Skocz do zawartości

Jak spełniają się marzenia...


Łukasz K

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie rewelacja :) wykonanie też genialne i estetyczne :) ja jedynie bym chyba pokój i ramy pomalował na ciemny kolor aby nie generował odbić i łun, podobnie bym na czas sesji czym czarnym wyścielał klapę od środka. Co nie zmienia faktu że pomysł i całość robi genialne wrażenie !! :)

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rewelacja :) wykonanie też genialne i estetyczne :) ja jedynie bym chyba pokój i ramy pomalował na ciemny kolor aby nie generował odbić i łun, podobnie bym na czas sesji czym czarnym wyścielał klapę od środka. Co nie zmienia faktu że pomysł i całość robi genialne wrażenie !! :)

 

Dzięki Hamal za opinię!

 

Z kolorem ścian i ramy na razie się wstrzymałem. Ciemny kolor latem może nie zdać egzaminu (wnętrze może się przez to za bardzo nagrzewać).

 

Przypadkowo wyszedł kompromis, ponieważ dwie stare ściany mam w ciemnym kolorze, a dwie nowe pomalowane są na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa,dwa lata temu miałem taki sam pomysł na obserwatorium,ale większość mi odradziła.Latem kumulacja i oddawanie ciepła nocą,zimą dym od sąsiadów.Mimo wszystko gratuluję wykonania.

 

Ja miałem alternatywę, albo zrobię to tak jak widzicie na zdjęciach, albo nie zrobię tego wcale.

 

Jak na razie nie mam problemów z ostrością, ale sezon zimowy jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mnie inna rzecz ciekawi, skoro już kotleta odgrzewamy. Taki dach, w zimie, mimo izolacji, zapewne nieźle podgrzewa otoczenie. Co takie podgrzewanie potrafi zrobić z obrazem wie każdy, kto próbował balkonowych obserwacji.

Jakbyś teraz, z perspektywy czasu, ocenił funkcjonowanie obserwatorium, ze szczególnym uwzględnieniem termicznego aspektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odgrzanie kotleta :) . Po 2 latach wszystko działa bez zmian czyli bez zarzutu. Nic nie cieknie, nie ma grzyba, etc. W przypadku astronomowie DS nie zauważyłem problemów z ostrością (oczywiście na 1 h przed sesją otwieram dach aby wyrównać temp.). Stosuję również krótkie ogniskowe do 500 mm. W przypadku planetarnego astronomowie używam SCT 11 i tutaj jest gorzej, ale w mojej ocenie to bardziej wpływ betonowego osiedla niż dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy nie ma sie nic a potem ma sie to co zbudowałeś to tak jak bys Boga za nogi złapał:) nie słuchaj narzekań na ciepłe powietrze itp. Z każdej lokalizacji z każdego miejsca i każdym sprzętem można się cieszyć. Jedni maja grube lufy i domek na wsi a inni męczą sie w mieście bez balkonu. Najważniejsze ze sie próbuje na tym co sie ma. Ja mieszkam w bloku i szału nie ma i tez kombinuje zeby pasji przez to nie spalić. Pozdrawiam i podziwiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bardzo zgrabne rozwiązanie. Gratulacje.

Czy budynek nie przekazuje drgań i w związku z czym jak przymocowałes trzpień pod montaż?

jezscze druga sprawa, czy ciepłe powietrze uchodzące z mieszkania nie powoduje zauważalnych zawirowań powietrza ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.