Skocz do zawartości

zakup używanego montażu


Szymoff

Rekomendowane odpowiedzi

musiałbyś go rozebrać i zobaczyć w jakim stanie są ślimacznice, ale i tak nie prześwietlisz tego wszystkiego - jak z samochodem :ermm:

Decydujesz się na używany sprzęt więc zawsze jakieś ryzyko ponosisz. :g:

Najlepiej dogadaj się ze Sprzedawcą aby dał Ci czas na przetestowanie lub umów się z nim na sesję i zobacz jak montaż działa w polu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo . . poproś o nagranie z PERecorder'a lub czegoś podobnego - badanie montażu tym sposobem to jak z samochodem na przeglądzie - dostajesz wydruk że ok lub nie ale nie znaczy to że na następny dzień coś nie padnie nie mniej jednak jak kupujesz samochód używany to taki test to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup czegoś używanego to cały proces, który polega też na rozmowie i poznaniu Sprzedającego. Warto przeprowadzić rozmowę dłuższą i trochę go poznać.

W głowie tworzy się pewien profil człowieka od którego kupujemy i na tej podstawie też łatwiej można podjąć decyzję.

Oczywiście można trafić na profesjonalnego handlowca, który wciśnie nam wszystko ale pomijam ten fakt.

Ja jak kupowałem swój montaż od jednego z naszych Kolegów na tym forum, umówiłem się z nim osobiście na odbiór sprzętu.

Człowiek ten sprzedawał montaż bo wyjeżdżał za granicę i miał "świeczki" w oczach jak mu go zabierałem.

Montaż mam już parę lat i nie narzekam. Dokonałem dobrego zakupu, którego też Tobie życzę.

Edytowane przez coy_coyote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproś o logi z przykładowej sesji. podczas guidowania w każdym programie można zapisać log w którym zapisane informacje po błędach wykrytych przez program w każdym kolejnym kroku.

 

Możesz sobie taki plik przeanalizować w darmowym pecprep (manual, początek tutoriala na youtube) - wszystkie szarpnięcia, skoki i braki w powtarzalności wyjdą jak na dłoni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych logów to w sumie nie będę miał pewności że są one z tego konkretnego modelu? No ale może za bardzo popuszczam wodze fantazji :)
Kiedyś przez niewiedzę trochę się naciąłem przy zakupie używanego montażu i tym razem myślałem o kupnie nowego. Różnice w cenie między "lekko używanym" a nowym są jednak kuszące. Dzięki za pomoc chyba jednak zastosuję się do waszych podpowiedzi i kupię używany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.