Skocz do zawartości

Parabolizacja


Szymek_O

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Z tego co się orientuję w temacie słowa doskonały i tani pasują do siebie jak kwiatek do kożucha i kryterium cena jakość nie da się na długo oszukać  :salu:

 

To zapytam drugi raz bo za pierwszym odpowiedzi nie otrzymałem.

Twoje lustro Januszu 270/1500 kosztuje 1200 zł a takie samo Poruczki 1800 zł. Co to oznacza?

 

Czy twoje lustro jest o 600 zł gorsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam akurat w serwisie teleskop jego klienta z lustrem 330mm/1800mm przysłoniętym do 300mm z powodu paskudnie odwróconego brzegu psującego obrazy przy pełnej średnicy i nie wypowiem się o jakości tego lustra bo jego wykonawca nie chce go poprawić klientowi od kilku lat wciskając ciemnotę że to cudowna parabola L/16 buahahahaahhahaha :lol::lol::lol:

W teleskopie musiałem odchudzić tubus z pancernej rury 14mm do 6mm ścianki (koszmarna masa rury spadła z 29kg do 14 kg)

Z mety wymienić wyciąg z mieszka na nasz 2", wymienić pająka i prostokątne, zamałe lustro wtórne na Eliptyczne o odpowiednim rozmiarze, oraz wymienić szukacz na 50mm.

Na wymianę czekają jeszcze za małe czopy o klaustrofobicznej średnicy około 50mm (do tuby 400mm :shock: )

Nie wspomnę o wycięciu 120mm otworu wentylacyjnego w tylnej płycie oprawy lustra zasmarkanej silikonem na głucho :shock: (czas studzenia=nieskończoność!!!)

Dobson poskręcany z niewykończonej paździerzy też czeka na wymianę na klejoną i sztywną, konstrukcję z konstrukcyjnej wstęgi postformingowej.

Podliczając te wszyskie upgready jeszcze bez nowego Dobsa klient już na dziś zapłacił o 30% drożej niż za naszego oryginalnego Syriusza i nadal od 4 lat buja się ze skitfaszoną optyką nie mogąc prowadzić normalnych obserwacji jak przystało na teleskop klasy 330mm :salu:

Ale cóż takie są skutki zadawania sie z byłym dealerem U...który stwierdził ze sam zrobi to lepiej i więcej na tym zarobi jak zrobi wszystko sam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do teleskopów to widziałem tylko na stronie ale nie wyglądają za dobrze, co do lusterek kątowych to miałem "zaszczyt" takie mieć przez tydzień (syf totalny) odesłałem i kupiłem od Ciebie Antaresa a optykę głowną jak podeśle ją kiedyś do aluminizacji z utwardzeniem będzie szansa ocenić ale obrazy daje mi dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam jako użytkownik lustra jesteś z niego zadowolony to nie ma sensu go badać cieniowo i wywalać na to kasy bo jeszcze dostałbyś jakichś kompleksów po otrzymaniu wyniku a po co Ci to a tak żyjesz w błogiej nieświadomości jego realnej dokładności :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sam jako użytkownik lustra jesteś z niego zadowolony to nie ma sensu go badać cieniowo i wywalać na to kasy bo jeszcze dostałbyś jakichś kompleksów po otrzymaniu wyniku a po co Ci to a tak żyjesz w błogiej nieświadomości jego realnej dokładności  :wink:

 

:mrgreen:

 

Na razie rozdzieliłem wyraźnie na 2 składniki gwiazdki 16 Vul o separacji 0,9" a 0.5" widać wyraźnie sklejone ze sąbą dwa składniki więc nie jest tak źle.

Przed zakupem zastrzegłem że lustro pojedzie do Ciebie na badania :mrgreen: więc jest szansa że jest dobre 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze masz smykałkę do zakupów, po takim oświadczeniu nie mogłeś dostać kitu tylko dobre lustro zrobione w pocie czoła, gratuluję pomysłu z groźbą sprawdzenia jakości lustra, ostre zagranie nie ma co, użyłeś naprawdę mocnych argumentów :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cytat:

===========================================

Doskonałe (i tanie) lustra paraboliczne wykonuje P. Paweł Socha w Krakowie. Sam zamówiłem u niego lustro i jestem bardzo zadowolony z zakupu.

===========================================

 

Hmm .... bardzo stary wątek, ale chyba warto tu zapytać.

Szukam kontaktu e-mail do Pawła Sochy, a także jego adresu WWW.

Zna Ktoś ten aktualny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.