Skocz do zawartości

KONKURS WIEDZY ASTRONOMICZNEJ - FINAŁ


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

243c2ac1e75ad2cagen.jpg

 

Informacja dla 5 finalistów (zaznaczeni na czerwono) :)

 

9132f4c2e881279a.jpg

Pierwotny pomysł (co widać w regulaminie) była taki, żeby finał w całości przeprowadzić na moim blogu.
Obecna propozycja jest jednak nieco inna:
Pytania finałowe wrzucę na bloga: http://astroparody.blogspot.co.uk
...ale proponuję odpowiedzi udzielać jak dotychczas - priv na forum.
Dlaczego? Ponieważ to sprawdzona opcja na udzielenie odpowiedzi, nie było żadnych problemów (których się obawiałem) więc nie widzę potrzeby na eksperymenty :)
Co Wy na to ?
Pamiętajcie, że w finale można zdobyć nawet 600 punktów więc kolejność może się znacznie zmienić ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Postaram się ogarnąć temat z wynikami być może nawet do jutra bo jestem w Polsce tylko do piątku i chciałbym zamknąć temat nagród jak najszybciej.

Być może ktoś zauważył, być może nikt. Każde z pytań finałowych już się pojawiło w konkursie. Są to pytania, z którymi podczas 9 etapów uczestnicy mieli największe problemy. Takie sprawdzenie idei "nabywania wiedzy" poprzez konkurs ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę karkołomnie to wyglądało ale chciałem to zrobić jak najszybciej i tym samym już dziś ogłaszam:

 

 

 

231071fce70c20c6.jpg

 

ZWYCIĘZCĄ KONKURSU WIEDZY ASTRONOMICZNEJ ZOSTAŁ DAMPU

DRUGIE MIEJSCE OSIĄGNĄŁ KUBA_MAR

TRZECI STOPIEŃ PODIUM UZYSKAŁ MRVINQUER

 

 

Jeśli coś się nie zgadza, pisać, wrzeszczeć, reklamacje składać! :)

Wszelkie przemyślenia, podziękowania dla osób, które pomogły w jakikolwiek sposób napiszę na spokojnie pewnie w weekend. Teraz muszę ustalić na privie z laureatami podział nagród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne podziękowania i słowa uznania dla Daniela za pomysł, organizację i świetną zabawę związaną z tym konkursem! :respect: Mnóstwo rzeczy udało mi się przy okazji nauczyć, dowiedzieć wiele ciekawostek, a przy okazji odświeżyć kilka wzorów i sposobów obliczania np. jasności obiektów. Ostatni etap zupełnie mnie zaskoczył (pewnie taki był jego cel :szczerbaty:)! Spodziewałem się, że będzie mega trudny albo z elementami humorystycznymi, a tutaj trzeba było się wysilić żeby nie popełnić jeszcze raz tych samych błędów co w poprzednich etapach!

 

Podziękowania dla wszystkich uczestniczących w konkursie za nutkę rywalizacji :icon_wink: i gratulacje dla najlepszych :brawo:kuba_mar kolejny raz pokazał swoją wielką wiedzę!

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za super zabawę przez cały rok i życzę Wesołych Świąt :santa:

 

Pozdrawiam,

Damian

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym przekazać serdeczne podziękowania dla Paethera za trud włożony w organizację tego konkursu. :respect: Zawsze chętnie uczestniczę w tego typu inicjatywach, bo to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim bardzo fajna okazja do poszerzenia wiedzy. Podobała mi się również jego formuła, w którym uczestniczyli użytkownicy z dwóch różnych forów.

 

Wielkie gratulacje dla Dampu za zajęcie w pełni zasłużonego pierwszego miejsca. :brawo: Serdecznie gratuluję również MrVinquerowi z sąsiedniego forum za zdobycie miejsca na podium. Poza tym myślę, że wyrazy szacunku należą się wszystkim, który znajdowali co miesiąc czas przez prawie rok, aby odpowiedzieć na te kilkanaście pytań. Dzięki waszemu uczestnictwu łatwiej mobilizowałem się do uczestnictwa w zabawie. :thmbup: Ciekawym efektem konkursu jest też fakt częstszego zaglądania przeze mnie na Forum Astronomiczne już nie tylko w celu śledzenia na nim przebiegu tamtejszej części konkursu. Z niecierpliwością czekam na kolejną tego typu zabawę.

 

Pozdrawiam Was serdecznie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony słowa uznania i podziekowania dla organizatora konkursu kol Daniela. Każda runda miała swoje smaczki pułapki a finał to po prosu mistrzostwo taktyczne.

Dziekuje współzawodnikom za zdrową rywalizację która podnosiła zdrowo adrenalinkę ;).

Gratulacji dla zwyciężców - Dampu i Kubamar byliście poza zasięgiem. Moje 4-te miejsce pozostawia pewien niedosyt, 2 zapomniane wakacyjne rundy odbiły się na końcowym wyniku. Poza tym kol MrVinquer udowodnił, że jest po prostu lepszy :)

Czekam na kolejne tego typu konkursy.

Pozdrawiam wigilijnie :)

Edytowane przez DARK
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie podziękowania dla (kolejność przypadkowa):

 

Krzysztofa Kidy - za fajne nagrody, za 45 świetnych pytań o naturze gwiazd. W każdym etapie mogłem liczyć na nową dawkę wiedzy w tym zakresie :)

Łukasza Sochy (jolo) - za pomoc wtedy, gdy jej najbardziej potrzebowałem. Gdy zaczęło być u mnie krucho z czasem przypomniałem sobie, że oferował wcześniej pomoc w układaniu pytań. Efektem były pytania, które siały popłoch wśród uczestników :D Dzięki też za nagrodę - chyba zastrzegł sobie anonimowość więc nie napiszę którą :P

Jacka Erbela - za pomoc logistyczną z nagrodami, większość nagród zebrał Jacek w Zatomiu. To strasznie pomogło. Dzięki też za przypominajki ;)

Piotra Guzika - moja "korekta merytoryczna". Każdy zestaw pytań był pod czujnym okiem Piotra. Dzięki temu uniknąłem kilku pułapek i tłumaczenia się po publikacji wyników ;)

Dla każdego, kto w jakikolwiek sposób ułatwił przeprowadzenie konkursu w tym administratorów - Ignisdei'a i Jesiona :)

Przede wszystkim dla uczestników. 22 osoby wzięły udział w przynajmniej jednym etapie. Nie było źle chociaż mogło być lepiej :)

 

Jak o czymś/kimś sobie przypomnę to dopiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.