Jump to content
veross

Meade UWA 8.8mm S5000 + T-Ring Canon EOS

Recommended Posts

Witam;

Dzisiaj w ramach czyszczenia zbrojowni wystawiam na sprzedaż:

1. Meade UWA 8.8mm z serii S5000 1,25''. W stanie bardzo bardzo dobrym (lekkie ślady używania) - optyka w stanie idealnym.

Sprzedaję, gdyż mam też LVW 8mm, a mając refraktor, aż tak wielkie pole 82st nie jest potrzebne. Okular jest wyśmienity, patrząc przez niego naprawdę ma się wrażenie patrzenia przez okno na statku, moża kręcić okiem i niemalże wyglądąć poza obręcz. Przeogromne pole i super wrażenia. Posiada wykręcana muszlę oczną. Kupiłem z drugiej ręki, poprzedni właściciel zgubił zaślepkę i dał mi nową z UWA 14mm, którą ładnie dopasowałem do okularu.

Polecam! Cena to 630zl.

2. T-Ring Canon EOS W stanie bardzo dobrym (lekkie slady uzywania). Jest to wysokiej jakosci adapter w całosci zrobiony z metalu, świetnie i stabilnie trzyma aparat. Trzymając w dłowi czuć że jest to solidny kawał metalu, a nie jakastam wytłoczka. Sprzedaje ponieważ zakupielm kamerke.

Polecam! Cena to 35zl.

image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg ring1.jpg ring2.jpg

PS: jezeli znajdzie sie ktos kto kiedys kupil ode mnie adapter T-Adapter M42x0.75 - prosze o zgloszenie - moge doslac paragonik, ktory wlasnie znalazlem. Jeszcze 8 miesiecy gwarancji ;)

Edited by WilkFenris

UP

Na T-Ring mam rezerwacje.

Do UWA dokladam oryginalne pudelko wraz z ulotkami MEADE.

T-Ring sprzedany i wyslany. Dziekuje.

Jako ze moze ktos chcialby sobie sprawic UWA na świeta - jeszcze jest szansa by doszedl przed gwiazdka - obnizam cene do 595zl!

ciekawe - dostalem maila ze jest odpowiedz na moj post, nic nie widac... bug?

Edit:

Na forum szalał troll i wypisywał gdzie popadnie głupoty, na giełdzie również

Edited by DuRuS
wyjaśnienie

Promocja czerwongo grubasa z broda :) - obnizam cene UWA do 575zl!

Sprzedaję, gdyż mam też LVW 8mm, a mając refraktor, aż tak wielkie pole 82st nie jest potrzebne. - mógłbyś rozwinąć?, byłbym zainteresowany...

Nie bardzo wiem co odpowiedziec, to opisze wrazenia dla refraktora achro 150/750 i apo 90/600: LVW i UWA sa bardzo bardzo podobne jakosciowo, wagowo i wielkosciowo podobne, UWA ma wykrecana muszlę oczna. Patrzac przez apo na Jowisza czy z achro na gromady kuliste nie bylem w stanie dostrzec roznic w obrazie. Jako ze mam juz LVW 22 do przegladu nieba, zdecydowalem sie zostawic sobie LVW 8mm dla blizszej parafokalnosci, a sprzedac UWA 8.8mm.

Roznica jest w sposobie patrzenia, LVW jest raczej okularem do patrzenia osiowego, natomiast UWA jest raczej okularem w stylu 'bulaj' to znaczy ze mozesz niemalze wygladac poza krawedz okularu i podziwiac widoki jakby przez okienko statku kosmicznego.

Jezeli moge jakos pomoc lub masz jakies pytania - daj znac.

Witam;

Ostatnia obnizka - UWA za 499zl + przesylka.

Jezlei nie pojdzie do poniedzialku (we wtorek rano wyjezdzam) - zostaje u mnie.

pozdrawiam!

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Our picks

• Druk 3d. Projekty wydruków przydatnych w astronomii amatorskiej i nie tylko amatorskiej.
      @Adam_Jesion zachęcił mnie do założenia tematu odnośnie druku 3d. Z oczywistych względów nie ma sensu powielać treści poświęconych zagadnieniom sprzętowym, które można znaleźć w dedykowanych temu stronach/forach. To forum Astro, więc skupmy się naszym podwórku.
        • Like
      • 27 replies
    • Akcja grupowa - montaże Lupus AI
      Ruszamy z akcją zapisów na zakup naszych teleskopów! Oferowany montaż będzie miał sporo istotnych poprawek względem prototypu który przyjechał na jesienny zlot i który obecnie użytkuję. Będzie też przygotowany do instalacji enkodera i gdy skończymy obecnie projektowany sterownik to przyjedziemy i zainstalujemy wszystko co potrzeba.
        • Love
        • Like
      • 49 replies
    • Wydrukuj sobie spektroskop
      Spektroskopia jest dziedziną, w której coraz częściej realizują się astroamatorzy. W Europie szczególnie zaawansowani są tu koledzy z Francji oraz UK. My cóż, dopiero nieśmiało próbujemy, ale nawet tutaj na forum mamy przykłady osób, które osiągają już bardzo dobre wyniki @bajastro.
        • Like
      • 70 replies
    • Nowe działy dla początkujących na Astropolis
      W nawiązaniu do apelu zasygnalizowanego w tym wątku wdrożyłem dzisiaj nowy typ for na Astropolis - tzw. Pytania i Odpowiedzi. Działa to dokładnie tak, jak np. na StackOverflow, czyli ktoś zadaje pytanie, reszta odpowiada i ocenia ich jakość. Autor pytania (lub moderator) w odpowiednim momencie oznacza odpowiedź jako najlepszą (wyczerpującą zakres pytania). 
        • Love
        • Thanks
        • Like
      • 16 replies
    • Czym są przestrzenie kolorystyczne (sRGB, AdobeRGB) i jak nimi zarządzać
      Proces zarządzania kolorem (sRGB, AdobeRGB, itp) na konkretnym przykładzie.

• 49 replies
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.