Skocz do zawartości

Obudowa do Vesty


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Właśnie wczoraj odebrałem dwie nowe obudowy do Vesty (Jedna poleciała do Heńka do Szczecina)

Zobaczymy jakie będą efekty z chłodzeniem (peltier).

Oczywiście Vesta będzie miała wyłączony wzmacniacz oraz zamontowany filtr IR.

vesta_compl3.jpg

 

vest_compl8.jpg

 

vest_compl2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo a mi sie wydaje że kupiłeś jakas prawdziwa astronomiczna kamere .Teraz bedziesz nas zabijał zdjęciami i mówił ze to z Vesty ;) hehe

 

A na poważnie to autentycznie pełen profesjonalizm i klasa .Gratuluje bo wynik budzi respekt.

Podczepiam sie pod pytanie Andee'ego - warto sie w to bawić czy po dozbieraniu 500zł mamy juz jakiegoś SBIGA ?

 

 

ps.Rany to znaczy że Heniek bedzie robił jeszcze lepsze foty ?! Z miejsca ide do apteki po coś przeciw zawałowi serca i czekam na wyniki .

 

pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Podliczając całkowity koszt kamery wygląda to następująco:

1 kamera to koszt ok 450zł

2 filtr IR to jakieś 250-280zł

3 wykonanie obudowy to 200zł z tym że fachowiec zapowiedział że następnym razem drożej

4 miniaturowe ogniwo peltiera 160zł

5 koszty uboczne (gnizada, kable, przróbki itp) to jakiś max 100zł

razem: ~ 1200zł

Obudowa jest wykonana z lekkego stopu czyli jakiegoś duralu.

Zdjęcia przedstawiają wersję do uchwytu okularowrgo 1,25 cala a ja przerobiłem projekt na M42x1.

jakie będą efekty?

zobaczymy, sądzę że Heniek będzie pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Właśnie wczoraj odebrałem dwie nowe obudowy do Vesty (Jedna poleciała do Heńka do Szczecina)

 

Już doleciała. :salu:

Wykonanie jest bardzo profesjonalne, wszystkie elementy pasują wręcz idealnie.

Wersja Adamo różni się nieco od projektu ERIC'a. Inne jest podłączenie do teleskopu, w tym wykonaniu jest końcówka z gwintem M42. Dzięki temu można bezpośrednio przykręcać obiektywy fotograficzne.

101_0122.JPG

 

101_0119.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ajajaj, panowie zadaliscie ciekawy temat... tak ciekawy ze az kupilem kamere, zamowilem peltiera, obudowa sie bedzie toczyc...

 

Czy probowaliscie juz cos fotografowac? Jezeli tak prosze podzielcie sie wrazeniami ;)

 

[ Add: Pon Lip 19, 2004 14:11 ]

I jeszcze jedna sprawa ktore z ogniw Peltiera wybraliscie?

 

[ Add: Pon Lip 19, 2004 14:23 ]

Bo ja wybralem TM-31-1.4-6.0-MS, mam nadzieje ze 3.3W mocy dostatecznie schlodzi matryce CCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.