Skocz do zawartości

Zdjęcia "testowe" - NGC7293,7479,M81,82M42, i inni...


Naski

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety z tego zdjęcia nic więcej sie nie wydobędzie . zastanawiające jest , że 1048mm + kolorowa kamera i Pix4,75, daje taki sam lub lepszy efekt niż 1680 i pix 9, --- zamierzam potem podpiąć tą kolorową do Teca , jak tylko oag z adapterami przyjdzie , powinno to wreszcie jakoś chodzić a jeszcze ta nieszczęsna kolimacja - Jest jeszcze zabawy ze sprzętem.

 

200%

M33 L Kadr.jpg

 

AP155+CelestronFX kamera Crop1x1 17x600s

 

M33 17x600s Kadr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Jesion już też dawno coś podobnego pisał, cały czas się zastanawiam nad mniejszym pixelem zamiast lepszym barlowem :] jednak mniejsza czułość, większy szum, mniejsza studnia...

 

Co do detalu to trudność jego uzyskania rośnie wykładniczo i o ile n początku są łatwe i szybkie postępy to potem trzeba sporo się narzeźbić w sprzęcie aby osiągać kolejne drobne etapy :I

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NGC 772 (również PGC 7525, Arp 78 lub UGC 1466) – galaktyka spiralna (Sb), bez poprzeczki, znajdująca się w gwiazdozbiorze Barana w odległości około 100 milionów lat świetlnych od Ziemi.

Została odkryta 29 listopada 1785 roku przez Williama Herschela. Galaktyka ta ma 100 000 lat świetlnych średnicy. - (zapomniałem dodać- wikipedia)

5xLx120s B1x1

Crop1x1 FullHD

NGC772 5x120s-L Crop1x1 1920.jpg

 

Z 4096x4096 na 1600x1600 pix

NGC772 L1600.jpg

Edytowane przez Naski
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Naski świetna Rozeta HST .

Hamal, rozj......łeś mnie Bomblem.

 

Jak dla mnie jesteście czołówką w Polsce.

Godne wzorców.

W stosunku do innych astrofotografów przerośnietych swoim "EGO" ,szacunek dla Was za dzielenie się doświadczeniem

z innymi ,szczególnie Hamal :-)

 

Pozdrowionka z Katowic.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uporałeś się z winietowaniem ? Jak Ci się widzi OAG-owanie ? ^_^ na początku zawsze odstrasza ale potem nie widzi człowiek innej opcji :D

 

Powiem tak , przejście na Oag , odbyło się bezboleśnie , z pomocą Jolo i Piotrem. Zostało na pewno kilka rzeczy do dopracowania ale na stan dzisiejszy jestem zadowolony. 120s ekspozycje vs teraz 1200s to już można coś tam poszaleć. Z winietowaniem jeszcze się nie uporałem , bo nie mam zrobionych poprawnie flatow , jestem na etapie szycia pokrowca na teleskop i dorabiania jakiejś konstrukcji na górę ,żeby móc jakoś położyć flatownice.

W Ha OIII i SIII winietowania , nie widać , jak i również niedopracowanej kolminacji, tu też czekam na dostawę ...

 

Obecnie zamontowałem drugą kamerkę

C FX.jpg

Taka będzie różnica w skali zobaczymy jak się spisze w galaktykach i oag w prowadzeniu.

Fov 1.jpgFov 2.jpg

 

---------------------------

Teraz równiez staram się uporać z tym zabrudzeniem , najprawdopodobniej jest to brud na korektorze w ADL ? ... Tak się zastanawiam , jak to możliwe aby nowy teleskop miał tak zafajdany korektor - jest on częścią nieodłączną teleskopu (nie dokupywany extra)...

NGC246_LRGB_Kopia_DBE.jpg

 

F1.jpg

F2.jpg

F3.jpg

F4.jpg

F4a.jpg

F5.jpg

 

Możecie potwierdzić , że to korektor ?... - jeżeli tak , to co myjemy ? czy odsyłać na gwarancję ? , z tego co się orientuję flattenery nie lubią być myte , a w szczególności przez amatorów ...!

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze odnośnie winietowania , tak wygląda 600s L ... widać jeszcze odblask od oaga .... muszę zobaczyć jak go do góry można jeszcze podregulować , no i oczywiście przy tej wielkości matrycy , przydał by się flat (w fazie opracowań) ...

L600s

M1 DD L.jpg

 

LRGB 1x600s B1x1

 

M1 600s 1xLRGBx600crops.jpg

 

M1 600s 1xLRGBx600s.jpg

 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.