Skocz do zawartości

Pierwsze fotki z 10D


Rekomendowane odpowiedzi

Niebo jest zupełnie do kitu, zdjęcia robiłem przy sporym rozświetleniu tła (lampy naprzeciwko domu). Czasy zaledwie 30sek (stacki 10klatek), nie odjąłem też d.frama (w registaxie nie ma jak wczytać dużych bitmap). Ogólnie registax to porażka do obeiktów mgławicowych. Sama praca z 10D w porównaniu z gimnastyke webcamową-bajkowa.

h-khi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma namieszać? Tam chodzi tylko o to, żeby zewrzeć 2 albo 3 druty :) Sam zrobiłem kiedyś wężyk do EOS-a 300 (analoga, nota bene wyprowadzenia wężyka dokładnie takie jak w 300D i innych Canonach) i jak mi się rozleciał w Hiszpanii, to zwierałem druty ręcznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja się na elektronice nie znam i nie neguję tego co mówisz, ale dlaczego - jeżeli chodzi tylko o zetknięcie drucików - taki wężyk kosztuje parę stów?

Ja to powiedziałem z doświadczenia, mój aparat juz kilka razy wieszał się właśnie po tym, jak próbowałem nim robić zdjęcia nie-oryginalnym wężykiem (chociaż kupionym w renomowanym sklepie), raz zawiesił się prawie na amen. Od tego czasu już nie ryzykuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayrton zapewne zalozyl, ze w 10D jest taki sam system wezyka jak w "zwyklych" canonach. Niestety tak nie jest i wezyk jest zupelnie inny (taki jak w 1Ds, 1D etc). W 300D byl zwykly na jack'a, a tu kiszka - jakis dziwny mutant. Aby nie kombinowac w niedziele kupilem oryginalny za calkiem "przyzwoita" 250 zl. Ale i tak czeka mnie jego przerobka - musze podpiac do niego RS232 do sterowania z kompa. Jak go rozbiore, to bede wiedzial, co tam siedzi. Faktem jest, ze do tych canonow poleca sie kupowanie oryginalnego "wezyka".

 

Ciekawostka jest to, ze na wysjciu z wezyka sa az 4 "koncowki". Po co? Nie mam pojecia, ale moze chodzic tu o standaryzacje z bardziej zaawansowanymi "sterownikami" interwalowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayrton zapewne zalozyl, ze w 10D jest taki sam system wezyka jak w "zwyklych" canonach.

Dokładnie tak. Nie miałem racji - moja wina. N3 connector to nie to samo co E3 :)

Co do kwestii, dlaczego zwykły "zwieracz" kosztuje parę stów, to jest to tak, jak w przypadku większości dodatków - płaci się za pewien monopol producencki. Być może wężyk do 10D jest jakąś bardziej zaawwansowaną konstrukcją, ale wężyk do EOS-a 300/300D naprawdę jest prosty jak budowa cepa, a kosztuje swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz brzmi i TAK i NIE. Otoz przez USB mozna sterowac wszystkimi funkcjami 300D! Czyli takze czasami ekspozycji. Problem polega tylko na tym, ze w aparacie max to 30 sek. Do dlugich czasow jest czas B, ale on wymaga "trzymania" przycisku. Do tego jest wlasnie wezyk.

 

Oczywiscie mozna wezyc zrobic samemu (do 300D latwiej) podlaczany do kompa po rs232 lub parallel:

http://www.dslrfocus.com/help/eoscable.htm

 

Ja taki kabel zrobilem sobie w 5 min i dzialal jak zloto. Niestety sprzedalem go razem z aparatem. Doskonale steruje sie aparatem za pomoca DSLRFocus (bajka) i takie rozwiazanie polecam. Wada jest to, ze trzeba go kupic - 20$, ale mysle, ze warto. Mamy od razu system perfekcyjnego focusowania razem ze swietnym softem sterujacym - calkowicie zautomatyzowanym, tzn. mozna ustawic 10x10 min ISO800 + 5x5min ISO1600 + ... itd.

Program przez USB steruje wszystkimi funkcjami aparatu, a przez dodatkowy kabel "wezykiem" i dlugimi czasami (takze mirror lock'upem w 10D).

 

Koszt wykonania takiego kabla jest "nikly".

 

W przypadku 10D sprawa komplikuje sie przez to "niestandardowe" gniazdo. Trzeba po prostu kupic oryginalny wezyk Canona i go "shackowac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.