Skocz do zawartości

Pożegnanie


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczyło zamknąć wątki o czasopiśmie. W końcu ich treść powstała w czasie gdy Astromarket był reklamowany. Wykasowanie wszystkiego było zemstą niskiego lotu. Coraz bardziej komercyjne tło tego forum psuje astroklimat. Chyba i ja przyniosę się tam gdzie brak biznesowego kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądze, że takich spraw nie załatwia się poprzez "pożegnania bo zakazali" w otoczce wszystkich krzyków o gwałcie, wchodzeniu na miny, zemstach różnych lotów itd. ze strony publiki szybkiej w osądach mimo braku bazy w faktach.

 

Tym bardziej, że mamy bogatą historię wszelkiego rodzaju festynów związanych z "graniem i manipulacją" na takich akcjach przez osoby które z jakiegoś powodu postanowiły zakończyć współpracę. Mam nadzieję, że niezależnie od tego czy sprawa zakończy się "wyjaśnieniem nieporozumienia" czy jednak potoczy w eskalację, bo ciągle część faktów ma wyraźnie rozbieżne interpretacje, starajmy się nie ulegać emocjom i wstrzymajmy z pochopnymi ocenami.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jest pięknie i błogo jak przed aferą.

Ale niesmak pozostanie.

 

 

Hans:

Kolega Piotr, podejrzewam napisał ten temat ponieważ są ludzie, który byli zainteresowani czasopismem. Nagle ginie tyle postów, więc w jednym miejscu (a nie odpisując na 100 PW) postanawia poinformować.

 

ZbyT:

Ponoć właśnie kontakt telefoniczny jest utrudniony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło zamknąć wątki o czasopiśmie. W końcu ich treść powstała w czasie gdy Astromarket był reklamowany. Wykasowanie wszystkiego było zemstą niskiego lotu. Coraz bardziej komercyjne tło tego forum psuje astroklimat. Chyba i ja przyniosę się tam gdzie brak biznesowego kontekstu.

 

zrozumiałeś cokolwiek z tego wątku?

 

na miejscu Jazza też bym się wkurzył i wyciął w pień wszelkie wzmianki o tym pisemku

 

 

ZbyT:

Ponoć właśnie kontakt telefoniczny jest utrudniony....

 

oświecę cię

żyjemy w XXI wieku i mamy coś takiego jak telefony komórkowe

Jazz i Jesion takowe posiadają

nawet jeśli telefon stacjonarny nie działa to na komórkę zadzwonić można

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświecę cię

żyjemy w XXI wieku i mamy coś takiego jak telefony komórkowe

Jazz i Jesion takowe posiadają

nawet jeśli telefon stacjonarny nie działa to na komórkę zadzwonić można

Właśnie próbuję - wpisuję w telefon Jazz i nic. Jesion i też nic... jakiś numer trzeba znać, czy co?

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo, litości, czy jak współpracujesz z kimś na płaszczyźnie biznesowej od długiego czasu i jest coś do ustalenia, to też zaczynasz dopiero szukac kontaktu po sieci?

 

Nie nakręcajcie się, dajcie ludziom dojść do porozumienia lub cywilizowanego rozstania, jeśli któraś ze stron uzna, że sprawy zaszły za daleko by dało się cokolwiek ratowac.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbuję - wpisuję w telefon Jazz i nic. Jesion i też nic... jakiś numer trzeba znać, czy co?

 

gdybyś znał się z Jesionem, Jazzem i Brychem tyle lat co oni ze sobą to miałbyś ich numery telefonów

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam kto ma rację. Nie podoba mi się po prostu, że kolejny raz partykularne interesy tworzą zły klimat. Kiedyś to było astro-forum.org teraz to już astromarket-forum.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wnikam kto ma rację. Nie podoba mi się po prostu, że kolejny raz partykularne interesy tworzą zły klimat. Kiedyś to było astro-forum.org teraz to już astromarket-forum.com.

 

Skoro nie obchodzi Pana kto ma racje, po co Pan udziela się w tym wątku?

Po co wystawia Pan nieprzemyślane oceny, sugeruje działanie z zemsty i tła te czy inne?

 

Widzi Pan komercję w tym, że serwery na których działa forum są opłacane przez właścicieli sklepu ze sprzętem astro, ale nie dostrzega jej w płaceniu za czasopismo astronomiczne? Obawiam się, że wpisy takie jak pański bardziej wpływają na klimat niż sam fakt powstania tego wątku.

 

Swoją drogą, ostatnie Pana tematy to czysta giełda. Kupie to, sprzedam tamto... ktoś wystawił Panu jakąś fakturę za ogłoszenia, że tak czepił się Pan słowa komercja?

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jałowa dyskusja. Każdy widzi to co chce widzieć.. Sprawdził Pan moje tematy, ale nie posty. Ja Pana nie sprawdzam by Panu dogryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum poświęcone astronomii czy gościom z problemami?

 

Zdaje się że astropolis powstało jako odpowiedź na poprzednie podziały a właśnie hodujecie sobie następne i co? czas szukać kolejnego w którym nie usuwa się postów? nie edytuje niewygodnych treści?

 

Jakieś "ale" to załatwiajcie to między sobą na PW a nie na "moim" forum.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest do wyjaśnienia między Astromarketem a "Astronomią" a nie między społecznością forum a wspomnianymi stronami.

 

Dlatego też proszę o kilka głębszych wdechów i na prawdę nie nakręcajmy się negatywnie na temat. Piotr napisał, że ewidentnie wynikła zła interpretacja zapisów mailowych - Panowie muszą sobie pogadać przez telefon i tyle.

 

Wróćmy do tego co lubimy najbardziej, czyli astronomii a nie przepychanek kto ma rację a kto nie - bo na pewno nic nie pomożemy w tym temacie.

 

Paweł

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sądze, że takich spraw nie załatwia się poprzez "pożegnania bo zakazali" w otoczce wszystkich krzyków o gwałcie, wchodzeniu na miny, zemstach różnych lotów itd. ze strony publiki szybkiej w osądach mimo braku bazy w faktach.

Hę? Piotr napisał tylko, w pierwszym poście, że przenosi info o miesięczniku na inne forum...

 

na miejscu Jazza też bym się wkurzył i wyciął w pień wszelkie wzmianki o tym pisemku

Nie rozumiem - dlaczego byś się wkurzył?
  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się na maxa pomieszanie ale też widzę że cała sprawa jest chyba efektem paskudnego nieporozumienia które wynikło z niezbyt precyzyjnego wyrażania się w prywatnej korespondencji pomiędzy mną a Jazzem.

 

Oto kolejność zdarzeń:

- Proponuję Wam usunięcie z reklamy Astromarketu numeru telefonu bo jak działa kontakt telefoniczny z Astromarketem to każdy wie, a ja wolę aby w gazecie nawet reklamy były rzetelne.

- Jazz zgadza się ze mną ale stwierdza, że nie da rady usunąć reklamy więc niech idzie tak jak jest i że jest to ostatnia reklama, jednocześnie prosi o komercyjną wycenę reklamy.

 

I tu leży pies pogrzebany - ja zrozumiałem, że to ma być ostatnia reklama barterowa tym bardziej że Jazz prosił o cennik reklam. Jazz być może miał na myśli ostatnią reklamę z błędnym numerem telefonu.

 

- Przesyłam Jazzowi cennik na reklamy, po czym dowiaduję się, że to nie chodzi o reklamę astromarketu tylko chcieliście cennik dla jakiegoś Waszego partnera (nieładnie bo cennik był promocyjny dla Astromarketu z uwagi na dobrą długą współpracę z forum a nie dla jakiegoś gościa którego nawet nazwy nie znam). Jazz stwierdza że Astromarket nie chce wykupywać u mnie reklamy i stwierdza, że powinienem wyłączyć info w stopce i skasowany zostaje nasz wątek. Jazz proponuje jednocześnie że przedstawi mi cennik za kontynuowanie promocji gazety na forum.

- Ja stwierdzam, że nie mogę płacić gotówką za tą formę promocji ale jestem otwarty na wszelkie formy współpracy.

- Kasujecie wątek i 800 postów na temat gazety, kasujecie moją stopkę.

 

 

 

Piotr, skory tak to widzisz. Poniżej to co ja mam w naszej korespondencji - jestem gotów zamieścić screeny.

 

Tak, Piotr zasugerował usunięcie numeru telefonu z reklamy - zgodziłem się z nim i napisałem:

"Wracając do tematu nie damy zmienić reklamy asap więc niech ostatni raz idzie jak jest (z numerem tel.).

P.S. Pls wyceń mi reklamę u siebie. Jedna strona i dwie strony. Cena roczna i miesięczna. Podaj mi proszę swój aktualny zasięg.

Pozdr

Jazz"

 

a Piotr odpisał:

Zatem puszczam reklamę jak jest (z nr telefonu), ostatni raz gratis bo prawdę powiedziawszy to wszyscy użytkownicy Astropolis już o mnie wiedzą i już nowych czytelników z Waszą pomocą raczej nie zdobędę, a pieniądze są bardzo potrzebne.

Co do wyceny reklamy to ceny oficjalne netto, podane na stronie www, są następujące:

Dalej są warunki komercyjne których nie zamieszczę bez zgody Piotra.

 

 

 

Inna sprawa, że usunięcie bez uprzedzenia przynajmniej kilkuset postów to poziom nieosiągalny nawet dla znanego usuwacza postów.

Też niestety było inaczej. Poniżej moje info do Piotra.

"Wychodzi na to, że kończymy naszą barterową współpracę więc w najbliższych dniach wyłączymy Twój wątek i proszę usuń ze stopki info o magazynie.

Jeśli będziesz chciał kontynuować promocję na AP daj znać to przygotujemy Ci ofertę."

 

 

 

A skoro o barterze mowa - to czy zobowiązania Astromarketu/Astropolis* nie powinny być wypełnione przynajmniej do czasu, kiedy reklama Astromarketu jest wciąż w aktualnym numerze Astronomii?

 

Kiedy dostałem info od Piotra że ostatni raz puszcza nasza reklamę na zasadach dotychczasowych odpisałem:

 

"Ok, dzięki za info. Jeśli jest jeszcze taka możliwość to może nie zamieszczaj naszej reklamy - nie wiem jak tam stoisz z pracami nad nowym numerem. Boję się, że znów ktoś podniesie temat numeru telefonu do nas i będzie problem. "

 

 

Myślę, że zamieszczone info wyjaśnia całą sprawę. Oczywiście jeśli będzie dalej taka potrzeba a Piotr wyrazi zgodę mogę zamieścić screeny.

 

Nie rozumiem tego wątku i całej sprawy. Dwie komercyjne działalności zakończyły na spokojnie współpracę, prywatnie, po cichu, na PW. Po co było mieszać do tego całą społeczność??? Dodatkowo informacje jakie zostały podane jako powód tej sytuacji okazały się niezgodne z prawdą.

 

Szkoda gadać.

 

Pozdr

Jazz

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Kiedy dostałem info od Piotra że ostatni raz puszcza nasza reklamę na zasadach dotychczasowych odpisałem:

 

"Ok, dzięki za info. Jeśli jest jeszcze taka możliwość to może nie zamieszczaj naszej reklamy - nie wiem jak tam stoisz z pracami nad nowym numerem. Boję się, że znów ktoś podniesie temat numeru telefonu do nas i będzie problem. "

 

Markowi chodziło o to, że aktualnym numerem jest wciąż majowy, w którym reklama Astromarketu widnieje. W czerwcowym faktycznie już jej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"wyłączymy Twój wątek" - może oznaczać zamknięcie go (jak sądziłem tak właśnie będzie) albo skasowanie go (co niestety nastąpiło).

"Nie rozumiem tego wątku i całej sprawy" - jak już pisałem sprawa wynikła prawdopodobnie z nieporozumienia i niejasności sformułowań na PW - oczywiście jeżeli przyjmiemy Waszą dobrą wolę w tej sprawie, bo z mojej strony nie zamierzałem poza nr telefonu (dla Waszego dobra) nic w reklamie zmieniać.

"Po co było mieszać do tego całą społeczność?" - nie mieszać a poinformować, że nie wolno mi promować gazety. My sobie coś tam ustalamy na PW a zwykły user co widzi? Że zniknął cały dział, 1000 postów a red. nacz. pisma nagle przestał nim być (sądząc ze stopki). Chyba słówko wyjaśnienia dla użytkowników forum się należy w takiej sytuacji.

 

Tak jak proponowałem - skasujmy ten wątek, przywróćmy poprzedni, przywróćmy reklamę. I nie piszmy już nic na ten temat.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ile AM reklamował się na AA ze złym numerem telefonu? Profesjonalny business pełną gębą, nie ma co gadać... Tak trudno jest zmienić baner reklamowy by telefonu nie było widać? Sorry, powtarzałem to już kilka razy i powtórzę raz jeszcze. Nie mieści mi się w głowie by w tak wąskim rynku i z tak dużą konkurencją firma miała w d... reklame i dobry kontakt z klientem.

Edytowane przez bamus
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś chciałem kupić coś u was, ale przed poważnym zakupem chciałem pogadać, telefon milczał, więc kupiłem u lokalnego sprzedawcy po przyjemnej rozmowie telefonicznej. Ot taki mój żal z mojej strony.

Edytowane przez bamus
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.