Skocz do zawartości

Maxim dl cd. walki


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

M29 37light x150s iso800 f4 canon7d

Jeśli ktoś ma ochotę na obrabianie materiału to zapraszam

 

 

link do .tif

https://drive.google.com/file/d/0BwhZq2GUBxGRcEM4WmZuQncxMEk/edit?usp=sharing

 

link do .fit

https://drive.google.com/file/d/0BwhZq2GUBxGRRHNPQXVTdmluYnM/edit?usp=sharing

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się Twoim materiałem M33 i wyszło mi coś takiego:

M33surowypp.jpg

Materiał jest w 100% poprawny i można go już normalnie obrabiać. Mało klatek, stąd spory szum (którego ja nie potrafię usunąć), ale wszystko jest na "oczekiwanym" poziomie. Stack jest w miarę ostry, więc moim zdaniem ostrość i jakość prowadzenia masz w miarę opanowaną (nie do perfekcji, ale na poprawnym poziomie), ale coś jest dziwnego z kształtem gwiazd. Wydaje mi się, że to kwestia kolimacji, a nie prowadzenia, więc sprawdziłbym to. Twoja nowa fotka, którą wrzuciłeś też ma podobnie skopany kształt gwiazd, co potwierdza moje przypuszczenie. Na 100% nie powiem, czy to koliamcja, czy prowadzenie (musiałbym mieć wykresy guidingu, lub chociaż surowe klatki), ale warto to sprawdzić. No i spróbuj zrobić coś z tą odległością korektora od matrycy, jakoś to isę musi dac dobrać.

Jeśli chodzi o obróbkę, to zrobiłem tak:

-poziomy, krzywe, sztuczny flat - PixInsight LE

-odszumienie tła, podciągnięcie nasycenia galaktyki i gwiazd, lekkie zmniejszenie gwiazd - Photoshop CS1

W zasadzie wszystkie te czynności są opisane w tutorialach na blogu Aliena - polecam poczytać :) Jeśli chodzi o Maxima do obróbki, to ja robię tam w zasadzie tylko jedną operację - filtr DDP. Używam go, gdy focony obiekt jest dość kontrastowy, w tym przypadku nie był potrzebny. Całą resztę obróbki wykonuję w innych programach, Maxim się do tego nie nadaje.

 

I jeszcze jedno - na zdjęciu zrobiło Ci się trochę takich czarnych kropek. Są to prawdopodobnie za mocno odjęte hotpiksele (zrobiły się z nich "anty-hotpiksele"). Normalnie oznaczałoby to, że dark był wykonany w większej temperaturze lub z dłuższym czasem ekspozycji, ale skoro Maxim to dopasowuje, to nie powinno to mieć miejsca. Nie kalibrowałem w Maximie, więc się na tym nie znam, ale może jest tam jakaś konfiguracja, która warto zmienić.

Edytowane przez MateuszW
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam spróbowałem sił swych z materiałem Twoim i nieśmiało efekt początkującego pokaże :) Jako początkujący praktykujący przytkane przedmówcom, że podstawa to materiał, nie żałować materiału. Cierpliwość w zbieraniu to trudna sztuka do nauczenia ale jakoś powoli się przemagam. A obróbka z czasem sama wejdzie w krew :D Wiec powodzenia i cierpliwości życzę.

 

Pozdrowka

Tom

M33surowy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.