Skocz do zawartości

Timelapse, czyli film poklatkowy


Hampel

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna „Irena” z przerobionego Canona, Tatry z 40 km. Ok. 24 godziny, odstępy 3-sekundowe (sąsiednie klatki zmiksowane, wynikowe przyspieszenie: 720x), filtr Baader IR-pass 685 nm.

 

 

W wizualu na początku kręcenia było tak:

 

vis.jpg

 

Planuję powtórzyć w dzień z dobrą przejrzystością, tym razem normalnie, czyli z filtrem UV/IR-cut.

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna „Irena” z przerobionego Canona, Tatry z 40 km. Ok. 24 godziny, odstępy 3-sekundowe (sąsiednie klatki zmiksowane, wynikowe przyspieszenie: 720x), filtr Baader IR-pass 685 nm.

 

 

 

Wyszło super! Skąd robione? Próbowałeś zrobić coś podobnego w świetle widzialnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

I prawa autorskie narusza. Nie żebym się czepiał, ale przy publikacjach warto na to zwracać uwagę.

To jest odwieczny problem w takich filmikach. Potrzeba dobrej muzyki, a darmowe są do dup*. Moim zdaniem jest to na tyle niewielka "produkcja", że nie ma sobie co głowy zawracać. Komu użycie tej muzyki tutaj zaszkodzi? To zbyt błaha sprawa, żeby sobie zdrowie psuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam, jak kiedyś zrobię jakiś poważniejszy filmik i będę potrzebował dobrej muzyki, to czy jest możliwość jej legalnego zdobycia? Napiszę wiadomość do producenta gry, czy wykonawcy muzyki i zwróci on uwagę na takiego "małego człowieczka" jak ja i nie karze mi płacić milionów? Problem w tym, że nie jestem producentem filmowym z grubą kasą, który sobie zamawia wykonanie własnej muzyki, a zwykłym człowiekiem. Powinno być tak, że zakupioną muzykę (se kupiłem płytę) można wykorzystać w swoim filmie, czy innym dziele bez zbędnych ceregieli, jedynie podając jasno autora. Przecież ja za to już zapłaciłem. Co innego komercyjne wykorzystanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak, że zakupioną muzykę (se kupiłem płytę) można wykorzystać w swoim filmie, czy innym dziele bez zbędnych ceregieli, jedynie podając jasno autora. Przecież ja za to już zapłaciłem. Co innego komercyjne wykorzystanie.

 

słyszałem też argumentację, że przecież płacę co miesiąc rachunek za internet więc mam prawo ściągać filmy ^_^

 

ale masz rację, w praktyce takie amatorskie filmiki obejrzy parę osób, czyli tak jak gdybyś puścił film znajomym, co byłoby całkowicie legalne.

"niestety", skoro wrzucasz go do internetu, to może obejrzeć go też i milion osób a to już bardzo dalekie od eksploatacji utworu w gronie rodziny...

 

pomyślcie też o tym od drugiej strony.

robimy filmiki żeby się czymś pochwalić a ktoś inny nagrywa amatorsko muzykę też żeby się pochwalić i pozwala z niej korzystać za darmo pod warunkiem podania autora. robi tak, bo nie jest vangelisem i nie ma szans zarabiać na swojej pracy tak jak giganci. jestem za tym, żeby korzystać z tak udostępnionej muzyki, bo nie dość że jest to legalne to korzystają na tym obie strony i jest to zachętą dla innych twórców że taki sposób promocji może być warty naśladowania, jeżeli twój filmik obejrzy wiele osób a przy okazji dotrze do nich muzyka, której inaczej by nie usłyszeli.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślcie też o tym od drugiej strony.

robimy filmiki żeby się czymś pochwalić a ktoś inny nagrywa amatorsko muzykę też żeby się pochwalić i pozwala z niej korzystać za darmo pod warunkiem podania autora. robi tak, bo nie jest vangelisem i nie ma szans zarabiać na swojej pracy tak jak giganci. jestem za tym, żeby korzystać z tak udostępnionej muzyki, bo nie dość że jest to legalne to korzystają na tym obie strony i jest to zachętą dla innych twórców że taki sposób promocji może być warty naśladowania, jeżeli twój filmik obejrzy wiele osób a przy okazji dotrze do nich muzyka, której inaczej by nie usłyszeli.

no tak patrząc to muzyka z gier jest wrzucana głownie przez osoby inne niż twórca/oficjalna strona gry

Edytowane przez ANowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.