Skocz do zawartości

Meade UWA 8.8mm S5000 + T-Ring Canon EOS


veross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;


Dzisiaj w ramach czyszczenia zbrojowni wystawiam na sprzedaż:


1. Meade UWA 8.8mm z serii S5000 1,25''. W stanie bardzo bardzo dobrym (lekkie ślady używania) - optyka w stanie idealnym.

Sprzedaję, gdyż mam też LVW 8mm, a mając refraktor, aż tak wielkie pole 82st nie jest potrzebne. Okular jest wyśmienity, patrząc przez niego naprawdę ma się wrażenie patrzenia przez okno na statku, moża kręcić okiem i niemalże wyglądąć poza obręcz. Przeogromne pole i super wrażenia. Posiada wykręcana muszlę oczną. Kupiłem z drugiej ręki, poprzedni właściciel zgubił zaślepkę i dał mi nową z UWA 14mm, którą ładnie dopasowałem do okularu.

Polecam! Cena to 630zl.


2. T-Ring Canon EOS W stanie bardzo dobrym (lekkie slady uzywania). Jest to wysokiej jakosci adapter w całosci zrobiony z metalu, świetnie i stabilnie trzyma aparat. Trzymając w dłowi czuć że jest to solidny kawał metalu, a nie jakastam wytłoczka. Sprzedaje ponieważ zakupielm kamerke.

Polecam! Cena to 35zl.


image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg ring1.jpg ring2.jpg


PS: jezeli znajdzie sie ktos kto kiedys kupil ode mnie adapter T-Adapter M42x0.75 - prosze o zgloszenie - moge doslac paragonik, ktory wlasnie znalazlem. Jeszcze 8 miesiecy gwarancji ;)

Edytowane przez WilkFenris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem co odpowiedziec, to opisze wrazenia dla refraktora achro 150/750 i apo 90/600: LVW i UWA sa bardzo bardzo podobne jakosciowo, wagowo i wielkosciowo podobne, UWA ma wykrecana muszlę oczna. Patrzac przez apo na Jowisza czy z achro na gromady kuliste nie bylem w stanie dostrzec roznic w obrazie. Jako ze mam juz LVW 22 do przegladu nieba, zdecydowalem sie zostawic sobie LVW 8mm dla blizszej parafokalnosci, a sprzedac UWA 8.8mm.

 

Roznica jest w sposobie patrzenia, LVW jest raczej okularem do patrzenia osiowego, natomiast UWA jest raczej okularem w stylu 'bulaj' to znaczy ze mozesz niemalze wygladac poza krawedz okularu i podziwiac widoki jakby przez okienko statku kosmicznego.

 

Jezeli moge jakos pomoc lub masz jakies pytania - daj znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.