Skocz do zawartości

Focenie z ostatniej nocy :)


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak dostępu.

Potrzebujesz pozwolenia

Żądanie dostępu zostało wysłane.

Kiedy właściciel tego elementu zaakceptuje Twoją prośbę, otrzymasz e-maila.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie

cze,mu maxim robi mi po stakowaniu dwa pliki? Jeden posiada nazwę "group1" a drugi nazwę fotografowanego obiektu. Przy czym są troszkę inne ale na pewno są skalibrowane i alignowane

Bo w Process->Stack masz zaznaczone "Classify by object". Prawdopodobnie masz inne nazwy plików, lub inną nazwę obiektu w fitsach - i Maxim podzielił sobie pliki na obiekty. Skoro masz dwa pliki, i obrabiasz jeden z nich, to obrabiasz stacka z tylko części lightów. Niech zgadnę, NGC 7635?

 

Odznacz klasyfikację po obiekcie, będziesz miał jednego stacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w Process->Stack masz zaznaczone "Classify by object". Prawdopodobnie masz inne nazwy plików, lub inną nazwę obiektu w fitsach - i Maxim podzielił sobie pliki na obiekty. Skoro masz dwa pliki, i obrabiasz jeden z nich, to obrabiasz stacka z tylko części lightów. Niech zgadnę, NGC 7635?

 

Odznacz klasyfikację po obiekcie, będziesz miał jednego stacka.

dziękuję - dokładnie tak było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem M27, bardzo fajny materiał. Nie znam wszystkich parametrów, więc nie robiłem balansu eXcalibratorem, tylko na oko, także na pewno nie jest prawidłowy. Ale samą mgławicę można przyjemnie pociągnąć. Tak na szybko, konwersja do tiffa i kilka akcji w PS.

M27.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że podobnie obrobiłem - no może z wyjątkiem tła. Kuba troszkę więcej ma w tle

Ogólnie zaczynam iść w dobrym kierunku. Fajnie, że chciało się Wam pobawić materiałem bo wówczas widzę co mogę wyciągnąć.

 

Pobrałem M27, bardzo fajny materiał. Nie znam wszystkich parametrów, więc nie robiłem balansu eXcalibratorem, tylko na oko, także na pewno nie jest prawidłowy. Ale samą mgławicę można przyjemnie pociągnąć. Tak na szybko, konwersja do tiffa i kilka akcji w PS.

attachicon.gifM27.jpg

co znaczy że bardzo fajny materiał? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim za mocno wyciąłeś tło. Ma ok. 8-12 jednostek, a powinno być raczej w okolicach 20 lub więcej, w zależności od obiektu.

Pozwolę sobie na małą polemikę z szanownym kolegą :D

Jeśli piszesz o jednostkach to trzeba napisać o JAKICH jednostkach.

Powiedzmy tak: panel INFO Photoshopa, wybrana opcja GRAYSCALE. Wyświetla nam w procentach , przy czym 100 % to czerń. I tu ustawienie optymalne poziomu tła ( pomiar 11x11pikseli pipetą) zaznaczam-DLA MNIE! jest optymalny na poziomie 90% dla kadru gdzie mgławica pokrywa więcej niż połowę powierzchni i na poziomie 93-94 % dla np. gromad gwiazd.

Pozdr.

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego akurat 256 poziomów?

 

2do8=256 (8-bitowa głębia kolorów) poprawiłem by było czytelne

 

PS wstawiam jeszcze jedną obróbkę ale zupełnie inna techniką to robiłem bez wyciagania krzywymi. Jestem ciekaw waszej opinii. Jak to wygląda Waszym zdaniem w porównaniu z innymi moimi zmaganiami :)?

NGC7635v5.jpg

 

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na małą polemikę z szanownym kolegą :D

Jeśli piszesz o jednostkach to trzeba napisać o JAKICH jednostkach.

Powiedzmy tak: panel INFO Photoshopa, wybrana opcja GRAYSCALE. Wyświetla nam w procentach , przy czym 100 % to czerń. I tu ustawienie optymalne poziomu tła ( pomiar 11x11pikseli pipetą) zaznaczam-DLA MNIE! jest optymalny na poziomie 90% dla kadru gdzie mgławica pokrywa więcej niż połowę powierzchni i na poziomie 93-94 % dla np. gromad gwiazd.

Pozdr.

Maciek

 

No tak, każdy używa takich jednostek, jakich może. Mając zdjęcie kolorowe Darek będzie patrzył na wartości RGB i ważne, żeby trzymać się z tłem w granicach 15-25 jednostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, każdy używa takich jednostek, jakich może. Mając zdjęcie kolorowe Darek będzie patrzył na wartości RGB i ważne, żeby trzymać się z tłem w granicach 15-25 jednostek.

Każdy może używać GRAYSCALE. Kwestia wybrania w opcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.