Skocz do zawartości

Zaćmienie Slońca 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Ja na to zaćmienie jadę na pewno. Szkoda, że obączkowe, ale rozmiawiałem kiedyś z pewnym eclipse-chaserem ze Stanów, który widział kilka zaćmień obrączkowych, i mówi, że też mają niezapomniany klimat, a jeżeli jest to w ciekawym miejscu świata (a Hiszpania jest ciekawa), to z pewnością warto tam pojechać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że Stowarzyszenie Polaris również rozpatrywało kwestie wyjazdu na to zacmienie, ale w nieco innej formie, z którą do końca nie możemy sobie poradzić i stąd wpadłem na pomysł, że może astro-forum pomoże !

 

Mamy możliwość złożenia projektu na międzynarodową wymianę miłośników astronomii, gdzie wszystkie koszty (przejazdu, zakwaterowania, wyżywienia /diety/ itp.) byłyby pokrywane przez Komisję Europejską.

Problem w tym, że taki projekt trzebaby złożyć z grupą miłośników astronomii z Hiszpanii.

 

Tu więc pytanie do wszystkich - ma ktoś jakieś kontakty z Hiszpanami ??? :wink:

Trzeba byłoby ich przekonać, że też na tym skorzystają, a resztą zajmiemy się tutaj (stroną merytoryczno-finansową).

Pomysł choć na oko szurnięty, ma szanse na powodzenie :)

 

Co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to będzie po skończeniu studiów :) ale chętnie bym się pisał na taką wyprawę. Wyjazd większą grupą zapewnie pozwoli znacząco obniżyć koszta. No i mam wytłumaczenie dlaczego rok temu zapisałem się na naukę hiszpańskiego 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Schmidt

Ludzie :Cheers: rzecz się stała niesamowita!!!

:D

Ojciec sam zainteresował się tym wyjazdem!!! Ja tylko mu to podsunołem, a On odrazu że by się przejechał!!! :) Normalnie zaczepicho!!! :] No tylko niewiem czy no ewentualnie mugłbym z się Wami skiknąć (mam 13-nastkę:/)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy, kto chce się spłukać na ten wyjazd niech weźmie pod uwagę, że w marcu 2006 będzie całkowite zaćmienie w Turcji i jeżeli nie wie, na które pojechać, to ja radzę - zdecydowanie na całkowite!!! Jest niewiele rzeczy na tym świecie, które mogą się równać z całkowitym zaćmieniem Słońca. A obrączkowe - to zupełnie inna bajka, można je porównać z głębokim zaćmieniem częściowym, nie ta dynamika, nie robi się ciemno i w ogóle to nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he... nie ma sprawy, z Turcją też można robić europejskiej wymiany, bo kandyduje do Unii :wink:

Nie zapominajmy jednak, że to kraj Islamu... w dzisiejszych czasach nie jest tam spokojnie :Cry: Z Turcji to już krok do Iraku :wink:

 

No ale wszystko możliwe. Miałem nawet znajomego który był wyznawcą Islamu i był całkiem spoko, więc może mieszkańcy Turcji również obserwują normalnie niebo ? :)

 

Dla mnie jest ten problem, że ani hiszpańskiego, ani tym bardziej tureckiego nie znaju... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze powodu dla którego nie dało by się jechać i do turcji i do hiszpani :D w sumie to rok na odpoczynek z tego co się orientuje najlepiej jechać w ciemno albo spać w samochodach albo pod namiotem to wtedy zostaje tylko wydatek na paliwo na ktore mozna się zrzucic :D

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.