Skocz do zawartości

www.astromarket.pl


Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem nie napiszę już nic więcej ponad to, że fascynuje mnie Wasz sposób prowadzenia biznesu. Ale że czynicie to za własne, jak mniemam, pieniądze, to nie będę już więcej krytykował, choć szkoda, że eksperymentujecie akurat na rynku astronomii. Zróbcie tak niesamowicie działający sklep np. z artykułami myśliwskimi to będzie mi to powiewało, a tak, to się trochę przejmuję. Chciałbym po prostu aby na rynku astronomicznym istniały tylko rzetelne biznesy, było by lepiej dla wszystkich.

 

W temacie astromarketu milknę na wieki.

Edytowane przez Piotr Brych
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie astronomii to szkoda, że Twoje ostatnie wypowiedzi na tym forum dotyczą głównie Astromarketu. Martwi mnie to, że osoba z taką wiedza jak Twoja koncentruje się na czyimś biznesie zamiast na promowaniu astronomii lub choćby na swoim własnym biznesie.

 

Może zamiast tracić czas na nas to napisz coś fajnego, interesującego i inspirującego dla młodych adeptów astronomii i opublikuj na forum.

 

Dziękuje za Twoja deklarację i pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr, czy naprawdę uważasz że mam aż tak słabą pamięć? Jedno sprostowanie - nie Ty piszesz te kilkadziesiąt stron, nie Ty robisz te wspaniałe zdjęcia tylko inni miłośnicy astronomi a Ty je publikujesz. Oczywiście nie umniejsza to Twoim zasługą i faktu, że byłeś pionierem i zapoczątkowałeś coś co teraz fajnie się rozwija dzięki społeczności której chce się coś fajnego napisać. Jest to natomiast Twój biznes a ja miałem na myśli bezinteresowną pomoc komuś na forum lub napisanie czegoś fajnego bez "elementu" biznesowego. Tak kak było to kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam coś jeszcze bardziej konstruktywnego > jak przebiega kupno w sklepach X gdzie też kupuję .

1- zapełnienie koszyka z ważnymi aktualizacjami czasu realizacji -ode mnie zależy czy wybiorę produkt na który będę czekał 30dni , czy tylko te produkty , które są na stanie (realnie)!!!!!!!!

2- potwierdzenie zamówienia

3 wybór zapłaty .

Zamykam stronę sklepu .

Otwieram email już jest potwierdzenie co wybrałem- automatyczne

Potem dochodzi 2 email w mniej więcej ten sam dzień ,w zależności od czasu złożenia zamówienia , lub do 12stej dnia następnego.

W tym samym dniu - najczęściej na koniec , po zdaniu przez sklep przesyłki - dostaję numer przewozowy .

Śledzę namiętnie trasę !

I dnia następnego mam to co zamówiłem i szczerze cieszę się z przesyłki .... po pewnym czasie wracam i kupuje następne rzeczy , urzeczony wspomnieniami z poprzedniej , udanej transakcji !

 

Pozdrawiam Naski !

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamykam stronę sklepu .

Otwieram email już jest potwierdzenie co wybrałem- automatyczne

Potem dochodzi 2 email w mniej więcej ten sam dzień ,w zależności od czasu złożenia zamówienia , lub do 12stej dnia następnego.

 

 

Kiedyś tak było w DO. Ostatnio jednak jak dzwonie zdziwiony po tygodniu że nie mam nadal informacji na email oni się dziwią że ja się dziwię ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej tak jest w DO. Zamówiłem coś parę dni temu, od razu po złożeniu zamówienia mail z podziękowaniem i szczegółami zamówienia. Następnego dnia mail z info o nadaniu przesyłki i jej numerze. Następny dzień paczka także nie jest tak źle znowu u nas. Jest jeszcze jeden sklep u nas te*******.pl nie wiem czy mogę tak reklamować więc asekuracyjnie zamaskuje, który bije wręcz rekordy w szybkości dostarczania przesyłek. Dosłownie dziś rano zamówienie jutro paczka, wielokrotnie tak miałem także zagranica zagranicą ale u nas też dobrze :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że sklep te*******.pl bije rekordy szybkości dostarczania przesyłek, skoro w tych przesyłkach nie zawsze jest to co chce się kupić?

Ja naciąłem się na nich tak drastycznie (dostałem bubla wraz z nieuprzejmą obsługą do kompletu), że kaktus mi wyrośnie zanim....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Okazało się, że na stronie nie działa mailowy arkusz zgłoszeniowy a co za tym idzie nie wysyłane były maile do sklepu. Po wysłaniu maila z programu pocztowego wszystko było ok.

Jazz osobiście zadzwonił i wyjaśnił sprawę za co jestem bardzo wdzięczny :). Zamówienie zostało złożone po wcześniejszej długiej rozmowie technicznej co wybrać i dlaczego to a nie coś innego (dla mnie to bardzo cenne rady bo nadal mało jeszcze wiem).

Ogólnie podoba mi się podejście Jazza do klienta i mam bardzo miłe odczucia - OBY TAK DALEJ. Jazz dziękuję.

 

PS "Słowo droższe od pieniędzy"

Edytowane przez dargeo
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja osobiście z DO zawsze byłem/ jestem zadowolony. Fachowo, porządnie jak należy. Czasem mogliby nieco szybciej na maile odpowiadać no ale domyślam się też, że nie siedzą cały czas przy kompie czekając na zapytania ludzi także do wybaczenia. W razie problemów też bez zająknięcia wzięli montaż do serwisu gdy podejrzewałem luzy w jednej z osi i zrobili co trzeba w ramach gwarancji więc generalnie trzymają fason :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz, tak szczerze, to wam chce sie dalej ten sklep prowadzić czy już tylko chcecie upchnąć resztę towaru jaki został na składzie? Mamy erę szału zakupów przez internet, a wy zachowujecie się jakbyście byli w głębokim PRL'u.

Miej choć raz odwagę i napisz prawdę co tam się dzieje.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z każdym można się porozumieć.

Ja kupowałem w Teleskopach.pl, Astromarkecie, Delcie, TS'ie i gdzieś tam w Austrii oraz ostatnio we Włoszech.

Generalnie i na szczęście przesyłki zagraniczne przychodziły zawsze zgodne z zamówieniem.

W Polsce ani jednego błędu nie popełnił sklep Teleskopy.pl i zawsze na drugi dzień było.

W Astromarkecie były jakieś poślizgi ale to raczej drobnostki wynikłe ze sprzętu sprowadzanego na zamówienie.

W Delcie raz przyszedł sprzęt jakiś niekompletny ale po jednym telefonie na drugi dzień był następny.

Więc nie jest źle.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym nie robił tragedii. W końcu każdy może wybrać sklep taki, jak mu odpowiada. Ja wiem, że internet pozwala bezkarnie pisać co się komu podoba, tylko po co? Że to niby ostrzeżenie dla innych? No tylko że opinii tyle ilu piszących, a w dodatku piszecie o sklepie który na tym portalu niezbyt często bywa (DO) i nie może skutecznie się obronić. Dajmy sobie spokój z ocenami. Jest problem z kontaktem z Astromarketem? No to pisać na Jazza i jak widać wszystko się wyjaśnia.

Nie rozumiem ludzkiej bezinteresownej zawiści i zlośliwości......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.