Skocz do zawartości

Zdjęcia "testowe" - NGC7293,7479,M81,82M42, i inni...


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

NGC7293 ---- w fazie opracowań (jak tylko czas pozwoli :sleepy: )

 

--------- jest coś wspaniałego , po 2 latach walki z setupem ... mieć cały kadr w użytku .... Crop 1x1 ... dół i lewa strona kadru ... tak do jutra zanim nadleci właściwy obiekt , ale tam też coś się dzieje ...

 

NGC7293 L  Crop1x1jpg.jpg

 

NGC7293 L2  Crop1x1jpg.jpg

 

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M42 samego L chyba jeszcze nie prezentowałem - wiem obiekty mało ambitne, ale to na razie tylko testy , jeżeli komuś się podoba , to świetnie ....

Potem postaram się opisać , jakie jeszcze trudności mam z "prezentowaną ogniskową" ...

 

Crop1x1

M42 L 1920 jpg kadr.jpg

 

M42 L 1920 jpg.jpg

 

---------------------

NGC7331

Niestety tu mi trochę ostrość poleciała ... wina FokusMaxa ... coś nie trybiło i ustawiałem manualnie ... z marnym skutkiem ... po to zdjęcie robiłem razem z M42 , warunki były dobre .

ale do małej analizy chyba się nadaje ...

NGC7331-L - kadrjpg.jpg

Edytowane przez Naski
  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składając NGC7293 - zainteresowały mnie dwie klatki z tej serii ... w sumie nie zwracałem na to nigdy uwagi , ale wydaje mi sie to na tyle ciekawe , że postanowiłem wam to pokazać.

 

1. przelatujący samolot ? , okruch wybuchający w atmosferze ?... - nie wiem co to może być .

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

2. Albo ja nie widzę tego na innych zdjęciach , albo coś się tutaj poprzestawiało... - chociaż nie ma przesunięcia na klatkach ? Pełna symetryczność...

4.jpg

4a.jpg

 

---------------

120s wszystkie w G

na 7 wybuch na 11 domalowali symetrycznie gwiazdy :alien2:

 

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podpowiedzieć czy ustawienia są poprawne i co to za plik ten WCS File ?

Jakoś nie mogę dojść do porozumienia z kolorami tego obiektu ... chciałem spróbować z eXcalibrator.

attachicon.gifeXca.jpg

 

attachicon.gifNGC7293 End Vmm k moc.jpg

 

Polecam dokumentacje: http://bf-astro.com/excalibrator/OSCeXcalibrator.pdf

 

  • First it is necessary to plate solve one of the color files. It may be useful to save an additional copy of one file as 16-bit unsigned. Sometimes 16-bit files are easier to plate solve. Also, the red file often works best.
  • If you still can not get a good plate solve, combine the files into an RGB image. Then convert it to a B&W Luminance image and save it as a 16-bit unsigned FITS. After plate solving, load this file into eXcalibrator's WCS File text box. This way, eXcalibrator will use the luminance image to find the stars in the R, G and B images.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacje przeglądałem bez "zrozumienia..."

Ilu tu jest pies pogrzebany , nie robiłem Plate Solve :uhm: , czyli nic nie da się zrobić .?

 

------------------

Chyba taki kolor jest bliższy prawdy...

 

NGC7293 Evk1.jpg

Edytowane przez Naski
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie masz Ilu... :kwasny: ... jak mam teraz zrobić plate slave'a ...?

 

A jak "normalnie" robisz? W Maximie masz zakładkę PinPoint Astrometry i tam się to robi. Jak nie masz w fitsach potrzebnych danych, to sam musisz wpisać skalę zdjęcia i przybliżone koordynaty centrum kadru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuacja ...

2MinRGB Binn1x1 niestety w L za bardzo zgubiłem fokus

NGC6781 mgławica planetarna znajdująca się w gwiazdozbiorze Orła oddalona około 5100 lat swietlnych

M6781 2Min RGB END.jpg

 

 

Crop1x1 - specjalnie mocno nie wyciągałem żeby nie widać było niedoskonałości...

M6781 2Min RGB ENDcrop1x1.jpg

 

 

Małe szaleństwo

800%

800Proc.jpg

 

P.S.

chciałem podlinkować zmagania Hamal'a z tym obiektem , ale jakoś nie mogę znaleźć ...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam jej oficjalnego foto bo od 3 sezonów nie mogę jej jakoś fajnie ugryźć, więc skończyło się jedynie na próbach.

 

To jest stack prób z 3 lat, ciekawostką jest kilka dziwnie zdegradowanych gwiazd a efekt wynika prawdopodobnie z faktu że w tym okresie zmieniła się ich jasność. Możliwe też, że powodem jest użycie różnych filtrów a każdy inaczej kroi IR co daje różny rozmiar niektórych gwiazd.

 

NGC6781color.jpg

 

i 10 min Ha35nm

 

NGC6781Ha.jpg

 

pewnie szukałeś tego, próbne bicolor

 

NGC6781bic.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M33 ... - zdjęcie zmniejszone o 50 % co by pojechanych gwiazd nie było widać , nie wiem dlaczego ?... w takiej rozdzielczości jako to wygląda.. 10x120sL - pogoda fajna ...

M33 L V1.jpg

 

--------------

 

M33 L V1 ca.jpg

 

"eee... wstydzę się ... powoli trzeba trzymać poziom

i chłamu nie dawać ....minimum przyzwoitości ..."

Edytowane przez Naski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.