Skocz do zawartości

Jowisz 2014/2015


*Wojtek*

Rekomendowane odpowiedzi

 

Staki otrzymałem , rzeczywiscie 4R był najlepszy .

 

Jakich filtrów używasz , bo jak bym nie składał to mi Jowisz jakiś szary wychodzi ?

 

Ja używam Badera LRGB i kolory daje niesamowite.

 

Tak mi się udało złożyć .

 

ps. było by lepiej ale GiB zdegradowały detal .

 

 

Coś z kolorami nie teges...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana fotka z nieco lepszego filmiku, zaledwie 1200 klatek (reszta niestety odpadła, wycięta połowa filmiku - Jowisz częściowo wyskoczył poza kadr...

Tak to jest jak się rejestruje avi i jednocześnie pije kawę w ciepłej kuchni... ;)

 

 

 

 

 

Untitled-1 copy.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz. Seeing bardzo dobry oraz przejrzystość. Jednak żeby nie było za słodko, tak mocno wiało, że nagrałem tylko 5 avi. Bałem się o sprzęt, że odleci.

Dałem oryginalny stack oraz obrobiony i zmniejszony o połowę. Będzie też filmik i animacja z 5 klatek (dam ją w dzień).

 

Celestron SCT 9.25, EQ6, Powermate 2,5x, iDS CMOS UI-1245LE-M-GL, GSO Light Red Filter 1.25",
FireCapture 2.3, AutoStakkert!2.1.05, RegiStax 6, Paint, PhotoScape v3.7.

 

 

Jup_20150111_005451z100%+50%.jpg

conv_Jup_20150111_005451_g3_b3_ap128.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że nie spałeś :)

 

Piękne te twoje jupki a to tylko 9.5" , rozkręciłeś się na dobre :)

 

Będzie kolor ?

 

Ps. ja też kręciłem ale to tylko experymenty były o których potem .

 

ps2. w jakim programie robisz animacje ?

 

ps.3 ta najwieksza animacja prawie jak Damian Peache gratulacje.

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Jowisz. Niestety seeing nie dopisał. Tak było fatalnie, że mogłem avikować tylko z ogniskową 2350mm a i tak wyszła kicha. Oczywiście już są chmury, więc kolejnego podejścia nie będzie. Za to wcześniej mogłem pooglądać Kometę, przez lornetkę i teleksop. Była bardzo dobrze widoczna.

conv_Jup_20150113_223604.jpg

Jup_2015.01.13_223843.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I są animacje. Miałem je robić w dzień ale nie mógł bym zasnąć ;). Ciekawił mnie efekt.

5 klatek. Czas nagrania 6 min. 100% i 200%.

 

3d0d3bf5-d072-4f88-9785-0c4116668879.gif83474970-4a68-4f78-81a2-5241a3e1311f.gif

 

 

 

Hej , czy mógł byś mi wysłać na maila tych pięć dużych klatek animacji + czasy kręcenia i datę astrokosmo@wp.pl

Edytowane przez astrokosmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane. Dałem dwie wersje stacków. Te z maksymalnym wyostrzeniem i nietknięte.Jeżeli chodzi o duże, gotowe klatki to ich nie mam. Ponieważ w programie powiększam gifa. PhotoScape v3.7 ma funkcję powiększania oryginalnych klatek aż do 300%.

Edytowane przez *Wojtek*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dwie animacje z wczorajszej sesji i najlepsza klatka. Nic specjalnego. Jednak zrobiłem to szkoda, żeby się marnowało ;).

SCT 9.25, ogniskowa 2350 mm. Czas nagrania 4 min. 5 klatek, 100% i 150%.

 

997c346d-6aca-4004-a8e6-bcf768c76a9e.gif0878eaa8-ae2c-45d4-b480-8e2b62f1ebfc.gif

conv_Jup_20150113_223351.jpg

Edytowane przez *Wojtek*
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No warunki wczoraj były kiepskie jakieś 1/10 seeing .

 

Testowałem wczoraj Ortho 6mm z różnymi odległościami od matrycy , chodziło o uzyskanie odpowiedniej wielkości maksymalnej dla mojego lustra gł czyli optymalizacji.

Oprócz dobrego kontrastu jaki daje ortho , daje również małą wagę .

 

Wpadłem też na pomysł jak zamocować go do kamerki bez innych przejściówek .

 

Dzięki temu można skrócić odcinek teleskop-koło filtrowe-kamerka o barlowa który dodatkowo wydłuża tor i może powodować ugięcia na osi a co za tym idzie zmieniać kolimację .

 

Fotka to 3 stacki z ok 20 000 klatek :) - takie warunki .

 

 

2015-01-13-2233_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tym czasem jeden kolega z Czech (proky) dość poważnie zbliżył się do Damiana. Tutaj jego fotki . Widać że nieźle nawet wymiata ASI120MC.

Nadal spuchnięty detal jak z DMK :uhm: zresztą takich Damianów na świecie to na pęczki jest, nie wiem w sumie czemu gość się zrobił taki popularny. Wystarczy poszukać Jowiszy w Google grafika.

 

Poskładałem i zderotowałem w WinJupos, fajny sprzęt ten twój SCT9.5"

Patrząc na Jego zdjęcia Jowisza i Księżyca też dochodze do wniosku że to chyba najlepszy racjonalny cenowo sprzęt tego typu. Nie za duży ale już spory, nie za tani ale w zasięgu polskich realiów.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.