Skocz do zawartości

Montaż ASA DDM - od D-day do First Light Day


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałem w pierwszym poście - będę pisał prawdę, całą prawdę itp.
Szóstego sierpnia dostałem z ASA maila:
"Dear Maciej,

The mount goes on the way to Poland today.

Best regards,
Dietmar Weinzinger"
Niestety to nieprawda. Montaż nie został wysłany.
Dziś Astromarket potwierdził następny termin dostawy - w przyszłym tygodniu.
Zburzyło mi to plany , bo wyjeżdżam na urlop i po powrocie będę miał problem żeby przygotować setup do sezonu jesiennego.
Szkoda.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o jej o jej. Jak kupowałem DDM60 a potem DDM85 wiedziały 2 osoby z Astromarketu jakie uważam za uczciwe. Nie cała Polska

Wybacz, piszę już o tym trzy miesiące a ty dopiero teraz się włączasz i w dodatku nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Maćka cała polska (społeczność) czeka na ten montaż nie mniej niż sam zainteresowany, bo to po prostu marka w polskiej astrofotografii. W jego przypadku jest to narzędzie które będzie ciężko pracować. Jeżeli tego nie wiesz to przykro mi.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam ( Wojtek!!!!) . Termin dostawy wypada 19 sierpnia. jeszcze nie ma opóźnienia, no ale prosiłem żeby było wcześniej parę dni. No nie udało się, chociażdostałem maila o wysłaniu sprzętu.

@ Loki, chłystek zawsze będzie chłystkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam ( Wojtek!!!!) . Termin dostawy wypada 19 sierpnia. jeszcze nie ma opóźnienia, no ale prosiłem żeby było wcześniej parę dni. No nie udało się, chociażdostałem maila o wysłaniu sprzętu.

@ Loki, chłystek zawsze będzie chłystkiem...

Jak zamówiłem montaż ASA DDM60, to przyszedł w terminie, ale teleskop ASA 10N dostałem miesiąc po terminie czyli po czterech miesiącach. W umowie był wpisany termin 2-3 miesięcy. Gdy złożyłem reklamację na lustro główne, czekałem prawie 2 miesiące na wysyłkę naprawionego teleskopu z Austrii. Zamontowane lustro jest trochę porysowane lub pobrudzone klejem, ale lepiej mimo to obrazuje gwiazdki. Od samego początku teleskop był rozkolimowany i do tej pory nie udało mi się go poprawnie skolimować, Specjalnie do tego celu kupiłem kolimator rekomendowany przez ASA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamówiłem montaż ASA DDM60, to przyszedł w terminie, ale teleskop ASA 10N dostałem miesiąc po terminie czyli po czterech miesiącach. W umowie był wpisany termin 2-3 miesięcy. Gdy złożyłem reklamację na lustro główne, czekałem prawie 2 miesiące na wysyłkę naprawionego teleskopu z Austrii. Zamontowane lustro jest trochę porysowane lub pobrudzone klejem, ale lepiej mimo to obrazuje gwiazdki. Od samego początku teleskop był rozkolimowany i do tej pory nie udało mi się go poprawnie skolimować, Specjalnie do tego celu kupiłem kolimator rekomendowany przez ASA.

Ja bym im to odesłał w pi....u ! i złożył nowe zamówienie .choć nie wiem jak tu wygląda sytuacja prawna .

Edytowane przez cobranocka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj odebrałem montaż. Zamówienie jest kompletne, dodatkowy wyposażenie także przyszło. Umówiona cena dotrzymana.

Montaż dotarł 14.08.2014 czyli niecałe 3 miesiące ( bez 4 dni ) od zamówienia - czyli zgodnie z umową, no tyle ze ja wyjeżdżałem 15 na urlop i nie zdążyłem odebrać.

Dzisiaj montaż mechaniczny, pierwsze testy działania. Może jutro first light?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.