nie tylko, np. satelity, stacje, samoloty i różne dziwadła) w przestrzeń kosmiczną. Rakiety/statki są zbudowane z gotowych modułów (części), takich jak silniki, skrzydła, koła, zbiorniki z paliwem. Dodatkowe moduły, takie jak gotowe łaziki lub broń, mogą zostać dodane do gry przez modyfikacje.

W grze znajduje się aktualnie 17 ciał niebieskich. Kerbin to planeta podobna do Ziemi, z której odbywa się start rakiety gracza ( o ile się uda ;) ). Istnieją też dwa księżyce, które wokół niej krążą: Mun i Minmus. W wersji 0.14 dodana została obsługa trwałego świata: każdy obiekt, który osiągnął stabilną orbitę, zostanie zapisany, a jego położenie jest obliczane równolegle z innymi statkami. Budynek naziemnej stacji śledzenia pozwala graczowi kontynuować dowolny trwający lot, przełączać się między niektórymi z tych lotów, cofać je, a także obserwować kosmiczne śmieci.

screenshot6.png

Spędziłem kilka dłuższych chwil z kumplami, którzy mi tę grę pokazali.

Na mnie wywarła olbrzymie wrażenie. Wszystko co powinno być w symulatorze programu kosmicznego znajdziemy w Kerbalu. Mimo iż nie jest to wersja ostateczna ciężko dopatrzyć się jakiś poważniejszych błędów. Na łopatki rozwaliła mnie między innymi grawitacja, atmosfera (chodzi o gazy ;) )

Polecam wszystkim którym marzą się kosmiczne wyprawy na inne planety, chcą spróbować ściągnąć asteroidę , eksplorować inne planety i wydobywać z nich surowce.

screenshot4.png

Filmik z youtube; http://youtu.be/tgPr4q5tj-Q

Strona: https://kerbalspaceprogram.com/

Edit:

Właśnie zauważyłem, że przeszedłem na ciemną stronę mocy :icon_evil: to już 666 post na forum :tanczy:

Edytowane przez DuRuS
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Kerbale przez zimę jak miałem więcej wolnego czasu i polecam wszystkim :) Niesamowicie wciąga, po malutku dochodzi się do wszystkiego i sprawia to ogromną frajdę! Na początku chcesz, żeby w ogóle Twoja rakieta wyniosła się na orbitę i żeby w locie się nie rozpadła. Później kombinujesz jak z orbity sprowadzić te śmieszne ludziki na Ziemię żeby się nie pozabijały :D Ja doszedłem do etapu wypraw na Księżyc, pamiętam jak się jarałem jak udało mi się wejść na orbitę! Później były próby lądowania.

Naprawdę gra daje niesamowicie wielką frajdę i wymaga myślenia - co jest rzadko spotykane we współczesnych grach. Aż chyba sobie do niej wrócę, bo mi apetytu narobiłeś.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W ciągu trzech dni nauczyłem się więcej o mechanice orbitalnej niż podczas czytania mądrych książek i opracowań. Nic nie uczy tak jak praktyka. Ta gra jest niesamowita!!! Nocne zmiany już nigdy nie będą nudne w pracy :)

 

Edit

 

Dodam tylko, że udało mi się dostać 40% upustu z okazji Haloween. Warto polować na promocje. Cena 100% to 30 funciaków,

Edytowane przez bamus
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczywszy fotografię tego miasta pomyślałem sobie:

"Każdy budynek inny. Że też im pomysłów nie zabraknie. Czuję, że następny będzie bardzo podobny do rakiety."

Szukając rakiety inspirującej kształt nowego budynku dla tego miasta trafiłem na:

 

http://forum.kerbalspaceprogram.com/index.php?/topic/47720-post-some-of-your-huge-rockets-for-distant-missions/&do=findComment&comment=675906

 

i dowiedziałem się o tak zwanym "Kerbal Space Program"
- grze, która nieźle uczy o lotach kosmicznych.

 

Nie oferuje ona idealnej symulacji orbit niemniej nieźle przybliża zjawiska fizyczne działające na rakietę i dlatego jest doceniania za "astrodynamikę".
Uwzględnia też między innymi takie rzeczy jak fakt, że słaba Wytrzymałość spoin może spowodować rozpad rakiety.

 

Notable people and agencies in the space industry have taken an interest in the game, including NASA and Elon Musk of SpaceX.

 

A teraz widzę, że już było ... :)

 

Pozdrawiam

KSP.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet nie wiedziałem, że mamy taki wątek. Dołączę się i pozostawię po sobie owoce moich 900 godzin przegranych w tę grę :)

OSIRIS-REx podczas przelotu blisko Ziemi (po odłączeniu próbnika)
7Fw1n8Q.png

TGO
8kypAfz.png

Lądowanie Schiaparelli'ego
ZuTOP6c.png

MESSENGER
7XBztJH.png

Dawn
yfW1eOi.png

Cassini - Huygens
XLBSeW6.png

Huygens
FVODOQi.png

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.