Skocz do zawartości

Nowa siatka Autogrid - potrzebna pomoc


Gość wessel

Rekomendowane odpowiedzi

Ale myszką nie moźna budować siatki o takiej samej deklinacji, bo ręczne malowanie jest nieprecyzyjne. To MUSI być idealnie zrobione, bo od tego zależy dokładność ustawienia na polarną przy pomocy procedury ustawiania zawartej w Sequence.

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.W Seqencerze klikasz w Autopointing następnie otwiera się nowe okno i pod AutoGird masz okienko MouseGird naciskasz właśnie ten MouseGird, pokarze się siatka i tam klikasz prawym myszki w ten sposób możesz nanieść dowolną liczbę gwiazd w dowolnej odległości. To tak Po krótce

post-20177-0-07346100-1413564271_thumb.jpg

Edytowane przez Wojtek 23 Gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Niestety, jeżeli chce się zrobić w Seuqencerze auto ustawienie gwiazdki polarnej, to znaczy, kiedy wciskamy AutoGird i przechodzimy do następnego okna gdzie zaznaczamy opcję 3 Star Polar i wciskamy Load pokazuje się nam siatka z naniesionymi automatycznie przez Sequencer trzema gwiazdkami i tu jest problem, bo kiedy najedziemy myszką na te gwiazdki niestety nie wyświetla się nam informacja o wysokości położenie tych gwiazdek, jest to problem, kiedy chcemy sami nanieść gwiazdki na siatkę. Niestety chyba nie da się tu nic zrobić, ale na forum ASA jest dział oprogramowanie można tam zgłosić ten problem, z tego, co wiem Pan Keller jest w trakcie budowania nowego programu Autoslew jak i Sequencera z pewnością taką nową funkcję będzie mógł dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustawić parametry siatki w Autogrid. Instrukcja niewiele na ten temat mówi więc musiałem trochę metodą prób i błędów. Poniżej screen generujący trzy gwiazdy na tej samej , wymaganej dla naszej lokalizacji deklinacji w tym wypadku 40 stopni. Ja nie mogę wykorzystać w jednej miejscówce tego układu dostępnego defoltowo, bo ostatnia trafia w drzewo sąsiada. Muszę mieć wyżej.

I teraz regulując parametry "Grid Ra"i "Min Alt" dobieramy je doświadczalnie

do uzyskania wymaganej liczby gwiazd- przeważnie trzech.

Parametr Star DEC=End DEC powoduje że soft generuje gwiazdy w jednej deklinacji. Na zakończenie wybieramy stronę All East, All West lub Both i wciskamy New grid.

Ułatwieniem są ograniczenia wmalowane w tło funkcją kreacji horyzontu. Tu przykładowo mój horyzont w Wesołej :)

 

1.jpg

 

2.jpg

 

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.