Skocz do zawartości

ISS oraz Iridium dla Lublina i okolic


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

W tej odległości spokojnie wystarczy minuta obserwacji przed zjawiskiem ale i jego jasność będzie diametralnie inna niż podaje efemeryda ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Raczej 3-4 sekundy przy prędkościach orbitalnych IRYDIUM ale mniejsza o to bo skąd wiem jak gościowi chodzi zegarek a wątpie czy ma taki z DCF-em co chodzi do ułamka sekundy dokładnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda. Nie wiemy czy Xpiox ma jakikolwiek zegarek. Nie wiem czy już odzyskałeś kalkulator czy policzyłeś szacując. Ale wydaje mi się, że wiele zależy od tego jak wysoko nad horyzontem obserwujemy. Ja przyjąłem dane dla konkretnego IRIDIUM, które wczoraj leciało nad Poznaniem i przliczyłem co by było gdybym był 42.6 km na zachód od Poznania.

 

Xipiox, często obserwuję (fotografuję) IRIDIUM i muszę powiedzieć, że dane z "Heavens-above" są dość dokładne. Oceniam, że róznice mogą wynosić (jeśli są) +/- kilka sekund. Tak ja pisze Janusz, jedna minuta wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To szybko buduj nadajnik i maszt radiowy i odsprzedawaj ten wzorzec czasu na cały Świat, przy tej dokładności to i Pentagon i Nasą kupią go jak w banku ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.