Skocz do zawartości

Pożegnanie


Rekomendowane odpowiedzi

Usunięcie wątków dotyczących Astronomii to jedno ale usunięcie postów zwykłych użytkowników to drugie. Posty tych użytkowników w żaden sposób nie łamały regulaminu astropolisu więc dlaczego zostały usunięte? Jeszcze bez wiedzy tych użytkowników.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tego wątku i całej sprawy. Dwie komercyjne działalności zakończyły na spokojnie współpracę, prywatnie, po cichu, na PW. Po co było mieszać do tego całą społeczność??? Dodatkowo informacje jakie zostały podane jako powód tej sytuacji okazały się niezgodne z prawdą.

 

Szkoda gadać.

 

Pozdr

Jazz

Niepotrzebnie usuwaliście wątek o czasopiśmie. Skoro w numerze majowym jeszcze jest wasza reklama to do końca miesiąca umowa jest ważna, więc tyle samo czasu powinny wisieć bannery na forum i wątek o AA.

I tak wątek o AA powinien być w bazie forum, nawet zamknięty. Bo reklamy AM z archiwalnych numerów AA się nie usunie.

 

 

 

Co do sprawy z telefonem to chyba źle zrozumiałeś. Numer był prawidłowy tylko jeśli zrezygnowaliśmy z tej formy kontaktu to usunęliśmy go również z reklamy.

Jak dla mnie to kiepski pomysł, ale to wasz biznes. Telefon się przydaje szczególnie jak zawodzi droga mailowa. Czasem wiadomość "nie dochodzi", czasem właściciel lub pracownik "przeoczy" naszego maila, czasem "zapomni" odpisać. Nie sugeruje, że wasz sklep tak robi, ale w innym sklepie tak miałem raz i telefon się przydał.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same odczucia, co do kierunku w którym zmierza to forum jak Panasmaras. Nie przekonuje mnie stwierdzenie, że właściciel może robić co chce bo płaci za utrzymanie. Pewnie niebawem przeczytam, że jak mi się nie podoba, to nie musze tu zaglądać. To prawda. Mam jednak sentyment do tego co było kiedyś. Coraz mniejszy na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzi nie interesuje czy wolno czy nie tylko czy gazeta będzie promowana czy też nie. Wolno nie wolno to kwestia waszych ustaleń a nam nic do tego. To biznes

 

Zwykły user widzi że zniknął cały dział, zaczyna się zastanawiać i w końcu sam wyczuje swąd po czym stwierdzi że Astropolis stało się normalnym komercyjnym forum jakich jest już kilka ( może w ładniejszej oprawie ) Nikogo nie trzeba o tym informować a słówko wyjaśnienia powinno wyjść ze strony administracji, wystarczyło poczekać, za kilka dni musiałaby się ustosunkować a wyjaśnienia byłyby jednocześnie przyznaniem "jesteśmy komercyjni"

 

A tak zaczyna się wyciąganie prywatnej korespondencji, komentowanie prywatnej korespondencji wyciąganie braku kontaktu do astromarketu czyli wszystko to co leży w sferze interesów i powinno pozostać między wami ....

 

W sumie chciałem napisać to co panasmaras, podpisuję się pod tym całą klawiaturą.

 

Pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi wypowiadać się o całej sytuacji, nie znam szczegółów współpracy między Piotrem a Adamem, ale musze powiedzieć, że jeżeli współpraca była na zasadzie umowy świadczeń wzajemnych, to z prawnego punktu widzenia, nie można likwidować tematu na forum. Nie można cofnąć świadczeń już wykonanych.

Myślę, że strony dogadają się z korzyścią dla wszystkich.

 

  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak sentyment do tego co było kiedyś. Coraz mniejszy na szczęście.

 

Żadne to szczęście.

Przerwa w pisaniu na forum może nastąpić z różnych powodów, w okolicznościach mniej lub bardziej (nie)zależnych od użytkownika. Praca czasem się stabilizuje, dzieci rosną i wymagają mniejszej uwagi, urazy - jeśli były - może zaleczyć czas.

Wolałbym mieć świadomość, że - jeśli kiedyś będę miał za dużo weny - będzie do czego wracać.

 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając kilkaktotnie ten wątek ostatnio skupiłem się na wypowiedziach moderatorów. Wyłania się z niego polskie piekiełko. Wypowiedzi moderatorów z wa-wy w dwóch słowach nie chcesz nię ze mna bawić to popsuję Ci zbawki i wynocha z piaskownicy. paether wydaje nie się natomias, że z nie jednego pieca obiad jadł.

 

Panowie kasa to nie wszystko, naprawdę.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wierzyć w obopólne porozumienie Piotra i Adama. Piotra poznałem jako serdecznego przyjaciela pasjonatów astronomii, to między innymi Piotr udziela wsparcia bezinteresownie mojemu Tomkowi w zdobywaniu wiedzy astronomicznej. Dzięki wypożyczonym publikacjom, Tomek mógł się przygotowywać do OMSA, gdzie zajął I miejsce w tym roku, a także sukcesy w Olimpiadzie Astronomicznej i teraz przygotowania do Międzynarodowej Olimpiady Astronomicznej. Za każdym razem poświęcał swój bezcenny czas aby pomagać młodym adeptom astronomii.

Adama także poznałem i myślę, że jest rozsądnym facetem. Jestem pełen optymizmu, że po chwili refleksji, gdy emocje opadną wszystko wróci do normy, gdyż z ekonomicznego punktu widzenia nie będzie opłaciło się Adamowi dokonywać korekty zeznań podatkowych za cały okres współpracy z Piotrem, w przypadku usunięcia śladów świadczenia usług wzajemnych ma taki obowiązek.

Jestem ciekawy, zadaję pytanie czysto teoretyczne, jeżeli panowie nie dojdą do porozumienia, to czy na forum nie będzie można zadać pytania typu: Co myślicie o czasopiśmie Astronomia, Urania itp., bo nie są powiązane z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedzi moderatorów z wa-wy w dwóch słowach nie chcesz nię ze mna bawić to popsuję Ci zbawki i wynocha z piaskownicy.

Wydaje mi się, że pomyliłeś (pewnie z niewiedzy o uczestnikach to wynika) jedną ze stron tego nieporozumienia z Moderatorem :) - Jazz jest moderatorem, ale mam wrażenie że wypowiada się jako jedna ze stron tego reklamowego nieporozumienia :)
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności to wątki nie zostały usunięte. Usunięty został tylko sam dział. 28 maja watki zostaną przeniesione do hyde park i zamknięte.

Czemu Hyde Park?

A nie lepiej się pogodzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jest szkoda / żal zaistniałej sytuacji. Działu Astronomia nigdy nie odebrałem jako formy typowej reklamy (choć w części nią była), a raczej jako platformę wymiany uwag i spostrzeżeń.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę dziś nożyczki i wycinam reklamę z numerów archiwalnych :). Sprawa wygląda na nieporozumienie. Jedna strona wykazała dobrą wolę i chęć powrotu do stanu poprzedniego. Skoro druga strona nie wykazuje jak na razie takiej woli to wiadomo o co naprawdę chodzi... o reklamę konkurencji przy prenumeracie. Nadal można się porozumieć bo chyba można zrobić podobny ruch. Jako potencjalny czytelnik wolałbym mieć wybór miejsca realizacji rabatu na zakupy.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, że jakieś 11 lat temu - o ile dobrze pamiętam - na pewnym sąsiednim forum doszło do wiellkiej awantury tylko bohaterem był zdaje się pewnien Pan z Krakowa. Poszło m.in. o reklamy ale sprawa skończyła się rozłamem w forum (wtedy powstało to forum wtedy jeszcze pod inną nazwą). Po co to ? Nie lepiej odetchnąć kilka razy głęboko i popatrzeć w górę, gdzie jest tyle wspaniałości ? Działu mi bardzo szkoda, chociażby dlatego, że wiedziałem kiedy mogę spodziewać się przesyłki z prenumeratą.

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Cześć Janek, myślę że oficjalne stanowisko Astromarketu zostało już przedstawione:

 

Dla jasności to wątki nie zostały usunięte. Usunięty został tylko sam dział. 28 maja watki zostaną przeniesione do hyde park i zamknięte.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.