Skocz do zawartości

VII Zimowy Zlot Astronomiczny


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam się wahać, czy nie przyjechać (dam znać o decyzji). Akurat okolice Zawadki Rymanowskej znam b. dobrze. Co prawda nie samą Farfurnię pp. Kacprzyków, bo mam "we wiosce" inne lokum (jest tam chatka prowadzona przez SKPB Lublin, otwarta sezonowo jako studencka baza noclegowa). Niestety ostatnio wzrosło trochę LP, bo we wsi wyfasowali nowe latarnie (w tym koło owej chatki). Do linii wysokiego napięcia po południowej stronie już dawno wszyscy przywykli. Na szczęście Farfurnia leży na samym końcu Zawadki i tam warunki powinny być nadal znakomite. Dolina jest bardzo dobrze ekranowana przez góry od świateł większych miejscowości w pobliżu.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszyła oficjalna strona z zapisami:

 

www.starparty.pl

 

Bardzo proszę o to, aby osoby które wysyłały PW oraz tutaj w postach wypełniły formularz rejestracyjny.

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez PawelBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Stan uczestników na dzisiejszy świąteczny wieczór wygląda tak:

1 Paweł Be
2 Domi
3 BODI
4 Gryf188
5 Pepin Krootki
6 Adamo
7 don Pedro
8 Panasmaras
9 krater
10 _ Wojtek _
11 AgentSmith
12 LukaszP
13 MaciekM
14 Marcin Matusiński
15 Lukasz83
16 Roberciu
17 lukost

Czekamy na kolejne zgłoszenia.
Zlot już za 20 dni :-)

http://www.starparty.pl

Edytowane przez BODI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest już nas ponad 20 osób (aż lub dopiero). Listę wraz z miejscowościami z których będziecie wyruszać wrzucę wieczorem, ułatwi Wam to na wspólne umawianie się na dojazd. A tymczasem przygotowałem na szybko projekt koszulki zlotowej? Jak się Wam podoba? A może macie jakiś pomysł na motyw koszulki?

 

tshirt.jpg

 

Pamiętajcie. My się zimy nie boimy!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc motyw bez komety bardziej mi się podoba. Patrząc na miniatury zdjęć jakoś lepiej się komponuje. Tylko wielka prośba... Wolałbym z krótkim rękawkiem. W zlotowych koszulkach chodzę od wiosny do jesieni (nawet teraz mam na sobie z Radocyny 2009) i po prostu wolę wersję letnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sawes, jest kilka osób, które chcą z krótkim, więc nie ma problemu. Jeszcze do się skontaktuję z Wami przed samym zamawianiem koszulek. Prawdopodobnie koło 5-6 stycznia, do tego czasu zrobię jeszcze jakieś projekty i wtedy wybierzemy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło: może by tak wyłaniać drogą tajnego głosowania najlepszy kalambur zlotu i wrzucać gdzieś dyskretnie na koszulce z kolejnej edycji, np. na rękawie?

Pewnie podniesie koszt tshirta, ale z drugiej strony czyż ambitna sztuka nie wymaga wyrzeczeń? :)

Przecież Lew autorstwa ŁukaszaP (chyba) ze Smolnika to klasyka :)

Edytowane przez robertEZG
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło: może by tak wyłaniać drogą tajnego głosowania najlepszy kalambur zlotu i wrzucać gdzieś dyskretnie na koszulce z kolejnej edycji, np. na rękawie? Pewnie podniesie koszt tshirta, ale z drugiej strony czyż ambitna sztuka nie wymaga wyrzeczeń? :) Przecież Lew autorstwa ŁukaszaP (chyba) ze Smolnika to klasyka :)

 

Świetny pomysł, tylko nie wiem czy znajdę te nasze "bazgrołki" jeśli tak to zrobię im zdjęcia i wstawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszej nocy razem z Bodim odwiedziliśmy miejsce, gdzie za 15 dni będziemy oddawać się w całości naszej muzie - astronomii :) Na miejscu, podobnie jak i w całym Beskidzie Niskim zima fantastyczna, a i mrozik nas przywitał fajną cyrfą, -21,5 stopnia C. Ale pamiętajcie nasze hasło - My się zimy nie boimy!

 

Fotki zrobione jak jeszcze Księżyc wisiał na niebie. Miejsce zdecydowanie ciemniejsze od Odernego, może to nie są Bieszczady, no ale nie ma co narzekać, bo jest na prawdę fajnie ;)

 

IMG_6845.jpgIMG_6846.jpgIMG_6853.jpgIMG_6854.jpgIMG_6858.jpgIMG_6864.jpgIMG_6868.jpgIMG_6870.jpgIMG_6863.jpg

 

Zdjęcia wykonane Samyangiem 8mm/3,5 (*5,6), 30 sek, ISO 1600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i samo niebo ~20 min po zachodzie Księżyca. Parametry j.w

 

Kierunek południowy-wschód:

 

IMG_6885.jpg

 

Kierunek południowy:

 

IMG_6891.jpgIMG_6889.jpg

 

Kierunek południowy - zachód:

 

IMG_6886.jpg

 

Kierunek zachodni:

 

IMG_6881.jpgIMG_6880.jpg

 

Kierunek północny:

 

IMG_6882.jpg

 

 

 

 

 

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna lista uczestników. Na stronie nie mogę sobie poradzić z wyświetleniem z tabeli z bazy danych. Póki co to na forach będę aktualizował listę.

 

1. PawelBe
2. Domi
3. Marcin Matusiński / Pszczyna
4. MaciekM / Chlebna, k. Krosna
5. LukaszP / Rzeszów
6. AgentSmith / Kobyłka k. Warszawy
7. _Wojtek_ / Gdańsk
8. krater / Kraków
9. Panasmaras / Pruszcz Gdański
10. don Pedro / Rzeszów
11. Adamo / Lublin
12. Pepin Krootki / Wrocław
13. BODI
14. gryf188 / Limanowa
15. Lukasz83 / Pabianice
16. roberciu / Łódź
17. lukost / Nowy Targ
18. starczek / Warszawa
19. sawes / Warszawa
20. MIĹOSZ / Gorlice
21. JUSTYNA / GORLICE
22. gumowy / warszawa
23. robertEZG / Zgierz
24. Wiktor
25. Oriman

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Mam jedno wolne miejsce w samochodzie dla osoby ze sprzętem lub dwóch bez sprzętu :) Gdyby ktoś miał ochotę dołączyć to zapraszam.

Wyruszam w czwartek rano trasą:

 

Łódź -> Kielce -> Tarnów -> Zawadka

 

lub opcjonalnie

 

Łódź -> Częstochowa -> Kraków -> Tarnów -> Zawadka

 

powrót w niedzielę od rana

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.