Skocz do zawartości

Maxim dl cd. walki


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

Coś się zaczyna dziać, ale na razie kompletnie wycinasz ciemne partie. Tło jest całkowicie czarne i wiele detalu i słabszych obiektów po prostu wyrzucasz. Poza tym optymalnie tło zostawia się na poziomie ok. 20 +-5 jednostek.

 

Kuba po prostu za cholerę nie umiem zachować szczegółów tła bo dla mnie jet to szum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, bo tam pewnie faktycznie jest sam szum, co nie zmienia faktu, że tak się zdjęć nie obrabia. Materiału musisz mieć tyle, żeby nie było szumu w ogóle, lub minimalne ilości. Wtedy histogram będzie cały, tło będzie ciemne (ale nie czarne jak smoła), a szumu nie będzie. Zbierz chłopie raz porządną ilość materiału i ucz się na czymś, na czym można się uczyć.

Ewentualnie podeślę Ci jakąś swoją surówkę - choćby ostatnią Andromedę, chociaż ona trochę zaszumiona i ucz sie na przyzwoitym materiale.

A poza tym mam wrażenie, że Ty usilujesz wszystko zrobić z Maxim-a, a to nie jest chyba najwłaściwszy kierunek. Prawdopodobnie się da, ale to będzie droga przez mękę. Powinieneś ćwiczyć W Phooshopa. Wtedy będzie prościej. Znajdziesz masę tutoriali i filmów na sieci, pokazujących podstawy obróbki w PS-ie.

Edytowane przez Loki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem głęboko przekonany, że te 18 klatek, przy moim sposobie obróbki dałyby lepszy efekt. Popatrz ile tam szumu kolorwego, pomimo odejmowania darków i biasów (bo przypuszczam, że miałeś klatki kalibracyjne).

Tymczasem przy mojej metodzie szumu kolorowego w ogóle nie ma. Znika jak sen jaki złoty. Będzie szum luminancji, pewnie duży, ale kolorowego ni hu hu.

M33 nie jest demonem jasności jak jej koleżanka M31. Trochę masz mało materiału, a biorąc pod uwagę dramatycznie szumiącą lustrzankę, myślę, że potrzebowałbyś ok. 60 klatek, żeby dysponować przyzwoitym materiałem.

 

Zrób paczkę z RAW-ów, wystaw gdzieś na sieci. Wrzucę do kompa, zrobię po swojemu, zobaczymy co da się z tego wydrzeć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.