Skocz do zawartości

Kable USB do teleskopu


MateuszW

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Zmieniam właśnie okablowanie mojego zestawu w związku ze zmianą montażu i zastanawiam się, ile warto za taki kabel zapłacić. Do tej pory używałem tego, "co było w domu" i nie było z tym za dobrze. Często miałem problem z rozłączającym się urządzeniem.

Tak więc sobie myślę, czy warto inwestować np w coś takiego: http://www.lerem.pl/usb-1/kabel_usb_2_0_typu_a_b_1m_41581_lindy ? Czy zadowolić się jednak zwykłymi kablami za 10-15 zł, wybierając takie na oko lepsze? Będę potrzebował ok 6 kabli, więc za te podlinkowane dam ok 300 zł, co nie jest małą sumą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda teraz Twoje okablowanie, ale możesz najpierw spróbować zrobić to co ja kiedyś: umieściłem hub USB na tubusie i do niego leci jeden kabel (obecnie 1.8 + 3m), a z niego poskracane przeze mnie na wymiar kabelki USB do kamerek i koła. Przecinałem je na odpowiednią długość, lutowałem 4 kabelki, na nie koszulki termokurczliwe, na to mała owijka z folii alu zwarta ze zlutowanym oplotem i na to większa koszulka. Kabelki USB średnio niskiej klasy cenowej. Nie miałem kłopotów z połączeniem ani z transferem przy moim przynajmniej setupie. Montaż sterowany przez BT osobno. W ten sposób na tubus idzie zasilanie i jeden kabel USB, a przy wyciągu nie ma niepotrzebnie zwisających pętli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmieszczenie, to planuję coś podobnego: aktywny hub USB na montażu, do niego kabel 3 m do kompa, a z huba 4 kable 1 m do urządzeń. Hub będzie zamocowany w "puszce" na montażu, gdzie znajdzie się również rozdzielenie zasilania. Kabel do Chameleona puszczę osobno (też przez puszkę, ale nie przez huba), bo on sobie słabo radzi z hubami. Do puszki wejdą 2 kable od zasilania - 12V i 13,8V. Do tej pory miałem w sumie podobnie, ale złącza puszki były źle rozmieszczone, a kable źle poprowadzone i nie sprawowało się to idealnie. Do tego niektóre kable były bardzo cienkie, nie budziły zaufania.

Największym problemem były luźne wtyczki - szczególnie badziewny był kable do Chameleona, który potrafił czasem rozłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami Lindy nie miałem nigdy do czynienia, zauważyłem tylko że kiedyś musiałem podłączyć komp z hubem właśnie takim cienkim kablem USB i były faktycznie problemy. Po wymianie na 'normalnej' grubości kabel (jakieś 3-4 mm chyba) wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Lindy w sumie kilka mam (do telewizora) i wydają się niezłe. Tych USB jednak nie widziałem na oczy. Nie chcę przepłacić, jak to ta sama jakość, co za 15 zł.

Są jeszcze takie: http://sklep.rms.pl/wireworld-platinum-starlight-psb-kabel-usb-a-b-0-5m :Loveit: To coś z dedykacją dla ASA :flirt: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To skoro mówicie, że zwykłe kable dają radę, to poszukam takich tanich, ale porządnie wyglądających. Tylko do Chameleona wezmę ten za 50 zł, bo on szczególnie lubi świrować od kiepskiego połączenia.

Chyba obejdzie się bez skracania na wymiar, bo akurat potrzebne długości są dostępne w sklepach :)

 

Może jeszcze ktoś coś doradzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.