Skocz do zawartości

300D najtaniej..


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio rozmawiałem z Adamem Jesionem i własnie mówił ze gdzieś pojawiły sie takie pogłoski ze Canon w nowej serii aparatów wprowadził jakies zabezpieczenie przeciwko temu upgrade'owi. Ale może cos zle zrozumiałem ??

 

Dla tego ja rozgladam sie raczej za rynkiem wtórnym ( cena niższa) i na pewno to bedzie ta seria która sie nie wykrzaczy przy zmianie systemu jak również nie bedzie dylematów czy matryca jest taka jak powinna ( tak jak ostatnio w pewnym 10d .....)

 

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś, DaVe. O tym zabezpieczeniu wspomina Andrzej (Łysy) w wątku

"Nikon D70/Canon 300D czyli sezon ogórkowy". Tylko tam (na końcu drugiego postu) Andrzej pisze "zdaje się", że Canon to wprowadził. Problem, jak to sprawdzić - który sprzedawca zgodzi się po takiej informacji na eksperyment mogący spowodować utratę gwarancji, tym bardziej dotyczy to nabywcy. Chyba, że Wasia się odważy :) - tak więc rzeczywiście pozostaje rynek wtórny, lub oczekiwanie aż znajdzie się ktoś, kto zaryzykuje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym swiecie nic nie jest pewne i byc moze sam canon takie plotki rozsiewa. Ale faktem jest, ze po coraz czestrzych padach aparatow po upgradzie zaczeto zastanawiac sie nad przyczynami. Ale moze to byc zwykla statystyka.

 

Na pewno powinno sie robic upgrade na b. dobrej firmowej karcie, na full naladowanej baterii, oraz dokladnie sprawdzic sume kontrolna pliku (czy nie jest np. uszkodzony w trakcie sciagania). Jezeli cos sie nie uda, to kaput... Canon za wymiane chipa bierze konkretny szmal - to prawdopodobnie kolejna "odpowiedz" na ruskiego hacka - chcesz, to ryzykuj, ale jak sie spier... to nie licz na nas. Operacja moze byc bezpieczna, jezeli wszystkie mozliwe bledy sie zabezpieczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie bedziecie krzyczeć że juz w 10 innych miejscach jest to napisane. ale cos mi sie forum krzaczy i nie moge nic znaleźć na ten temat.

Ile wiec trwa taki upgrade ?? to chyba nie jest długa operacja

 

btw czy można prosić jakis link do opisu co i jak sie zmienia w aparacie ?

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnołem ten plik i nie chce się rozpakować !!

Na wszelkie sposoby nie działa.

A dodatkowo każde następne pobranie nie idzie z tamtąd tylko z jakiegoś serwera proxy bo mój net nie ściąga normalnie 1,7mb w 7 sekund :?

 

i co teraz ??

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że już przez 2 miesiące od wstąpienia do UE cena EOS 300D jednak trochę spada - vide rzeczony link. Czy nie warto poczekać parę miechów aż dojdzie do rozsądnej ok. 2 tys zł (wtedy ew. zamyślałbym kupić) ? W USA już teraz bywa za ok. $750 - vide np.

http://www2.buydig.com/shop/product.aspx?r...et&sku=CNDIGRBL

Jakoś nie mogę patrzeć na to iż w USA - w których zarobki są przecież wielokrotnie wyższe niż w Polsce - aktualna cena EOS 300D jest o wiele niższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Canony się skończyły Nie można wyświetlić strony i aparaciki.pl chyba też  :mrgreen: , sklep poszedł z torbami albo ... klienci :?  

Mam nadzieję że się mylę.

 

to chyba robili upgrade bo są inne obrazki

 

Pewnie tak, w każdym razie u mnie aktualnie strona "działa" OK.

 

Z tym że EOS 300D 4250,- brutto... raczej nie należy się spieszyć z zakupem jak cena spada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena spada już od roku i za rok dalej bedzie spadać ;)

Tak samo jak z komputerami. Kupuje kiedy jest mi potrzebny a nie kiedy jest niska cena. Bo tak to do tej pory bym nie mial kompa (tylko dalej czekał bo cena wciąż spada) i np nie poznał wielu ludzi we Wrocławiu którzy też obserwują.

 

Zdaje się że na podobny argument na Astro4U Togal odpowiedział bardzo sensownymi słowami.

"..Niebo nie staje sie ciemniejsze a my młodsi..."

 

 

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu raczej nie radziłbym szastania cieżko zarobionymi pieniędzmi na aparat fotograficzny za ok. 5 tys. zł pod wpływem impulsu "bo ja chcę zaraz mieć i już". Do takich zakupów należy podejść rozważnie i bez pośpiechu, da się przecież żyć bez lustrzanki cyfrowej i przecież spokojnie przeżyjemy kilka miesięcy bez niej jak mamy jakiś starszy sprzęcik. To nie jest przecież "artykuł pierwszej potrzeby". No chyba że ktoś naprawdę ma za dużo pieniędzy które mu już "uszami wyłażą" i rzuca się snobistycznie na każdą nowość dla szpanu, ale naprawdę to nie świadczy dobrze o takim człowieku. Sam teraz sprowadzam sobie niedrogie kamerki CCD a np. za rok ewentualnie pomyslę o EOS 300D za np. 2-2,5 tys. zł (jak już teraz gdzieniegdzie w USA - vide link powyżej) a najlepiej o jego pewnie ulepszonym do tego czasu wariancie - i dlatego także nie warto się w euforii spieszyć. "Co nagle to po diable" - a przysłowia są mądrością narodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przecież "artykuł pierwszej potrzeby".
hmm ... teleskop też nie jest takim artykułem ale mamy takie hobby i ciężko zarobione pieniądze wydajemy na rzeczy a dla osób postronnych jesteśmy wariatami i dziwakami w dodatku pewnie snobami do kwadratu :wink:

ps. Uff dobrze, że sklep jednak działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.