Skocz do zawartości

Mars 18.05.2003


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny Mars:

 

mars18052003b.JPG

 

Białe kółeczko to oczywiscie dorysowana część niewidocznej tarczy.

 

Seeing był absolutnie fatalny, nie dało sie zogniskowac obrazu. Poza tym wiatr, oraz niestabilny stół na ktorym stał teleskop...

 

Najciekawsze jest to że w Registaxie, po kliknięciu na przycisk obok ostatniego suwaka (po prawej, na dole) widać było czarnobiały obraz z licznymi szczegolami powierzchni jak ciemne i jasne plamy. Ale w czasie obrobki za nic w swiecie nie udało mi sie uwidocznic tych szczegolow...

pozdr

Małek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fota Marsa nie dawała mi spokoju ze względu na swoją niewątpliwą kiszkowatość.

 

Zabrałem się jeszcze raz do tego zdjęcia i wygląda teraz znacznie lepiej:

 

mars18052003.jpg

 

No i co teraz sądzicie?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malek podziw mnie bierze!

 

Skoro juz o Registaxie,to zapytam delikatnie.

Kiedy probowałem obrabiac w nim klip z przejścia Merkurego na tle Słońca,to ku mojemu zdziwieniu,program popsul mi obraz Słonca i planety kompletnie!!

Na etapie dopasowywania klatek i stakowania przez tarcze słonca przebiegały linie pionowe i poziome czyli powstała gesta kratka oraz pojawiły sie jakies takie pręgi,jakby "fale" roznych kolorow mimo czarno-białego klipu video a proby wyostrzania obrazu powodowały powstawanie strasznie egzotycznych kształtow. Dodatkowo "obraz" Merkurego i krawedz Słońca rozjezdzały sie w nieostre smugi! Co to może być?? Prosze o rade.

Moja wiedza o tym programie jak i o komputerach jest naprawde praktyczna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze blade, nie wiem co to moze byc ??? Czy na filmiku tez widac jakies kratki? Zamiesc to na forum, bedzie łatwiej postawic diagnoze.

 

aha, czy w trakcie nakręcania filmiku obraz poruszał sie czy był stabilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.