Skocz do zawartości

Problemy z astronomią amatorską...


Rekomendowane odpowiedzi

CZEŚĆ pomijając to co pisaliście wcześniej dodam od siebie że najbardziej kocham w tym ze jak piszę że chcę kupić jakiś "x" i czekam tydzień, dwa, sprawdzam wszystkie fora z sprzedam i nic wiec kupuję nowe, a na drugi dzień lub do 3 dni jest tego nagle 2-3 sztuk a ja już po kredycie :rtfm:

 

cyt:

Adamo:

Nie sądzę abyś był osamotniony :)

Jest pogoda->nie ma Księżyca->jest ciepło i przyjemnie->patrzę na gwiazdy - trochę mrugają ->otwieram piwo->...->kolejne->do dupy seening->idę spać :rofl:

:respect: ja to kończę na flaszcze :yahoo: ale focę dalej :astronom:, zapodaję film na lapku i usiłuję oglądać, potem w dni niepogodne mam co przebierać :surprise:i o zgrozo pijaństwo czasem sie opłaca zdaża się seeing 0 na 1- 3 z fotek jeszcze jak się nauczę super obrabiać będzie bosko 1 - 3 klatek 2-3 razy w tygodniu po 10 min klatka zebranie materiału ok 4 h to 1 rok :letsdrink:

Edytowane przez coper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na problemy typu ,,mam wolny weekend ale akurat w ten weekend księżyc jest w pełni" albo ,,wreszcie po miesiącu na niebie widać coś innego niż przepiękne, różnorodne, rzadko spotykane formy obłoków, ale ja akurat teraz mam przed sobą ciężki dzień w pracy i jutro muszę być w formie" ewentualnie ,,sprzęt jest gotowy do działania, operator sprzętu też ale seeing zaspał i w gotowości nie jest" mam opracowane od dawna rozwiązanie - emerytura. Na emeryturze każdy dzień jest wolny od pracy i można być maksymalnie elastycznym względem pór roku, faz księżyca, warunków pogodowych, seeingowych i wszelkich innych. Na wszelkie bolączki związane z chmurami i ich złośliwą, podstępną, demoniczną i diaboliczną naturą już dawno wymyśliłem remedium - miejscówka na pustynii Atacama. Taka miejscówka rozwiązuje również problemy z mgłą i zaroszeniem (w najsuchszym miejscu na ziemi wilgoć to zjawisko niezwykłe, zaobserwowanie takiego byłoby sensacją), seeing też bardziej dopieszcza niż niżw domu. Pozostaje do rozwiązania jeszcze niewielkie zagadnienie logistyczne - jak w rozsądnym czasie (to znaczy w ciągu 15/20 min) znaleźć się na emeryturze na pustyni Atacama ze sprzętem astro gotowym do obserwacji/focenia.

Z calego zagadnienia największy problem widzę w emeryturze - ZUS będzie robił problemy.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiają się też problemy jak u mnie-

jakiś czas temu wystawiłem setup na dwór, wszystko przygotowałem - to miała być pierwsza idealna noc, podczas której wszystko miało się udać. Niestety, padł zasilacz do montażu...

Przez ostatni tydzień pogoda była cudowna! Ale nie miałem zasilacza. Wczoraj przyszedł, i nagle na meteorogramach pojawiły się nieskończone chmury i deszcze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wieżę... a myślałem, że tylko ja tak mam. Oj, zdarzyło się kilka razy opuścić mi nawet dość dobre nocki lub zwinąć się po pół godziny...:/ Chęci nie zawsze współgrają z pogodą , a pogoda prawie w ogóle nie współgra z chęciami . I jak tu żyć...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Hmm..... nie szukajmy ideałów 'one'/'oni' ;) nie istnieją!! Patrzmy na to co widać i cieszmy się że 'coś' w ogóle jest, gdzieś tam hen hen (chyba pierwszy raz w życiu użyłem pisemnie słowa 'hen' :) ) poza nasza wyobraźnią.....

 

PS we wtorek ma być dobry seeing ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.