Skocz do zawartości

Planety z 300D


dRvECtoR

Rekomendowane odpowiedzi

Heh jesli ktos spodziewal sie ze zobaczy tutaj fotki planet to niestety, figa z makiem :D.

Poszukalem troche na sieci i ze 300D robi cudowne fotki DS'ow to kazdy widzi, ale jakos nie udalo mi sie znalesc tak samo zapierajacych dech w piersiach fotek np. Saturna czy Jowisza (tak BTW to wcale nie udalo mi sie znalesc tych planet z tego aparatu), ludzie robia fotki Ksiezyca, Wenus ale czemu nie chociazby Saturna, przeciez musial ktos zrobic taka fotke tym aparatem. A moze planety z tego aparatu to nieporozumienie ??

Niech mi to wytlumaczy jakis fachowiec :D

Moze bylo to w jakims watku wczesniej ale jakos musialem to przeoczyc.

thx

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj fotek z 10D - znajdziesz wiele i to bardzo interesujacych.

Z 300D nie ma z oczywistej przyczyny - brak MLU calkowicie uniemozliwia taka procedure. Crack dopiero od niedawna pozwala podniesc lustro.

 

Aczkolwiek WEBCAM tu jest niedoscigniony, wiec nie ma sensu nawet kombinowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jakos nie udalo mi sie znalesc tak samo zapierajacych dech w piersiach fotek np. Saturna czy Jowisza

 

bo ludzie zrobili fotki, zaparło im dech, podusili się i już nie mogli zamieścić... :D:lol: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta im wiekszy przetwornik tym na powiedzmy 1mm kwadratowy przypada mniej pikseli. Wtedy ilość szczegułów (przy takiej samej ogniskowej) drastycznie maleje należało by robić fotke z ogniskowymi rzędu 10, a może i więcej metra. Dlatego do planet najlepiej nadają się kamery z małymi przetwornikami. W tej chwili jest to 1/4" ale zaczynają się pojawiać przetworniki o wielkości 1/6" i one będa jeszcze lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WEBCAM tu jest niedoscigniony

 

:(

 

Jakiś czas temu wywiązała się ciekawa dyskusja na czym polega przewaga CCD na cyfrowymi lustrzankami - teraz pojawił się temat dlaczego webcamy lepsze do planet.

Na tej podstawie można mieć dwie skrajne opinie hehe:

1. Że dobra cyforwa lustrzanka jest najlepsza, bo radzi sobie nieźle i z DSO i z planetami

albo

2. Że lustrzanki cyfrowe w niczym nie są dobre (w sensie: do astrofoto)

 

Przypomniało mi się takie powiedzenie które gdzieś usłyszałem, że jak coś jest uniwersalne to znaczy że tak NAPRAWDĘ to do niczego się nie nadaje...

 

coś w tym jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poszlyby, bo tu nie chodzi o wielkosc zdjecia, ani tak naprawde matrycy. Tu chodzi o wielkosc pojedynczego pixela, ktory w webie jest znacznie mniejszy, przez co pozwala uzyskac wieksza rozdzielczosc planety. Oczywiscie mozna te roznice skompensowac wielkoscia ogniskowej. Ktos policzy, o ile trzeba wyciagnac ogniskowa, aby uzyskac takiej samej wielkosci planete?

 

W przypadku 300D ograniczeniem jest tez bufor - tylko 4 fotki, oraz brak obslugi szybkich kart. W przypadku 10D mozna sie pokusic o takie eksperymenty - burst 9 fotek, 3 na sek + ultra szybka karta = 100 zdjec w ok 40 sek. Trzeba by to sprawdzic.

 

Sprawdzilem na najwolniejszej karcie - 70 fotek w 60 sek liczac z zapisem na karcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.