Skocz do zawartości

Chłodzenie Canona - zbiór wiedzy i przemyśleń


motoolo

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym prawdopodobnie, jeśli używasz darków, to biasy są już niepotrzebne, gdyż zawierają się w darku.

Czytałem trochę o tym i ogólnie ma to sens. Potrzebę stosowania biasów widzę jeśli darki były robione w innej temperaturze niż lighty, i wtedy można przeliczyć ile w darku jest prądu ciemnego a ile prądu odczytu i dzięki temu "aprosymować" darka do żądanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem trochę o tym i ogólnie ma to sens. Potrzebę stosowania biasów widzę jeśli darki były robione w innej temperaturze niż lighty, i wtedy można przeliczyć ile w darku jest prądu ciemnego a ile prądu odczytu i dzięki temu "aprosymować" darka do żądanej temperatury.

 

Też tak można. Ewentualnie stosować dithering i zrezygnować z darków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja dołączę się do tematu :-)

 

Ostatnio modyfikowałem canona 40D .

Modyfikacja polegała na debayeryzacji z chłodzeniem za pomocą peltiera.

Matrycę skrobałem ponieważ polerowanie powoduje nierównomierne starcie warstw antyodblaskowych pod filtrem RGB.

Co powoduję coś w rodzaju zacieków.

 

IMG_3100.JPG

IMG_5113.JPG

IMG_20150403_162021.jpg

IMG_20150403_164100.jpg

IMG_20150403_165818.jpg

IMG_20150403_181457.jpg

IMG_20150403_181512.jpg

test BW.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moim zdaniem jest to jakaś proteza o skuteczności działania trudnej do oszacowania - coś pewnie schłodzi ale ile z tego będzie pożytku to trudno powiedzieć. Chyba skuteczniejsze od tego było by "przedmuchiwanie" puszki zimnym powietrzem (wiem - łatwo powiedzieć trudniej zrobić). W 450d jest wyświetlacz, pod wyświetlaczem płytka matrycy i dopiero matryca - czyli długa droga do pokanania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250 ojro za peltiera z radiatorem? No bez przesady, za 100-150 zł kupisz radiator z wentylatorem (to jest zwykłe chłodzenie do procesora), peltier to paręnaście złotych, pozostaje kwestia zmajstrowania jakiegoś mocowania. Ten XCOOL to też tylko 2 gumki, więc specjalnie to się nie wysilili. W deltę 18° przy takim mocowaniu na obudowie nie masz szans. Już lepiej upchnąć puszkę do jakiegoś pudła, a jak nie masz zdolności manualnych, to kupić Geoptik cooler box, czy jak to się tam nazywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.