Skocz do zawartości

Jednoklatkowce - C14+Hyperstar


Wojtek 23 Gdansk

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak skończę z planetami przeżucę się na hyperstar , choć moja rurka trochę za mała , ale twoje foty robią wrażenie , szczególnie jeśli chodzi o rozmiar :)

 

Dzieki Astrokosmo.. ale moich zdjęć jak palców u drwala :P a do tego ciężko je nazwać zdjęciami, bo jeszce sporo drogi przede mną, a po trzecie przy Twoich i Twoim dorobku, to ja się mogę schować :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potęga, też się zastanawiam nad czymś takim. W naszym krajowym klimacie to niezastąpione urządzenie :)

Nie wiem czym zasilasz Atika, ale jeśli 12V to pomyśl o jakimś zasilaczu 13.6V - powinieneś się pozbyć tej masy hot pikseli. Przy takim czasie nie powinno ich aż tyle być, tak myślę.

http://astropolis.pl/topic/42354-zasilanie-atika-383l/

http://astropolis.pl/topic/45223-przerobka-zasilacza-12v-na-138-do-atika-383l/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Dziękuję za zainteresowanie moim tematem, przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale naprawdę niemiałem zbytnio czasu.

Co do kolimacji tego hyperstara nie jest to znowu tak bardzo skomplikowane, jeżeli ktoś sam kolimował lusterko wtórne SCT to na pewno poradzi sobie z hyperstarem, bo zasada jest ta sama.U mnie hyperstar nie jest jeszcze bardzo dobrze skolimowany -Trzeba jednak poświęcić temu zagadnieniu trochę czasu. Atik jest zasilany 13, 5v -jednak sprawdzę jeszcze raz ile prądu dociera do samego Atika, bo faktycznie jest bardzo dużo hot pikseli - czy Atik powinien być zasilany prądem powyżej 13, 5v, czyli czy musi jednak mieć najmniej 13, 6v, aby pozbyć się tych hot-pikseli.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzałem w swoim egzemplarzu, to największy przyrost hot pikseli jest kiedy napięcie spada poniżej 12V. Pomiędzy 12 i 13 V sytuacja się poprawia, a powyżej 13V już nie widziałem zmian, więc jeśli do kamerki dociera ponad 13V to powinno być ok. Zawsze jakieś złącze mogło zaszwankować.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sprawdzałem w swoim egzemplarzu, to największy przyrost hot pikseli jest kiedy napięcie spada poniżej 12V. Pomiędzy 12 i 13 V sytuacja się poprawia, a powyżej 13V już nie widziałem zmian, więc jeśli do kamerki dociera ponad 13V to powinno być ok. Zawsze jakieś złącze mogło zaszwankować.

 

Dzięki za szybką odpowiedż.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potęga, też się zastanawiam nad czymś takim. W naszym krajowym klimacie to niezastąpione urządzenie :)

 

 

Tak się akurat składa że większość nocy załatwiły chmury, a pomimo to udało się jeszcze troszkę fotek wypalić i posiedzieć w obserwatorium :). To jest to; bin 2x2, teleskop 14 cali i światło: F1.9.

Wojtku może dasz dla porównania fotkę Kaliforni z filtrem h-alpha 35nm, co ciekawe z tym filtrem spodziewałem się gorszych efektów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak się akurat składa że większość nocy załatwiły chmury, a pomimo to udało się jeszcze troszkę fotek wypalić i posiedzieć w obserwatorium :). To jest to; bin 2x2, teleskop 14 cali i światło: F1.9.

Wojtku może dasz dla porównania fotkę Kaliforni z filtrem h-alpha 35nm, co ciekawe z tym filtrem spodziewałem się gorszych efektów :).

Witam Prestoneq. Niestety tą fotkę, Kaliforni w H 35nm usunąłem. Ale mogę szczerze napisać, że jak wiesz tak naprawdę bardzo się nie różniły. Jednak trzeba powiedzieć, że filtr H -Alfa 7nm daje nieco lepsze obrazy i dla tego zdecydowałem się pozostałe klatki smażyć właśnie filterkiem H-Alfa 7nm. Szkoda, że pogoda niestety nie dopisała. :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda u Ciebie zestaw gotowy do hyperboju? Prowadzisz jakoś specjalnie kable od kamerki przez płytę korektora? Widziałem jak niektórzy wkładali je w wężyk i prowadzili po łuku na płycie, żeby na zdjęciu nie było spajka :) Zakładasz też na całość odrośnik, czy masz np tylko opaskę grzewczą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda u Ciebie zestaw gotowy do hyperboju? Prowadzisz jakoś specjalnie kable od kamerki przez płytę korektora? Widziałem jak niektórzy wkładali je w wężyk i prowadzili po łuku na płycie, żeby na zdjęciu nie było spajka :) Zakładasz też na całość odrośnik, czy masz np tylko opaskę grzewczą?

 

Kable od Atika przechodzą przez korektor bez jakiegoś specjalnego usytuowania ( też widziałem w necie jak niektórzy rozdzielają kable na pojedyncze wiązki i dodatkowo przytwierdzają do wygiętych w półksiężyc drutów) ja póki, co u siebie jeszcze tego nie robiłem, ale być może trzeba będzie pójść w tym kierunku. Szczerze mówiąc patrzałem na te foty i szukałem cienia kabli od Atika, ale jakoś nie zauważyłem tego problemu na zdjęciach, być może bardziej doświadczeni w tej materii coś jednak tam zauważyli. Odro sinik mam, ale na razie nie zakładałem, ponieważ testowałem dwa filtry w H-Alfa jeden 35nm a drugi 7nmi przy tej siódemce zostałem, bo dawała trochę lepsze obrazy, tak, więc odrośnika nie zakładałem, bo musiałem mieć dojście do tych filtrów. Mam założoną opaskę grzewczą, opaska jest przytwierdzona za pomocą rzepów, ale nie na zewnątrz tuby, bo całkowicie nie zdawała egzaminu, więc przymocowałem opaskę zaraz przy korektorze. Dodatkowo przymocowałem również za pomocą rzepów cztery małe wiatraczki, jednak zauważyłem, że przy dużej wilgotności nawet takie rozwiązanie w stu procentach nie pomaga i czasami musiałem wspomóc się zwykłą suszarką. W sumie jestem trochę zdziwiony, że opaska nie zdała egzaminu a jest podłączona bez pośrednio do zasilania 12v, więc grzeje na maksa.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kabel grzejny do terriariów. Ja używam takiego 25W, ale widze, że na 14-stke, to troche bednak bez odrośnika jest za mało i już się zastanawiam, czy nie wziąć czegoś mocniejszego, np 40W.. wada- niestety są zasilane 220V, więc w teren się nie nadają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kabel grzejny do terriariów. Ja używam takiego 25W, ale widze, że na 14-stke, to troche bednak bez odrośnika jest za mało i już się zastanawiam, czy nie wziąć czegoś mocniejszego, np 40W.. wada- niestety są zasilane 220V, więc w teren się nie nadają.

 

 

 

O to dobra wiadomość.Gdzie można kupić te kable? 220v to dla mnie nie problem, mój telep stoi w obserwatorium. Dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.