Jump to content

ST8300+CCDSoft=problem


Patrix
 Share

Recommended Posts

Czy ktoś z userów kamery STF8300,używał jej z CCDSoftem? Od jakiegoś czasu próbuję odpalić Sbiga w tym sofcie i nie mogę. Cały czas wyskakuje błąd. Znalazłem w sieci małą podpowiedź jak to zrobić:

 

cyt

CCDOps5 is nice, but it's only useful for testing whether the camera works. To capture a series of frames, you need something like Bisque's CCDSoft. Unfortunately, CCDSoft version 5.00.210, which is provided with the camera, does not work for the STF-8300. No matter which camera you select, it says "Device not supported, Error code 220 0xDC".

It seems that this software is obsolete, and Bisque wants you to buy their very expensive TheSkyX software, which tries to do everything, including control your telescope, be a planetarium, and for 200 bucks more, maybe control your camera. For those of us who don't need no steenkin' planetarium, this creates another challenge: navigating Bisque's website.

To control the STF-8300, you must download CCDSoft Version 5.00.217 from www.bisque.com/sc/media/g/ccdsoft/default.aspx. There is no link to this page on their website. The only way I found it was from a mention by one poster in their Forum page.

Before you can download it, you must register and enter the Serial Number of your copy from the CD. Bisque will then email you a password, enabling you to log in. The web site is extremely disorganized—it took me a long time to find the correct page.

I tak też zrobiłem. Założyłem tam konto i ściągnąłem nowszą wersję,ale dalej nie mogę uruchomić kamery. Zmienił mi się jedynie kod błędu.

Z drugiej strony to chore,żeby do kamery dodawać soft,który nie działa. To jakaś kpina.

Edited by patrix
Link to comment
Share on other sites

A zainstalowałeś wszystkie drivery? Urządzenie musi ci się pojawiać w Menedżerze Urządzeń" SBIG camera with firmware"

Edited by wessel
Link to comment
Share on other sites

Maciek,ja z tej kamery korzystam zarówno w CCDOps jak również w AstroArcie. Mam też triala Maxima i też wszystko śmiga. Od paru miesięcy robię nią zdjęcia i jeszcze nigdy nie miałem z nią problemu,oprócz CCDSoftu.

Link to comment
Share on other sites

na serio nie rozumiem po co się męczyć - mając kamerę SBIGa z czymkolwiek innym niż Maxim

nie rozumiem celu poszukiwań problemów

działa Maxim ? używasz KROPKA

 

 

Patrix pisze, ze ma ale Maxim TRIAL wiec dziala, ale tymczasowo? Nie dziala z kolei dolaczony software.

Link to comment
Share on other sites

na serio nie rozumiem po co się męczyć - mając kamerę SBIGa z czymkolwiek innym niż Maxim

nie rozumiem celu poszukiwań problemów

działa Maxim ? używasz KROPKA

 

 

Pewnie dlatego, że wersja MaximDl obsługująca SBIG kosztuje 499$

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie dla tego nie przejdę na Maxima-cena. A skoro firma Sbig dodaje do kamery soft,to chciałbym chociaż spróbować jak działa. Napisałem maila też do kolesi z Santa Barbary,ale jakoś nie kwapią się,żeby odpisać.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie dla tego nie przejdę na Maxima-cena. A skoro firma Sbig dodaje do kamery soft,to chciałbym chociaż spróbować jak działa. Napisałem maila też do kolesi z Santa Barbary,ale jakoś nie kwapią się,żeby odpisać.

Link to comment
Share on other sites

No ale skoro działa CCDOPS jak piszesz to po co Ci CCD soft? Przecież CCDOPS pretenduje do roli Maxima w katalogu Software Bisque? Pytam z ciekawości czystej, bo sam bym pewnie siedział i klikał, strasznie wkurzajacy jest fakt, że coś nie działa :D

Link to comment
Share on other sites

CCDOps jakoś wogóle mi nie siada. Ma mało intuicyjny interfejs,który wygląda jakby był robiony jeszcze na Comodore C64 ;) CCDSoft natomiast wygląda znacznie lepiej i na symulatorach działa bardzo fajnie. Nie trzeba znać tego softu,żeby zaskoczyć o co chodzi. A staram się go odpalić właśnie z czystej ciekawości. W końcu za niego zapłaciłem,a nie lubię wywalać kasy w błoto na niedziałające programy. Ale z tego co narazie się dowiedziałem od innych użytkowników i z zagranicznych for,to chyba jednak nie odpalę kamery w tym programie. Jeszcze czekam na jednego maila,ale wydaje mi się,że on tylko potwierdzi pozostałe wiadomości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 47 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 70 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.