Skocz do zawartości

Forum ASA - nowe forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

A ja żądam zlikwidowania Yahoo Takahashi Uncensored Group i kilku innych podobnych ! To siedlisko bogaczy i pralnia brudnych pieniędzy! I w ogóle naleźy wprowadzić podatek katastralny od sprzętu astrofoto o wartości powyżej średniej krajowej pensji ogłoszonej na dany rok przez GUS!

Ludzie...czy to co czytam powyźej to prawda czy mam omamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upsss.... Niestety nie chodzi a marketing.... Rozczarowujące??? Nie mierzcie wszystkich swoją miarą.

 

Widzę, że 50 lat komunizmu wyprało nas z normalnych zachować i 20 lat "normalności" to za mało. Dobrze, że jeszcze nie nazwano posiadaczy ASA-y "Zaplutymi karłami reakcji", "śmierdzącą burżuazją" lub "prywaciarzami, badylarzami, spekulantami". Przecież wszyscy dobrze wiedzą "że pewnie ukradli skoro mają".

 

Możemy nawet założyć klub "Synty", tylko jeśli nie widzicie różnicy w technologii między jednym a drugim to chyba nie ma o czym gadać. W zamyśle będzie to miejsce gdzie ludzie podzielą się swoimi doświadczeniami, z bardzo jak na chwilę obecną zaawansowanej technologii.

 

Co do nazwy - oczywiście może być nawet "no name" albo "Ci co mają ale tak naprawdę nie chcieli tylko jakoś tak wyszło i bardzo przepraszają za to" tylko dlaczego.

 

Tak bardzo Was boli nazwa "klub"???? Pierwszy raz spotkaliście się z taką nazwą czy generalnie jest to niewygasła miłość do dawnego ustroju?

 

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają Ci których tak naprawdę to nie dotyczy...

 

Niech podsumowaniem tej wypowiedzi będzie tekst forumowicza (do mnie) na jednym ze zlotów kiedy nie było pogody - "Taki ładny montaż za tyle kasy a nie robi zdjęć przez chmury? Jaka szkoda."

 

Jazz

 

A tak z ciekawości, skoro tak wielu Was jest, że chcecie zakładać klub - to właściwie ilu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASA robi zły klimat. Ja to tak odbieram, mimo że ten i inne montaże są mi zupełnie obojętne.

Jest grubo. Ja myślę, że to opętanie. Rzadko się zdarza aby opętanie dotyczyło przedmiotów ale.... ;)

 

 

Panowie "nie grzejcie" się tak. Rozumiem pogoda nie dopisuje i każdy jest wnerwiony przez nią ale spokojnie ;)

Na 26 wypowiedzi cztery Twoje + plus pierwsza odpowiedź należy do Ciebie... Czy na pewno wiesz do kogo napisałeś te słowa - statystyka wykazała, że najbardziej "zagrzany" z osób nie zaangażowanych to Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Robienie czegoś na tym forum to stąpanie po polu minowym. Trzeba ważyć każdy pomysł, każdą najmniejszą nazwę, bo zaraz ktoś się obrazi. Naprawdę - rozbawiliście mnie setnie. Traktujecie błache rzeczy, jak życiowe oręże. Trochę luzu. Życie jest jedno i szkoda go marnować na takie spięcia.

 

Nawet mi przez myśl nie przeleciało, że można to w XXI wieku tak rozumieć. Gdyby to było Klub Soligora, to nie było by dyskusji. Ale... ASA. A jak głupi myślałem, że to po prostu dobry montaż/teleskop, a nie element ego. Spoko - przyjąłem do wiadomości, że macie z tym problem.

Rozumiem,że Warszafa się obraziła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......

 

Na 26 wypowiedzi cztery Twoje + plus pierwsza odpowiedź należy do Ciebie... Czy na pewno wiesz do kogo napisałeś te słowa - statystyka wykazała, że najbardziej "zagrzany" z osób nie zaangażowanych to Ty.

Jazz najpierw przeczytaj całą moją wypowiedź, zastanów się, możesz jeszcze raz przeczytać i wynieś wnioski. Jesli to takie ciężkie to Ci pomogę.

 

 

"26 odpowiedzi w wątku a tylko jedna osoba wspomniała o "elitarnym klubie""

 

 

praktycznie w tematcie chodzi bezpośrednio albo pośrednio o wpis z pierwszej strony o "elitarnym klubie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz najpierw przeczytaj całą moją wypowiedź, zastanów się, możesz jeszcze raz przeczytać i wynieś wnioski. Jesli to takie ciężkie to Ci pomogę.

 

 

"26 odpowiedzi w wątku a tylko jedna osoba wspomniała o "elitarnym klubie""

 

 

praktycznie w tematcie chodzi bezpośrednio albo pośrednio o wpis z pierwszej strony o "elitarnym klubie".

Przeczytałem nawet wszystkie Twoje wpisy, zastanowiłem się, pomyślałem nawet kilka minut i zdania nie zmieniłem, ale dzięki za chęć niesienia pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam to nie przeszkadza. Mimo ze nie mam i nie będzie mnie stać na taki montaż to z chęcią lubię czytać o nowościach w sprzęcie astrofotograficznym. Tego nie da się pominąć technologia z roku na rok jest coraz bardziej zaawansowana co przekłada się nawet na nasze hobby.

 

Ja też się zgadzam z Alien7101,

Myślę że to opinia większości osób na forum.

Lata mi to, kto co ma. Na czym robi, czym podgląda, etc.

 

Jeśli taka grupa miałaby powstać po to aby usystematyzować wiedzę, to jeszcze lepiej dla innych użytkowników którzy z ciekawości będą zaglądali aby dowiedzieć się co i jak z ASA

 

Teraz, jeśli się pojawia w nowym wątku słowo ASA, to wiem że nie ma po co tam zaglądać.

Zawartość zawsze tonie w dyskusjach nie mających związku z tematem.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle nie na temat ^_^

 

Twórzcie sobie działy, róbta co chceta, ale skupcie się też na ożywieniu Forum, bo co ostatnio czegoś w gogle szukam to znajduje wątek na temat, ale na innym portalu. Skupmy się na wszczynaniu tematów w których amatorzy będą mimo swojego niedoświadczenia przedstawiać swoje pomysły, w których będą z dumą prezentować lunetki z rur PCV i inne wygibasy, w których podyskutujemy o ciekawych zagadnieniach swobodnie, bez spinania się, bo może z tego wykluje się ciekawa koncepcja. Na tym też należy się skupić a Społeczność na pewno więcej zyska bo mam wrażenie że brakuje tego ostatnio.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tematy o "lunetkach z rur PCV" były zakazane? Ktoś komuś zabrania? Przecież ja nie zacznę takich wątków, bo już się tym nie zajmuje (nawet nie mam czasu). Przecież jedno nie przeczy drugiemu (tak mi się wydaje). Czytając między wierszami mam rozumieć, że dopuszczenie wysokiej jakości sprzętu pacyfikuje treści o sprzęcie gorszym? Jeżeli tak jest, to pozostaje ubolewać i rozłożyć ręce.

 

Forum jest takie, jakie sobie wykreujesz. Jeżeli brakuje Ci jakiejś tematyki, to po prostu o niej napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby tematy o "lunetkach z rur PCV" były zakazane? Ktoś komuś zabrania? Przecież ja nie zacznę takich wątków, bo już się tym nie zajmuje i nie mam wiedzy (nawet nie mam czasu). Przecież jedno nie przeczy drugiemu (tak mi się wydaje). Czytając między wierszami mam rozumieć, że dopuszczenie wysokiej jakości sprzętu pacyfikuje treści o sprzęcie gorszym? Jeżeli tak jest, to pozostaje ubolewać i rozłożyć ręce.

 

Forum jest takie, jakie sobie wykreujesz. Jeżeli brakuje Ci jakiejś tematyki, to po prostu o niej napisz.

Nie :) ja do Ciebie nic a nic nie nawiązuje, ale że temat poczytny skorzystałem z okazji aby wtrącić małą dygresję ^_^ nie mam nic do tego co zrobiłeś a montaże DD uważam za mega przełom :)

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie :) ja do Ciebie nic a nic nie nawiązuje, ale że temat poczytny skorzystałem z okazji aby wtrącić małą dygresję ^_^ nie mam nic do tego co zrobiłeś a montaże DD uważam za mega przełom :)

A to w tym temacie rozmawiamy o montażach? Starzeję się, bo nie zauważyłem. Wybaczcie ;)

 

PS. A ja piszę zupełnie serio, bo jeżeli jest jakaś metoda na sprowokowanie ciebie do większej aktywności, to z chęcią z niej skorzystam. Stanowczo za mało zakładasz tematów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wywody nie kumam po co się wciskają Ci co z ASA nie mają nic wspólnego robiąc zamieszanie i siejąc znienawidzenie, zazdrość i tp itd.

 

Tak jak Adam napisał, ze najwięcej do powiedzenia maja Ci co nie powinni tu się wtrącać a jedynie czytać. Ich ten temat nie dotyczy a my użytkownicy ASA chętnie popieramy pomysł Astromarketu.

 

 

Chcesz ASA kup sobie taki montaż ASA . Pracuj ciężko jak każdy z nas to wydatek 60.000 nie będzie kłopotem lecz przyjemnością. Głupie komentarze powinny być usuwane przez moderatorów lub ludzie usuwani z Forum jak chwasty na łące. Będzie czyściej i przyjemniej. Nie ma co się ADAMIE i JACKU szczypać z takimi, bo forum traci na wszystkim.

 

W Polsce jest ogromna zazdrość i nie może mieć jeden lepiej od drugiego bo inaczej potopili by się w łyżce wody.

 

 

Edytowane przez renims
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Takiej głupoty dawno nie przeczytałem - owszem - zdarzają się ludzie i ludziska ale Ty Kolego widzę Jesteś jak propaganda gierkowska w szczytowej formie (przeżywałem osobiście już jako pełnoletni) z czerwonego w czarne przeszedłeś jak błyskawica a jest środek... no ale widzę, że nie dla wszystkich...

Bardzo Ci zazdroszczę - spać od dziś nie będę mógł i zbieram te 60000 zł aby mnie nie kusiło aby w łyżce wody utopić....

Przepraszam za offa, ale trudno się powstrzymać.

 

 

 

Kto Cię tu prosił o opinie. Tu zaprzeczasz, a zaraz potwierdzasz racje. Bezsensu.

Sam tak jak inni przedmówcy mieszacie i się wyśmiewacie. Nie umiecie uszanować czyjeś decyzji. Polska mentalność : Jak nie dokopie to nie będzie spokojnie spać. Dzięki takim robicie zamieszanie gdzie Adam z dobrego serce chce coś zrobić coś dobrego.

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wyjątkowo uczulony na największy możliwy przejaw ludzkiej głupoty - mianowicie na nacjonalizm regionalny. Napisz jeszcze raz coś takiego, a osobiście skorzystam z narzędzi moderatorskich (pierwszy raz od kilku lat).

 

Największym możliwym przejawem głupoty jest zakładanie klubu ,żeby pokazać wszystkim jaki to ja jestem "elytarny"

Gdyby to była nieprawda nie zareagowałbyś tak nerwowo! Kogo straszysz?! Czym?! Tu nie Rosja!!!

Brak argumentów to mnie straszysz!!!??? Weż zimny prysznic!

Edytowane przez Dune
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alien... wiesz jak to jest... jeżeli masz samolubnych, nieodpowiedzialnych, zazdrosnych i kłótliwych obywateli, to zgadnij, jacy będą politycy ;)

 

Dużo krzyku o nic, chociaż faktycznie można było to przewidzieć. Łatwo jest jednak powiedzieć "było do przewidzenia", kiedy wszystko mamy podane jak na tacy :) Wtedy każdy jest prorokiem i specjalistą. Nie sądzę, żeby Adam miał coś złego na myśli i zapewne do głowy mu nie przyszło, że się zrobi taka awantura ;) Inna sprawa, że zamiast od razu jechać z grubej rury nikt nie zwrócił uprzejmie uwagi typu "słowo klub zalatuje elitaryzmem... może by tak zmienić na coś innego?" Od tak po prostu... po ludzku... nie trzeba od razu atakować, żeby uzyskać pozytywną reakcję.

 

Nie mogę się tylko zgodzić z jednym...

 

Remins... szczerze... w Polsce ludzie pracują ciężko za 30 tysiaków netto rocznie. Naprawdę... możesz mi wierzyć. I to nie dlatego, że są leniwi, niewykształceni, czy nieodpowiedzialni. Często za takie pieniądze wykonują odpowiedzialną i ważną pracę. Więcej zrozumienia i społecznej wrażliwości. Nie każdy kto ma mniej kasy to leń.

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Największym możliwym przejawem głupoty jest zakładanie klubu ,żeby pokazać wszystkim "jaki to ja jestem "elytarny"

Gdyby to była nieprawda nie zareagowałbyś tak nerwowo! Kogo straszysz?! Czym?! Tu nie Rosja!!!

 

I za takie chamstwo jak DUNE powinien wylecieć z forum. Czemu administracja nie czyści z chwastów swojego pola. Nie potrafią uszanować dobrej intencji ADAMA.

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.