Skocz do zawartości

Forum ASA - nowe forum


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Choć przyznam szczerze, temat mnie nie zainteresuje, to popieram pomysł takiego wątku. Przecież nie ma przymusu udzielania się w nim, więc wypowiedzi wszystkich malkontentów uważam za śmieszne i na pewno powodowane wyłącznie chorobliwą zawiścią, no bo jak inaczej to ocenić? Jak można zabijać na starcie każdą pożyteczną inicjatywę?

Edytowane przez lemarc
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I za takie chamstwo jak DUNE powinien wylecieć z forum. Czemu administracja nie czyści z chwastów swojego pola. Nie potrafią uszanować dobrej intencji ADAMA.

Kogo nazywasz chwastem chwaście?! Panu Adminowi nie można zwrócić uwagi bo postraszy mnie banem?! Brakuje argumentów to wyrzucamy z forum????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć przyznam szczerze, temat mnie nie zainteresuje, to popieram pomysł takiego wątku. Przecież nie ma przymusu udzielania się w nim, więc wypowiedzi wszystkich malkontentów uważam za śmieszne i na pewno powodowane wyłącznie chorobliwą zawiścią, no bo jak inaczej to ocenić? Jak można zabijać na starcie każdą pożyteczną inicjatywę? Debilizm.

Powiedziałem sobie że nie będę się odzywał. To tylko cytuję to pod czym mogę sie podpisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo nazywasz chwastem chwaście?! Panu Adminowi nie można zwrócić uwagi bo postraszy mnie banem?! Brakuje argumentów to wyrzucamy z forum????

 

A co tym masz za argumenty? Temat ci się nie podoba, to nie zaglądaj, zamiast wyładowywać swoje kompleksy.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pozwolę Adamowi skorzystać z narzędzi moderskich :flirt:

Czyli uzytkownicy nazywający Sznownego Pan Adama pomysły debilizmem i jeszcze gorzej są ok? Ale ja pozwoliłem sobie na obrazę Warszafki i dostanę bana? Bądzcie poważni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co tym masz za argumenty? Temat ci się nie podoba, to nie zaglądaj, zamiast wyładowywać swoje kompleksy.

Po pierwsze to mnie postraszono regulaminem! za co? Ze Pan Adam napisał iz uzytkownicy nie zgadzajacy sie z jego pomyslem mają problemy . odpisalem na to ,ze warszafa sie obrazila! I to dopiero było przegięcie! nazwano mnie tu chwastem!!!!! Za co ? czy ja kogoś obraziłem! kogoś wyzywam??? Kompleksy to pokazał Pan Adam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli uzytkownicy nazywający Sznownego Pan Adama pomysły debilizmem i jeszcze gorzej są ok? Ale ja pozwoliłem sobie na obrazę Warszafki i dostanę bana? Bądzcie poważni!

 

Chłopie wyłącz się. Nie wtrącaj z nudów swojej frustracji. Zajmij się bierkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to mnie postraszono regulaminem! za co? Ze Pan Adam napisał iz uzytkownicy nie zgadzajacy sie z jego pomyslem mają problemy . odpisalem na to ,ze warszafa sie obrazila! I to dopiero było przegięcie! nazwano mnie tu chwastem!!!!! Za co ? czy ja kogoś obraziłem! kogoś wyzywam??? Kompleksy to pokazał Pan Adam!

 

 

Największym możliwym przejawem głupoty jest zakładanie klubu ,żeby pokazać wszystkim jaki to ja jestem "elytarny"

Gdyby to była nieprawda nie zareagowałbyś tak nerwowo! Kogo straszysz?! Czym?! Tu nie Rosja!!!

Brak argumentów to mnie straszysz!!!??? Weż zimny prysznic!

 

 

Czyli uzytkownicy nazywający Sznownego Pan Adama pomysły debilizmem i jeszcze gorzej są ok? Ale ja pozwoliłem sobie na obrazę Warszafki i dostanę bana? Bądzcie poważni!

Ty naprawdę nie widzisz, że przeginasz i obrażasz innych. Ja też jestem z Warszawy i nie czuje się komfortowo jak mi jeden z drugim rodzinne miasto wytyka - ma to jakieś znaczenie w dyskusji kto gdzie mieszka? Widzę, że dla Ciebie ma i jest dużym problemem ale cóż na kompleksy nie ma rady ani te małe ani te duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek wywal go bo mi też ostatnio robił zamęt ze zdjęciami To prawdziwy typ robiący syf. Za jego mądrośći dostałem nie potrzebnie 2 ostrzeżenia. Takich trzeba wywalać stąd !

 

Proponuje otwarcie klubu ASA i wprowadzenie kodu blokującego celem weryfikacji prawdziwych użytkowników.

Edytowane przez renims
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek wywal go bo mi też ostatnio robił zamęt ze zdjęciami To prawdziwy typ robiący syf.

 

Proponuje otwarcie klubu ASA i wprowadzenie kodu blokującego celem weryfikacji prawdziwych użytkowników.

Jakimi zdjęciami? O co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ty naprawdę nie widzisz, że przeginasz i obrażasz innych. Ja też jestem z Warszawy i nie czuje się komfortowo jak mi jeden z drugim rodzinne miasto wytyka - ma to jakieś znaczenie w dyskusji kto gdzie mieszka? Widzę, że dla Ciebie ma i jest dużym problemem ale cóż na kompleksy nie ma rady ani te małe ani te duże.

Moim przewinieniem było ,że zażartowałem "Warszafa się obraziła" - i potem sie zaczęło: że jestem chwastem, że powinni mnie wywalić, admin straszył mnie banem, polecono mi iść zagrac w bierki itd.

Kto tu przegina?

Nie mam syndromu małomiasteczkowego - mieszkałem (długo) w milionowych aglomeracjach w Anglii.

Wyzywanie mnie od chwastów itd - czy ktoś z wyzywających zastanowił się z kim rozmawia?

Nie jestem nastolatkiem - jestem starszym człowiekiem (w porównaniu z większością tutaj), mężem, ojcem...

 

Widzę ,że nie ma sensu wdawać sie w dyskusję, bo admin postraszy mnie banem - obiecuję ,że nie będę zabierał głosu poza sprawami dotyczącymi mnie...

 

Przepraszam wszystkich

 

Zauważyłem ,że atakuje mnie jeden użytkownik: "renims".

Musiałem go w poprzednim życiu jakoś skrzywdzić, bo w tym go nie znam. Wybacz mi.

A może po prostu "zupa była za słona".

 

Edytowane przez Dune
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek wywal go bo mi też ostatnio robił zamęt ze zdjęciami To prawdziwy typ robiący syf. Za jego mądrośći dostałem nie potrzebnie 2 ostrzeżenia. Takich trzeba wywalać stąd !

 

Proponuje otwarcie klubu ASA i wprowadzenie kodu blokującego celem weryfikacji prawdziwych użytkowników.

Nie wiem czy to się tyczy mnie ? Jęsli nie to nie ma sprawy :)

 

Chyba jakaś pomyłka -, jakie zdjęcia , jakie ostrzeżenie - jestem na tym forum jakieś kilka dni, nie udzielałem nikomu żadnych rad, nie zamieszczałem zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak rozmawiacie o głupotach, to pozwolę sobie wrzucić coś bardziej wartościowego niż cały ten wątek.

Pozdrawiam!

 

 

Pirogronian po wejściu do mitochondriów może ulec utlenieniu do CO2 i H2O (w cyklu kwasów trójkarboksylowych), bądź być wykorzystany do syntezy kwasów lub innych związków. Uprzednio jednak musi ulec utleniającej dekarboksylacji, tworząc "aktywny octan" - acetylo-CoA.

pirogronian + NAD+ + CoA → acetylo-CoA + NADH + H+ + CO2 ΔG°= -33,5 kJ (-8,0 kcal/mol)

Faktyczny mechanizm reakcji jest znacznie bardziej złożony. W katalizującym kompleksie uczestniczą trzy enzymy główne (dehydrogenaza pirogronianowa, transacylaza liponianowa, dehydrogenaza liponianowa), pięć koenzymów (pirofosforan tiaminy, kwas liponowy, NAD+, FAD, CoA) oraz dwa enzymy regulujące (kinaza i fosfataza dehydrogenazy pirogronianowej).

Przebieg procesu zależy od stanu energetycznego komórki. Przy wysokim stężeniu ATP dehydrogenaza pirogronianowa przy udziale odpowiedniej kinazy przechodzi w nieaktywną formę ufosforylowaną, dzięki czemu cały proces ulega zahamowaniu. Przy niskim stężeniu ATP, o wysokim ADP oraz Ca2+ następuje pod wpływem swoistej fosfatazy defosforylacja dehydrogenazy pirogronianowej, z utworzeniem formy aktywnej enzymu.

Proces utleniającej dekarboksylacji α-ketokwasów jest źródłem czterech wiązań wysokoenergetycznych. Trzy tworzone są podczas utleniania poprzez łańcuch oddechowy powstałego NADH. Czwarte, powstałe na poziomie substratu, zmagazynowane jest w postaci ~S-CoA. Przy dekarboksylacji pirogronianu wiązanie to nie jest źródłem ATP, jest jednak wykorzystywane w procesach syntezy. Proces utleniającej dekarboksylacji pirogronianu jest nieodwracalny.

 

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się unikać takich rozmów ale czytając to nie mogę się powstrzymać.

Ludzie nie macie innych problemów?

Przecież nikt Was nie zmusza do czytania wszystkiego co jest napisane na tym forum!

Chcą sobie założyć "klub" to niech zakładają. Ich prawo a tym bardziej właściciela forum.

Jak się komuś nie podoba to może założyć własne gdzie nie będzie "klubów"

Elitarny dla bogaczy? Co za bzdura!!!

Zamiast pisać takie pierdoły zajmijcie się swoimi sprawami.

Typowe podejście Polaka , nie pomyśli jak zarobić kasę na Mercedesa tylko zajmuje się tym jak utrudnić życie temu co się udało

na przysłowiowego merca zarobić.

 

A już tak na luzie to jak macie wolny czas to zapraszam serdecznie do tematów założonych przeze mnie i proszę o pomoc :-) ,

myślę że do tego zostało stworzone to forum

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nasz świat jest tak zrobiony, że zawsze jeden będzie mieć więcej, a drugi mniej, może kiedyś to się zmieni i te różnice w poziomie życia nie będą tak wyraźne, ale na pewno nie za mojego życia. Mi zupełnie nie przeszkadzała zaproponowana nazwa forum, nawet jakby jego nazwa miała brzmieć, klub gwiezdnych bogaczy i miłośników ASY, to mi by to w ogóle nie przeszkadzało i w cale nie czułbym się gorszy. Zdaję sobie sprawę z tego, że trzeba mieć za co taki sprzęt kupić i nie przeszkadza mi to, że niektórych na to stać. Uważam, że czepianie się kogoś z tego powodu jest przegięciem, brakiem tolerancji i po prostu czystym debilizmem. Mnie nigdy prawdopodobnie nie będzie stać na taki sprzęt, ale chętnie poczytam posty na ten temat, napisane przez szczęściarzy, których na taki super sprzęt stać. Współczuje tym, którzy mają z tym problem, jakie to Polskie, dramat.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając te wywody nie kumam po co się wciskają Ci co z ASA nie mają nic wspólnego...

 

Adamie, Jacku, właśnie dlatego wyróżników tworzących podziały należy unikać. Po co stwarzać sytuacje,w których jakiś oszołom pozwala sobie na taki teksty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy już oponenci rozładowali swoją frustracje? Chciałbym posprzątać.

 

Jeszcze ja ....

 

To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego ASA klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.

 

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes naszego klubu tęcza. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu w szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam asapolis sto lat! :)

 

post-23231-0-85733700-1400361174_thumb.jpg

Edytowane przez Zorg7
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.