Skocz do zawartości

VII Zimowy Zlot Astronomiczny


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam prośbę do wszystkich którzy będą obecni na zlocie. Aktualnie walczę z podłączeniem montażu EQ 3-2 SynScan do komputera. Mam nawet jakąś przejściówkę z USB na RJ45 ale to nie do końca to co potrzebuję bo tak naprawdę z tego co sie dowiedziałem potrzebna jest przejściówka z USB na RJ11.

 

Jeśli ktoś z obecnych orientuje się w temacie to będę wdzięczny za wszelką pomoc.

 

Z góry dzięki.

 

Do zobaczenia, pozdrawiam

Edytowane przez lukaszp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nas to już nawet mniej jak 24h :) jutro już tam będziemy. Prognozy pogody są optymistyczne to może już jutro poobserwujemy i "pofocimy". :)

 

Z piątku na sobotę też zapowiada się pogoda :

 

http://www.yr.no/place/Poland/Subcarpathia/Dukla/long.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

To może i ja was odwiedzę na obserwacje i focenie :yahoo: Jeśli nie macie nic przeciwko. Wprawdzie, inne obowiązki nie pozwalają mi w pełni uczestniczyć w zlocie, to pobędę z wami choć jeden dzień(sobota). Do Zawadki Rymanowskiej mam 60km spokojnie w godzinkę dojadę.

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

My jesteśmy na miejscu (ja, Bodi, Adamo, Marcin Matusinski i Roberciu) od wczorajszego popołudnia. W nocy trochę dosypało śniegu, więc jak na zimowy zlot przystało, mamy biało za oknem. W tym momencie jest trochę pochmurno, zobaczymy jak się sytuacja będzie rozwijać.

 

Hej.

To może i ja was odwiedzę na obserwacje i focenie :yahoo: Jeśli nie macie nic przeciwko. Wprawdzie, inne obowiązki nie pozwalają mi w pełni uczestniczyć w zlocie, to pobędę z wami choć jeden dzień(sobota). Do Zawadki Rymanowskiej mam 60km spokojnie w godzinkę dojadę.

Piotr.

 

Zapraszamy :), kilka osób z okolic ma właśnie nas odwiedzić.

 

Przykro mi niezmiernie ale nie zdołałem wyrwać się z kieratu i niestety do Was tym razem nie dolączę :(

 

Bawcie się dobrze.

 

No cóż, szkoda. Mam nadzieję, że może uda się w przyszłości spotkać ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień jest na prawdę fajny - pogodny. Chłopaki już Luntem obserwują. Około godziny temu świetnie wydać było rozbłysk słoneczny, w tym momencie nadal widać ale jest już zdecydowanie słabszy. Czekamy na Was :)

 

PS. Kilka zdjęć z dzisiejszego przedpołudnia.

 

IMG_7024.jpgIMG_7028.jpgIMG_7038.jpg

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy dzień jest na prawdę fajny - pogodny. Chłopaki już Luntem obserwują. Około godziny temu świetnie wydać było rozbłysk słoneczny, w tym momencie nadal widać ale jest już zdecydowanie słabszy. Czekamy na Was :)

 

 

Odnośnie tego rozbłysku; to ten, który na zdjęciach z SDO widoczny jest na zachodnim krańcu tarczy, czy też wypatrzyliście coś skierowanego bardziej w stronę Ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza nocka za nami, pogoda dopisała, chociaż tylko w połowie. Bo pogodnie było tylko kilaka godzin, za to sytych godzin :) Po tak długiej przerwie w obserwacji i foto, nawet te kilka godzin pod fajnym niebem strasznie cieszy. Dziś znów zaczyna się przecierać, jesteśmy dobrej myśli :)

 

IMG_7065.jpgIMG_7078.jpgIMG_7086.jpg

 

 

  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby Wam pogoda dopisała.

A dla wytrwałych mam nieśmiałą propozycję krótkiej pieszej wycieczki w to miejsce

https://www.google.pl/maps/dir//49.5094795,21.7651009/@49.5043278,21.7643541,2554m/data=!3m1!1e3?hl=pl

Widok na Tatry jest stamtąd piękny no i zachodzącą Wenus i Merkurego można obserwować niemal do horyzontu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwsza nocka za nami, pogoda dopisała, chociaż tylko w połowie. Bo pogodnie było tylko kilaka godzin, za to sytych godzin :) Po tak długiej przerwie w obserwacji i foto, nawet te kilka godzin pod fajnym niebem strasznie cieszy. Dziś znów zaczyna się przecierać, jesteśmy dobrej myśli :)

 

 

 

 

 

Patrząc na fotki aż żałuję że zabrakło mi możliwości czasowych żeby do Was dołączyć.

Uwielbiam góry, zimę i oczywiście astronomię - a Wy teraz macie to w jednej "pigułce" !!!

 

Życzę pogody !!

 

Pozdrawiam

Borowy Misiek

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.