Jump to content
Sign in to follow this  
Paether

KONKURS WIEDZY ASTRONOMICZNEJ - FINAŁ

Recommended Posts

243c2ac1e75ad2cagen.jpg

 

Informacja dla 5 finalistów (zaznaczeni na czerwono) :)

 

9132f4c2e881279a.jpg

Pierwotny pomysł (co widać w regulaminie) była taki, żeby finał w całości przeprowadzić na moim blogu.
Obecna propozycja jest jednak nieco inna:
Pytania finałowe wrzucę na bloga: http://astroparody.blogspot.co.uk
...ale proponuję odpowiedzi udzielać jak dotychczas - priv na forum.
Dlaczego? Ponieważ to sprawdzona opcja na udzielenie odpowiedzi, nie było żadnych problemów (których się obawiałem) więc nie widzę potrzeby na eksperymenty :)
Co Wy na to ?
Pamiętajcie, że w finale można zdobyć nawet 600 punktów więc kolejność może się znacznie zmienić ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Podbijam bo to już jutro. W czasie publikacji pytań będę gdzieś w Holandii czy tam innej Belgii, ale wpis z pytaniami na blogu jest zaplanowany i mam nadzieję, że obejdzie się bez problemów.

Pytania będą specyficzne...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Postaram się ogarnąć temat z wynikami być może nawet do jutra bo jestem w Polsce tylko do piątku i chciałbym zamknąć temat nagród jak najszybciej.

Być może ktoś zauważył, być może nikt. Każde z pytań finałowych już się pojawiło w konkursie. Są to pytania, z którymi podczas 9 etapów uczestnicy mieli największe problemy. Takie sprawdzenie idei "nabywania wiedzy" poprzez konkurs ;)


Share this post


Link to post
Share on other sites

Trochę karkołomnie to wyglądało ale chciałem to zrobić jak najszybciej i tym samym już dziś ogłaszam:

 

 

 

231071fce70c20c6.jpg

 

ZWYCIĘZCĄ KONKURSU WIEDZY ASTRONOMICZNEJ ZOSTAŁ DAMPU

DRUGIE MIEJSCE OSIĄGNĄŁ KUBA_MAR

TRZECI STOPIEŃ PODIUM UZYSKAŁ MRVINQUER

 

 

Jeśli coś się nie zgadza, pisać, wrzeszczeć, reklamacje składać! :)

Wszelkie przemyślenia, podziękowania dla osób, które pomogły w jakikolwiek sposób napiszę na spokojnie pewnie w weekend. Teraz muszę ustalić na privie z laureatami podział nagród.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ogromne podziękowania i słowa uznania dla Daniela za pomysł, organizację i świetną zabawę związaną z tym konkursem! :respect: Mnóstwo rzeczy udało mi się przy okazji nauczyć, dowiedzieć wiele ciekawostek, a przy okazji odświeżyć kilka wzorów i sposobów obliczania np. jasności obiektów. Ostatni etap zupełnie mnie zaskoczył (pewnie taki był jego cel :szczerbaty:)! Spodziewałem się, że będzie mega trudny albo z elementami humorystycznymi, a tutaj trzeba było się wysilić żeby nie popełnić jeszcze raz tych samych błędów co w poprzednich etapach!

 

Podziękowania dla wszystkich uczestniczących w konkursie za nutkę rywalizacji :icon_wink: i gratulacje dla najlepszych :brawo:kuba_mar kolejny raz pokazał swoją wielką wiedzę!

 

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za super zabawę przez cały rok i życzę Wesołych Świąt :santa:

 

Pozdrawiam,

Damian

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na początek chciałbym przekazać serdeczne podziękowania dla Paethera za trud włożony w organizację tego konkursu. :respect: Zawsze chętnie uczestniczę w tego typu inicjatywach, bo to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim bardzo fajna okazja do poszerzenia wiedzy. Podobała mi się również jego formuła, w którym uczestniczyli użytkownicy z dwóch różnych forów.

 

Wielkie gratulacje dla Dampu za zajęcie w pełni zasłużonego pierwszego miejsca. :brawo: Serdecznie gratuluję również MrVinquerowi z sąsiedniego forum za zdobycie miejsca na podium. Poza tym myślę, że wyrazy szacunku należą się wszystkim, który znajdowali co miesiąc czas przez prawie rok, aby odpowiedzieć na te kilkanaście pytań. Dzięki waszemu uczestnictwu łatwiej mobilizowałem się do uczestnictwa w zabawie. :thmbup: Ciekawym efektem konkursu jest też fakt częstszego zaglądania przeze mnie na Forum Astronomiczne już nie tylko w celu śledzenia na nim przebiegu tamtejszej części konkursu. Z niecierpliwością czekam na kolejną tego typu zabawę.

 

Pozdrawiam Was serdecznie.

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z mojej strony słowa uznania i podziekowania dla organizatora konkursu kol Daniela. Każda runda miała swoje smaczki pułapki a finał to po prosu mistrzostwo taktyczne.

Dziekuje współzawodnikom za zdrową rywalizację która podnosiła zdrowo adrenalinkę ;).

Gratulacji dla zwyciężców - Dampu i Kubamar byliście poza zasięgiem. Moje 4-te miejsce pozostawia pewien niedosyt, 2 zapomniane wakacyjne rundy odbiły się na końcowym wyniku. Poza tym kol MrVinquer udowodnił, że jest po prostu lepszy :)

Czekam na kolejne tego typu konkursy.

Pozdrawiam wigilijnie :)

Edited by DARK
 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ode mnie podziękowania dla (kolejność przypadkowa):

 

Krzysztofa Kidy - za fajne nagrody, za 45 świetnych pytań o naturze gwiazd. W każdym etapie mogłem liczyć na nową dawkę wiedzy w tym zakresie :)

Łukasza Sochy (jolo) - za pomoc wtedy, gdy jej najbardziej potrzebowałem. Gdy zaczęło być u mnie krucho z czasem przypomniałem sobie, że oferował wcześniej pomoc w układaniu pytań. Efektem były pytania, które siały popłoch wśród uczestników :D Dzięki też za nagrodę - chyba zastrzegł sobie anonimowość więc nie napiszę którą :P

Jacka Erbela - za pomoc logistyczną z nagrodami, większość nagród zebrał Jacek w Zatomiu. To strasznie pomogło. Dzięki też za przypominajki ;)

Piotra Guzika - moja "korekta merytoryczna". Każdy zestaw pytań był pod czujnym okiem Piotra. Dzięki temu uniknąłem kilku pułapek i tłumaczenia się po publikacji wyników ;)

Dla każdego, kto w jakikolwiek sposób ułatwił przeprowadzenie konkursu w tym administratorów - Ignisdei'a i Jesiona :)

Przede wszystkim dla uczestników. 22 osoby wzięły udział w przynajmniej jednym etapie. Nie było źle chociaż mogło być lepiej :)

 

Jak o czymś/kimś sobie przypomnę to dopiszę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Like
   • 30 replies
  • Własny guider? Ależ to bardzo proste !
   "Guider? Ależ to bardzo proste". Co to jest guider to raczej większość z nas wie. Jak dobrać jego parametry do posiadanego setupu - uuuuu... tu już gorzej. Nie wdając się w rozważania naukowe chcę Wam dziś zaproponować prosty i świetnie działający guider dla setupów głównych o skali obrazu 1.5 arcsec/piksel i mniejszej, czyli od 1.5 do nieskończoności ( wiadomość dla Taysona).
   • 13 replies
  • Montaż "Wirus 2020"
   A właściwie montażyk. Ponieważ mam od niedawna drukarkę 3D zająłem się analizą projektu podlinkowanego przez Gayosa w temacie o wydrukach 3D.
   • 117 replies
  • Astropolis w czasie pandemii - informacje o reklamie
   Nie chcę w tym miejsc rozwodzić się na temat aktualnej sytuacji epidemicznej (słyszymy to wszędzie z dużą intensywnością) więc przejdę od razu do rzeczy. Wielu członkom naszej społeczności wirus skomplikuje życie w sferze ekonomicznej i ten post chciałbym dedykować dla nich (dla nas?).
    • Like
   • 17 replies
  • MGAB-V249 - nowy rodzaj gwiazd zmiennych!
   Gwiazdy zmienne można poszukiwać na dwa sposoby. Obserwujemy losowy fragment nieba w poszukiwaniu obiektów zmieniających swój blask lub korzystamy z archiwalnych danych pomiarowych wykonanych przez różne obserwatoria astronomiczne (np. ASAS-SN, ZTF).
    • Thanks
   • 11 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.