Skocz do zawartości

ST8300+CCDSoft=problem


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z userów kamery STF8300,używał jej z CCDSoftem? Od jakiegoś czasu próbuję odpalić Sbiga w tym sofcie i nie mogę. Cały czas wyskakuje błąd. Znalazłem w sieci małą podpowiedź jak to zrobić:

 

cyt

CCDOps5 is nice, but it's only useful for testing whether the camera works. To capture a series of frames, you need something like Bisque's CCDSoft. Unfortunately, CCDSoft version 5.00.210, which is provided with the camera, does not work for the STF-8300. No matter which camera you select, it says "Device not supported, Error code 220 0xDC".

It seems that this software is obsolete, and Bisque wants you to buy their very expensive TheSkyX software, which tries to do everything, including control your telescope, be a planetarium, and for 200 bucks more, maybe control your camera. For those of us who don't need no steenkin' planetarium, this creates another challenge: navigating Bisque's website.

To control the STF-8300, you must download CCDSoft Version 5.00.217 from www.bisque.com/sc/media/g/ccdsoft/default.aspx. There is no link to this page on their website. The only way I found it was from a mention by one poster in their Forum page.

Before you can download it, you must register and enter the Serial Number of your copy from the CD. Bisque will then email you a password, enabling you to log in. The web site is extremely disorganized—it took me a long time to find the correct page.

I tak też zrobiłem. Założyłem tam konto i ściągnąłem nowszą wersję,ale dalej nie mogę uruchomić kamery. Zmienił mi się jedynie kod błędu.

Z drugiej strony to chore,żeby do kamery dodawać soft,który nie działa. To jakaś kpina.

Edytowane przez patrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na serio nie rozumiem po co się męczyć - mając kamerę SBIGa z czymkolwiek innym niż Maxim

nie rozumiem celu poszukiwań problemów

działa Maxim ? używasz KROPKA

 

 

Patrix pisze, ze ma ale Maxim TRIAL wiec dziala, ale tymczasowo? Nie dziala z kolei dolaczony software.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro działa CCDOPS jak piszesz to po co Ci CCD soft? Przecież CCDOPS pretenduje do roli Maxima w katalogu Software Bisque? Pytam z ciekawości czystej, bo sam bym pewnie siedział i klikał, strasznie wkurzajacy jest fakt, że coś nie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCDOps jakoś wogóle mi nie siada. Ma mało intuicyjny interfejs,który wygląda jakby był robiony jeszcze na Comodore C64 ;) CCDSoft natomiast wygląda znacznie lepiej i na symulatorach działa bardzo fajnie. Nie trzeba znać tego softu,żeby zaskoczyć o co chodzi. A staram się go odpalić właśnie z czystej ciekawości. W końcu za niego zapłaciłem,a nie lubię wywalać kasy w błoto na niedziałające programy. Ale z tego co narazie się dowiedziałem od innych użytkowników i z zagranicznych for,to chyba jednak nie odpalę kamery w tym programie. Jeszcze czekam na jednego maila,ale wydaje mi się,że on tylko potwierdzi pozostałe wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.