Skocz do zawartości

Problemy z astronomią amatorską...


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam inaczej.

 

Jest pogoda -> sprawdzam seening -> jest dobry -> idę focić -> rano wstaje do roboty -> zapałki w powieki

Nie ma pogody -> idę spać. (nad ranem)

Jest pogoda -> sprawdzam seening -> słaby -> ide spać (nad ranem).

Niestety Astronomia wymaga poświęceń, można też stosować hobby typu Astronomia weekendowa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astronomia weekendowa najczęściej działa według schematu:

jest weekend -> nie ma pogody -> czekam na poprawę pogody -> idę spać nad ranem -> ze złości nie mogę zasnąć

lub:

jest weekend -> nie ma pogody -> czekam na poprawę pogody -> pogoda się poprawia -> wschodzi Księżyc w pełni -> idę spać -> ze złości nie mogę zasnąć

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu ja szukam nowego hobby? ^_^

 

Kolego, miłości nie oszukasz, jak Cię złapie to już się nie wywiniesz :no: .

I nie na darmo mówi się "nieszcześliwa miłość", nasza chyba właśnie taka jest. A jedno drugiemu nie przeczy.......... :drinks: .

 

Fajny, taki życiowy ten graf..... :icon_wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inaczej.

 

Jest pogoda -> sprawdzam seening -> jest dobry -> idę focić -> rano wstaje do roboty -> zapałki w powieki

Nie ma pogody -> idę spać. (nad ranem)

Jest pogoda -> sprawdzam seening -> słaby -> ide spać (nad ranem).

Niestety Astronomia wymaga poświęceń, można też stosować hobby typu Astronomia weekendowa. :)

Adamo jak sprawdzasz seeing?
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak Adamo to robi , banalnie proste.

 

Wyciąga rękę , robi kółko z kciuka i wskazującego: jeśli gwiazdka nie ucieknie przez minutę z tego pola to jest dobry seeing. :rofl:

 

 

ps.

A poważnie to możesz sobie sprawdzić tu https://www.meteoblue.com/en/poland/ w zakładce air

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak Adamo to robi , banalnie proste.

 

Wyciąga rękę , robi kółko z kciuka i wskazującego: jeśli gwiazdka nie ucieknie przez minutę z tego pola to jest dobry seeing. :rofl:

 

 

ps.

A poważnie to możesz sobie sprawdzić tu https://www.meteoblue.com/en/poland/ w zakładce air

 

sposób na kciuka i palec wskazujący jest o niebo lepszy i co ważne szybki :D

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo jak sprawdzasz seeing?

 

To akurat robię z obserwatorium. naświetlam gwiazdę w subframe co 1s i widzę jaki jest live FWHM jak szaleje to kiszka będzie z astrofoto. Kiedyś umieszczałem film i zaraz go poszukam.

Druga sprawa to jak staniesz pod gwieździstym niebem i widać że bardzo migoczą gwiazdy a zwłaszcza te wysoko nad horyzontem to nie można się niczeego dobrego spodziewać.

A tu filmik:

 

To jest film złożony z kilkudziesięciu klatek.

Edytowane przez Adamo
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.