Skocz do zawartości

Zasilanie chłodzenia teleskopu z DDM60


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktoś z użytkowników DDM60 i pewnie 85 zna opis wyprowadzeń z gniazda zasilania wentylatorów?

Chcę podłączyć wentylatory z CT8 do gniazda FAN.

Mierzyłem miernikiem i widzę na 1 pinie jest 14,90V na drugim (środkowym) nic nawet masy tam nie ma i na 3 pinie jest 15,05V.

Widzę, że jest to gniazdo izolowane bo przejścia bezpośredniego z zasilacza nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam schematu nie mam ale pomierzyłemi podłączyłem pod dwa zewnętrze piny, wiatraki działają .

niepamietam tylko gdzi jest (+) a gdzie( -) ,jak wrocę z pracy to sprawdzę i wrzucę fotkę co i jak.

Zasilanie tego gniazda jest brane z zasilania montażu i jest regulowane od 0 do tych 15V z autoslew.

 

Edytowane przez anva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z użytkowników DDM60 i pewnie 85 zna opis wyprowadzeń z gniazda zasilania wentylatorów?

Chcę podłączyć wentylatory z CT8 do gniazda FAN.

Mierzyłem miernikiem i widzę na 1 pinie jest 14,90V na drugim (środkowym) nic nawet masy tam nie ma i na 3 pinie jest 15,05V.

Widzę, że jest to gniazdo izolowane bo przejścia bezpośredniego z zasilacza nie ma.

Miałem podłączone wentylatory z CT10 do gniazda wentylatorów w DDM60pro za pomocą oryginalnego kabla spiralnego ASA. Dodatkowo użyłem adaptera (wtyczka do gniazda uniwersalnego wzmacniacza), żeby połączyć wtyk wentylatora z CT10 i kabel spiralny ASA. Gniazdo wentylatora ASADDM60 w obudowie osi DEC ma napięcie 12V. Jeśli podłączymy w ten sposób wentylatory to możemy sterować ich pracą z programu Autoslew za pomocą suwaka zmniejszając lub zwiększając obroty.

IMG_0125 (2).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie grzałkę podłączyć?

Grzałkę można podłączyć do gniazda zasilania w osi DEC. Potrzebne są do tego oryginalne kable ASA. Opis można znależć w instrukcji przetłumaczonej przez wessela. Ja przez dwa lata użytkowania najpierw CT10 a potem ASA 10N, nie używałem grzałek. Według mnie można je zastąpić z powodzeniem odrośnikiem. Jacek stosował odrośnik od Celestrona. Cena ok. 110 zł w astromarkecie.

IMG_9977 — kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.