Skocz do zawartości

VII Zimowy Zlot Astronomiczny


PawelBe

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za miły zlot - zimowy jak zwykle klimatyczny.

Brakło jeszcze tak z dwie godziny pogody i było by git :)

Fotek dziennych prawie nie robiłem więc nie mam czym się pochwalić :) :)

 

ax

 

 

PS:

Mam niestety kogoś kubek konkursowy z motywem startrails a ktoś ma mój kubek z drogą mleczną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem!

Żeby troszkę osłodzić rozgoryczenie Kolegi, przesyłam parę zdjęć ze zlotu, włączając w to moje żenujące szeroko kadrowe katastrofotki.

Dziękuję za, jak zwykle, niezwykle sympatyczną atmosferę. Czego się nie da powiedzieć o atmosferze ziemskie w czasie Zlotu.

Pozdrawiam,

Piotr

 

 

don_Pedro_i_SCT.jpg

Loveyoy_i_Plejady_szeroki kadr.jpg

Loveyoy_i_Plejady_chmury.jpg

Sprzęciarnia.jpg

Sungazers.jpg

Sungazers1.jpg

Koniki_Polskie.jpg

Edytowane przez don Pedro
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyj ten zielony Dobson i jakie ma parametry ? :wassat:

 

Hej

To jest taki mój full-ATM PLANECIARZ 208/1918. Tutaj więcej info >>http://astropolis.pl/topic/34993-planeciarz-moja-nowa-patrzajka/?hl=planeciarz<<

 

Zlot jak co roku pod względem atmosfery w 100% udany i w końcu udany również pod względem pogody obserwacyjnej. W dzień Słoneczko, w nocy kometka, Jupek, kulki, kreski.... super :icon_smile:

 

VIIzimowy-48.jpg VIIzimowy-49.jpg VIIzimowy-52.jpg

 

VIIzimowy-63.jpg VIIzimowy-66.jpg VIIzimowy-67.jpg

 

VIIzimowy-72.jpg VIIzimowy-74.jpg

Edytowane przez BODI
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam bardzo, że byliście z nami na kolejnym zlocie. Było nas trochę ponad 20 osób, ale dzięki temu było bardzo fajnie i kameralnie. Czas spędzony z Wami, należy do tych lepszych chwil :). Tym razem dobra pogoda dopisała, chociaż do pełni szczęścia mogło by być jej więcej. No ale zima ma to do siebie, że rządzi się swoimi prawami :)

 

No to i ode mnie lecą fotki.

 

IMG_7086.jpg

 

Dzienne obserwacje:

IMG_7101.jpgIMG_7103.jpgIMG_7108.jpgIMG_7113.jpgIMG_7115.jpg

 

Spacer:

IMG_7253.jpgIMG_7254.jpg

 

Przyłapani na pogaduchach :)

IMG_7260.jpg

 

Edytowane przez PawelBe
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za mile spędzony czas , te trzy dni zleciały w oka mgnieniu . Zaraz po przyjeździe były obserwacje słońca , zresztą dosyć owocne.

 

IMG_6860a.jpg IMG_6874b.jpg

 

 

Wieczorem był czas zarówno na obserwacje jak również na dalekosiężne plany , które miały rozwiązać na zawsze nasze problemy finansowe.

 

IMG_6897a.jpg IMG_6898a.jpg

 

Okazało się przy okazji ,że stała się rzecz bez precedensu ..... POGODA na zlocie zimowym. Zaskoczyła ta wiadomość nawet organizatora

 

IMG_6904a.jpg

 

W zasadzie nie do końca jestem pewny czy to zaskoczenie nie było również spowodowane wiadomoscią o założeniu konta na FB przez jednego zlotowicza.

 

Podziękowania należą się również wszystkim którzy prowadzili prelekcje. Były naprawdę interesujące

 

IMG_6949a.jpgIMG_6908a.jpg

 

Cóż teraz czekać pozostało na następny zlot , do zobaczenia.

Edytowane przez gryf188
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno to było zauważyć ale udało mi się :)

Trochę pomaga zabawa pewnymi funkcjami programu graficznego. Łuk tej ciemnofioletowej mgiełki widzę w kierunku lewego górnego rogu zdjęcia od Pasa Oriona. Na znanym zdjęciu jest w tym miejscu najintensywniejszy:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/P%C4%99tla_Barnarda#mediaviewer/File:BarnardLoopHunterWilson.jpg

 

Pozdrawiam

p.s.

Tu widzimy to "szerzej"

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C5%82ok_Molekularny_w_Orionie

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W piątek na zlocie był nawet widoczny AIRGLOW ;)

Potwierdzam. Również mnie, choć uczestnikiem zlotu nie byłem i pstrykałem sobie fotki w nieco bardziej "cywilizowanej" części Podkarpacia, udało się zarejestrować w piątkowy wieczór na zdjęciu Airglow.

A swoją drogą to ciągle niewiele w tym wątku astrofotek uczynionych na zlocie. A ja czekam i czekam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.