Skocz do zawartości

Forum ASA - nowe forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu pojawiały się sugestie, żeby na Astropolis powołać dedykowany działa dla właścicieli montaży i teleskopów ASA. W 2012 roku miało to jeszcze mały sens, w 2013 zacząłem rozważać tę możliwość, ale w tym roku czas rozpocząć nowy etap. Właścicieli ASA jest na forum już wielu, więc większość powinna się ucieszyć, że teraz całą wiedzę ma w jednym miejscu (także archiwalną).

 

Ci, których te tematy nie interesują mogą teraz je sobie wyłączyć (jako całe pod-forum). Wilk syty i owca cała.

 

Przeniosłem większość tematów dotyczących sprzętu ASA do nowego działu. Gdyby moderatorzy coś jeszcze znaleźli, to prośba o przerzucenie, żeby wszystko było w 1 miejscu.

 

A właścicieli ASA zapraszam do współtworzenia tego działu.

 

asa_logo_312_new.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o przynależność i wyeksponowanie pewnej "elitarnej" grupy ludzi mającej kasę na drogie zabawki i to przyświecało chyba stworzeniu "Klubu". W innym wypadku po prostu byłby to dział: "Montaż ASA".

Edytowane przez alinoe
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o przynależność i wyeksponowanie pewnej "elitarnej" grupy ludzi mającej kasę na drogie zabawki i to przyświecało chyba stworzeniu "Klubu". W innym wypadku po prostu byłby to dział: "Montaż ASA".

 

 

Hahahaha :buahaha:

Edytowane przez renims
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik montażu ASA uważam pomysł za calkowicie chybiony. Rozumiem tylko , że chodzi o marketing Astromarketu. Nie lepiej wydzielić w "Dyskusjach o sprzęcie" odpowiednie poddziały np: montaże, teleskopy itd?

 

Edytowane przez JustinSullivan
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss.... Niestety nie chodzi a marketing.... Rozczarowujące??? Nie mierzcie wszystkich swoją miarą.

 

Widzę, że 50 lat komunizmu wyprało nas z normalnych zachować i 20 lat "normalności" to za mało. Dobrze, że jeszcze nie nazwano posiadaczy ASA-y "Zaplutymi karłami reakcji", "śmierdzącą burżuazją" lub "prywaciarzami, badylarzami, spekulantami". Przecież wszyscy dobrze wiedzą "że pewnie ukradli skoro mają".

 

Możemy nawet założyć klub "Synty", tylko jeśli nie widzicie różnicy w technologii między jednym a drugim to chyba nie ma o czym gadać. W zamyśle będzie to miejsce gdzie ludzie podzielą się swoimi doświadczeniami, z bardzo jak na chwilę obecną zaawansowanej technologii.

 

Co do nazwy - oczywiście może być nawet "no name" albo "Ci co mają ale tak naprawdę nie chcieli tylko jakoś tak wyszło i bardzo przepraszają za to" tylko dlaczego.

 

Tak bardzo Was boli nazwa "klub"???? Pierwszy raz spotkaliście się z taką nazwą czy generalnie jest to niewygasła miłość do dawnego ustroju?

 

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci których tak naprawdę to nie dotyczy...

 

Niech podsumowaniem tej wypowiedzi będzie tekst forumowicza (do mnie) na jednym ze zlotów kiedy nie było pogody - "Taki ładny montaż za tyle kasy a nie robi zdjęć przez chmury? Jaka szkoda."

 

Jazz

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta nasza społeczność...

 

Tylko jedna osoba zrozumiała intencje tego działu, a reszta jak woli widzieć w tym drugi dno, to po prostu niech wyłączy sobie ten dział i nie zagląda.

 

PS. Nie widzę problemu, żeby powstały inne działy - pod warunkiem, że to ma sens merytoryczny.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się da podsumować tylko słowami: "Na debilny pomysł, debilne reakcje."

Ludzie zawsze tak reagują na klasyfikowanie, czy kategoryzowanie. Nie wystarczyło Wam po prostu dyskutować o montażach ASA? Potrzebujecie dodatkowej etykiety? Wyróżnika? Porażająca gafa ze strony specjalisty od Marketingu.

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o przynależność i wyeksponowanie pewnej "elitarnej" grupy ludzi mającej kasę na drogie zabawki i to przyświecało chyba stworzeniu "Klubu". W innym wypadku po prostu byłby to dział: "Montaż ASA".

A co z "teleskopami"? Co za pieprzenie. Teraz jest "Forum ASA" - lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to się da podsumować tylko słowami: "Na debilny pomysł, debilne reakcje."

Ludzie zawsze tak reagują na klasyfikowanie, czy kategoryzowanie. Nie wystarczyło Wam po prostu dyskutować o montażach ASA? Potrzebujecie dodatkowej etykiety? Wyróżnika? Porażająca gafa ze strony specjalisty od Marketingu.

Zgadza się. Robienie czegoś na tym forum to stąpanie po polu minowym. Trzeba ważyć każdy pomysł, każdą najmniejszą nazwę, bo zaraz ktoś się obrazi. Naprawdę - rozbawiliście mnie setnie. Traktujecie błache rzeczy, jak życiowe oręże. Trochę luzu. Życie jest jedno i szkoda go marnować na takie spięcia.

 

Nawet mi przez myśl nie przeleciało, że można to w XXI wieku tak rozumieć. Gdyby to było Klub Soligora, to nie było by dyskusji. Ale... ASA. A jak głupi myślałem, że to po prostu dobry montaż/teleskop, a nie element ego. Spoko - przyjąłem do wiadomości, że macie z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki, tylko dlaczego??? Chociaż z drugiej strony jak zaczynamy się wyzywać od debili zaledwie po paru postach to nieźle musi uwierać ten dział.

 

Nie rozumiem tylko jednego... jak mnie nie dotyczy lub mnie nie interesuje to nie czytam i włączam - CO MNIE TO OBCHODZI!!!. Tutaj mamy jednak zjawisko "psa ogrodnika" - mnie nie dotyczy ale innym zabronię a zwłaszcza im.

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałbym co innego.... Nie wiem dlaczego naszemu społeczeństwu, również temu astro brakuje poczucia humoru :)

 

Może kiedyś zapiszę się do klubu ASA. Cały czas mnie intrygują mnie te montaże, ale jeszcze nie do nich nie przekonałem. Pewnie z dwóch przyczyn. Jedna to kasa, a druga to rożne opinie na ich temat. Może kiedyś.....

 

Jeżeli niektórzy ludzie na forum będą mieć "fun" z takiego dodatkowego forum, to dlaczego tego nie zrobić !

 

Najważniejsze minimo wszystko w tym hobby, to mieć zdrowie, kasę na sprzęt, wolny czas na obserwacje oraz astrofoto i pogodne niebo. Tego wszystkim życzę :)

 

Pozdro

Paweł

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub soligora ma tyleż sensu co asy. Co inneo rozdzielanie DD i klasyki. Bo jeśli się dobrze orientuję montaży DD na rynku jest więcej? Dział direct draw przeszedłby bez echa i tarć, tak sądzę. Z klubem asy trafiliście w zły moment. Wcześniej byłoby inaczej, teraz nazbierało się ciśnień i kontrowersji napędzanych przez pewnych użyszkodników..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że gdyby od początku było "Forum ASA" temat potoczyłby się zupełnie inaczej, bo chyba nie chodzi o koncepcję ale o magiczne słowo "klub"...i szczerze mówiąc mam podobne odczucie ponieważ klub to z definicji zrzeszenie ludzi, z tego wynika, że to klub posiadaczy sprzętu ASA i dalej myślenie zmierza w kierunku "zrobili sobie klub dla elit". Wszystko to przez jedno słowo. Mam nadzieję, że to koniec problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się kolejna wojna, której powodem jest ASA. Forum na tym straci. Jeszcze kilka takich sporów i moze nie będzie potrzeby tworzenia klubu bo inni odejdą. ASA robi zły klimat. Ja to tak odbieram, mimo że ten i inne montaże są mi zupełnie obojętne.

Edytowane przez Arek_P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będąc złośliwym proponowałbym lepiej zająć się odpowiednią obsługą potencjalnych i obecnych klientów, który zgłaszają poważne problemy z kontaktem. Bo jakże jest ważny kontakt a tym bardziej błyskawiczny czytaj telefoniczny anieżeli wysłanie maila i czekanie niezliczony czas niż rozmyślać jakie jeszcze działy dołożyć na forum.

 

Ilość osób wypowiadających się w wątkach (wogóle sama ilość tematów i odpowiedzi na nie) o montażach ASA można policzyć na wszystkich swoich palcach. Następnie porównajcie to z resztą użytkowników daje raczej konkluzję, że dział jest tylko po to aby wydłużyć listę działów na forum. I tak aby przejechać na sam dół zajmuje to 2 minuty.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki, tylko dlaczego??? Chociaż z drugiej strony jak zaczynamy się wyzywać od debili zaledwie po paru postach to nieźle musi uwierać ten dział.

Nie rozumiem tylko jednego... jak mnie nie dotyczy lub mnie nie interesuje to nie czytam i włączam - CO MNIE TO OBCHODZI!!!. Tutaj mamy jednak zjawisko "psa ogrodnika" - mnie nie dotyczy ale innym zabronię a zwłaszcza im.

 

Jacku, Adamie, absolutnie nie miałem na myśli wyzywania kogokolwiek od debili. Przepraszam, jeśli tak moje słowa zostały zrozumiane. Zdaję sobie sprawę, że mogły tak zostać odebrane - stąd szczere przeprosiny.

Oceniłem pomysł i reakcje na pomysł. Jak Adam poddał tę myśl, od razu wiedziałem, że zrobi się gorąco. To nie jest kwestia tego forum. To ogólnospołeczna kwestia. Nie da się grupy integrować, tworząc podziały. One oczywiście i tak istnieją, ale gdy są nie nazwane łatwiej z nimi żyć.

Edytowane przez Loki
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.