Skocz do zawartości

Montaż ASA DDM - od D-day do First Light Day


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze ciepła klatka - 30 minut UNGUIDED na mobilnym zestawie :D

 

attachicon.gifSh2-170-002o3a.jpg

Maciek.Przecież to mapa HotPixeli. Eeee tam. Hoty jak hoty. Nic wielkiego.

 

 

 

Piękne 30min.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dotarl ostatni element układanki : skrzynka transportowa do głowicy ASA DDM 60. Wybrałem wersję , gdzie pręt i przeciwwagi są transportowane osobno ze względu na udźwig kręgosłupa własciciela :)

Walizka jest dużo mniejsza od oryginalnej. Wykonana " na wymiar" przez firmę Paco Cases z Puszczykowa pod Poznaniem kosztowala 545 PLN.

A propos- polecam firmę. Jakość swiatowa, ceny przystępne.

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dotarl ostatni element układanki : skrzynka transportowa do głowicy ASA DDM 60. Wybrałem wersję , gdzie pręt i przeciwwagi są transportowane osobno ze względu na udźwig kręgosłupa własciciela :)

Walizka jest dużo mniejsza od oryginalnej. Wykonana " na wymiar" przez firmę Paco Cases z Puszczykowa pod Poznaniem kosztowala 545 PLN.

A propos- polecam firmę. Jakość swiatowa, ceny przystępne.

attachicon.gifimage.jpg

 

Mam zamówioną u nich walizkę na 10 calowego newtona i muszę podpisać się pod tym co pisze Maciek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie warte osobnego wątku, ale zadam szybkie pytanie: wypełnienie też zamawialiście u nich?

Coś wyciętego lub arkusze do wycięcia we własnym zakresie?

 

Cena podpórek z gąbki technicznej pod teleskop była wyższa niż walizki więc kupiłem u nich tylko wykładzinę, a we własnym zakresie styropian XPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak dostarczyć im model do wycięcia? Ja mam walizkę wyłożoną tzw. gąbką techniczną - jest na tyle twarda że pod głowicą ASA ( 19 kg) ledwo sie ugina. Klocki styropianowe blokujące ruch glowicy ( chociaż wchodzi prawie na wcisk) lepiej wykonać samemu. Potem można obszyć czarną tkaniną dla estetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Macieju chciałem odpowiedzieć na ten post i niechcący go usunąłem. :Boink:

 

Maciej napisał, że nie zajmuje się teraz pilnowaniem montażu tylko nachodzącymi chmurami. Jeszcze raz przepraszam
:(

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żołądek na tym zyska i ręce będą się mniej telepać. Ja przez sprawdzanie, nie mogę spokojnie spać podczas sesji. W zasadzie, co zejdzie klatka sprawdzam, czy Maxim się nie powiesił. W sumie to największe obecnie zmartwienie. Wiesza się znienacka i rzadko, ale się wiesza.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żołądek na tym zyska i ręce będą się mniej telepać. Ja przez sprawdzanie, nie mogę spokojnie spać podczas sesji. W zasadzie, co zejdzie klatka sprawdzam, czy Maxim się nie powiesił. W sumie to największe obecnie zmartwienie. Wiesza się znienacka i rzadko, ale się wiesza.

 

Loki, miałem to samo . Jutro zadzwonię to pogadamy. Już się nie wiesza cholernik :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wracam na chwilę do wątku, bo po bardzo długich przemyśleniach i poszukiwaniu komponentów skończyłem coś, co sobie nazwałem ASIA czyli Autonomiczny Systemowy Interfejs Astrofotograficzny. Szerzej opisany na innym forum, tutaj nieco skrótowo.

Założenia były takie - żadnych kabli oprócz zasilania 230 V do setupu. 230 V z sieci lub inwertera ( w polu - tylko teoretycznie). Bez podparcia UPS, bo ten na takie obciążenia to już zbytek, chociaż EVER DUO 500 tu wystarcza i w razie kłopotów jest pod ręką. Separacja napięcia zasilającego transformatorem separującym 1:1.

Obsługa dowolnego setupu przez konstrukcję modułową i nadmiarowość zasilania oraz wejść USB.

Finalnie wygląda to tak:

image.jpg

Z tyłu widoczny zasilacz 12 V/ 20 A z pulsacjami na poziomie 500 mV.

Z przodu TPlink WA5120G - punkt dostępowy WiFi. Dzięki niemu ASIA "buduje" własną sieć WiFi umożliwiając wielodostęp.

Gniazda RCA - czerwone - regulowane przez regulator grzałek napięcie max.12V

Gniazda RCA - czarne - stałe napięcie 12 V - flatownica.

Pod czarną kopułką jest zainstalowany odbiornik GPS i czujnik DHT22 do regulatora grzałek.

W środku jest zainstalowany:

- rozdzielacz 230V

- rozdzielacz napięcia 12V z dwoma zapasowymi kablami z wtykami 5,5/2,1 ( do Robofocusa i zapasowy)

- zasilacz do kamery SBIG STL 11000- korzystam z niej w każdym setupie.

- regulator grzałek

- mikrokomputer ESPRIMO Q 5030 z zasilaczem 19V. Procesor Celeron jednordzeniowy, 4 GB pamięci RAM, dysk SATA 160 GB, 6 wejść USB, LAN.

- hub USB 8 portowy zasilany po USB z komputera obsługujący : montaż ASA, kamerę STL, focuser Atlas, regulator Jolo, odbiornik GPS i mający wolne porty dla montażu Takahashi i Robofocusa.

 

Cale oprogramowanie do akwizycji jest zainstalowane na komputerze a więc: platforma ASCOM z kompletem sterowników do wszystkich urządzeń, niezbędne do sterowania montażem ASA ( Autoslew i Sequence), Maxim DL, PinPoint full version, CCD Inspector, FocusMax, katalog GSC 1.1, oczywiście Pixinsight do celów kontrolnych i TeamViewer. Dodatkowo baza darków i flatów.

Połączenie z ASIA z dowolnego urządzenia posiadającego interfejs WiFi. Ja korzystam w laptopa DELL 6220 lub IPada II.

Polecam powielenie pomysłu kolegom z setupów mobilnych - mało klocków do rozkładania, poza kablami niczego nie przyklejamy ani nie podłączamy do setupu. Zapinamy zasilanie z sieci lub inwertera z akumulatora i focimy. A siedzimy sobie w ciepłym aucie dbając jedynie o stan akumulatora :)

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A siedzimy sobie w ciepłym aucie dbając jedynie o stan akumulatora :) :

 

...a w tle na zdjęciu tabletki na gardło :).

 

 

 

 

Przydatne Webasto postojowe jest w samochodzie dodatkowo, bo tak to co chwile trzeba motor wlaczyc, nawiewy powlanczac z cieplym powietrzem.

 

Ale tak nawiasem mowiac bardzo fajny patent z tym kuferkiem !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.