Skocz do zawartości

czy Celestron Firstscope 114EQ to dobry wybor?


kowallab

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

A niebo na nią też już poznałeś, ile Messierów umiesz wkazać na niebie lornetką, chociaż połowę ?

Jeśli tak to nadszedł czas na pierwszy teleskop :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli niemasz więcej pieniędzy to jesteś na niego własciwie skazany 8)

w tej cenie dostajesz najwięcej właśnie wtym zestawie.

 

ALE... czy jesteś pewien, że masz gdzie go postawić? Czy wiesz jak się używa paralaktyka? Czy wiesz na co patrzeć? Czy wiesz że musisz do oglądania słabych obiektów wyjeżdżać tam gdzie jest ciemno?

 

Znalezienie odpowiedzi na te pytania nie wymaga pieniędzy, więc dobrze żebyś poczytał forum i internet a wtedy bardziej świadomie i bez niepotrzebnych niespodzianek dokonasz wyboru...

Trzym się :) i pytaj dalej...

 

[ Add: 24 Lip 2004 19:30 ]

I JESZCZE JEDNO :D

 

Masz zaliczony seans w planetarium ????? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto seria teleskopów FirstScope nie jest wyposażona w lunetkę szukacza, a tylko w jego namiastkę tzw. star pointer czyli chyba zwykłą świecącą się diodę - podobno to badziewie.

 

Pod tym względem lepszy jest Celestron PowerSeeker 114/900, który ma normalny

szukacz 5x24,a dodatkowo Barlowa 3x. Możesz go znaleźć tu:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...9587d00ea67a5fe

 

Kosztuje nawet taniej niż FirstScope, ale nie wiem który z nich ma lepszy montaż.

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem lepszy jest Celestron PowerSeeker 114/900, który ma normalny  

szukacz 5x24,a dodatkowo Barlowa 3x. Możesz go znaleźć tu:

 

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...9587d00ea67a5fe

 

Kosztuje nawet taniej niż FirstScope, ale nie wiem który z nich ma lepszy montaż.

No wlasnie FirstScope ma podobno lepszy. A ta soczewka, to nie sadze, by cos wnosila "ciekawego" do obrazu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak w temacie. czekam na opinie... [jestem b. poczatkujacym]

 

Powiem tak.. Nie kupowałbym teleskopu wykonanego w systemie Newtona ze zwierciadłem mniejszym niż 150mm. Przy cenie teleskopów zwierciadlanych chyba jednak warto pokusić się o coś większego. Oczywiście nie wiem ile możesz przeznaczyc na zakup. :?

Miej na uwadze, że w przypadku kiedy poważniej zainteresujesz się astro, na pewno będziesz potrzebował większego sprzętu, a sprzedać teleskop 114mm (w dobrej cenie) nie będzie łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Waszych postow [opinii] nadalej jestem w kropce. Kupie ten teleskop bo chyba, jak juz ktos zauwazyl, to max co moge dostac w tej cenie. Za kilka tygodni napisze Wam jak ja odbieram ten zakup. Dziekuje za poswiecony czas. Pozdrawiam serdecznie.

 

A.. zapomnialem dodac: :Beer: dla Wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie jakiś problem z koncentracją, może lecytynkę  :wink: , nie pomyliły Ci się watki  :?:  to nie temat o lustrze 270 tylko 114mm  :shock:   :salu:

 

No dobra Januszu miły ale chodzi o to, czy z porównania nie wyniknąłby wniosek że 114mm to jednak trochę za mało bo niewiele widać... i byłaby odpowiedź raczej negatywna na pytanie w temacie wątku.

 

Mam wrażenie z mojej Synty że dopiero 8" to jest to i ma takie możliwosci jak trza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Koledzy :roll: wracając do meritum sprawy powinniśmy zapytać kolegę w jakim nieprzekraczalnym budżecie musi się zmieścić ze swoim zakupime a takie "of topiki 270mm" pozostaną poza marginesem wątku nie śmiecąc go co chwilę niepotrzebnie :salu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie jakiś problem z koncentracją, może lecytynkę  :wink: , nie pomyliły Ci się watki  :?:  to nie temat o lustrze 270 tylko 114mm  :shock:   :salu:

 

No dobra Januszu miły ale chodzi o to, czy z porównania nie wyniknąłby wniosek że 114mm to jednak trochę za mało bo niewiele widać... i byłaby odpowiedź raczej negatywna na pytanie w temacie wątku.

 

Mam wrażenie z mojej Synty że dopiero 8" to jest to i ma takie możliwosci jak trza.

 

Dokładnie. To było takie subtelne pytanie do Hamala, mające "drugie dno". Myślę, że nie trudno było zauważyć, że nie była to pomyłka co do wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.