Skocz do zawartości

Dlaczego zdrożały kamery?


dargeo

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przekonaniu ceny astrokamer są, o ironio, z kosmosu. 7 tys. złotych za 400 g elektroniki i aluminium.

Rynek wtórny to jedyna opcja dla mniej zamożnych astroamatorów.

Piotr.

I tu się z Tobą zgadzam w 100%. Jest to żerowanie na ludziach, a ceny nieadekwatne do poniesionych nakładów.

 

Pewnie do tego gwiazdka się jeszcze przyczynia i jest okazja by podnieść cenę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, na astromarket.org wszystko jest za darmo :P Przy każdym produkcje widnieje 0 ;)

 

P.S. skoro ceny kamer są "żerowaniem na ludziach" to proponuje otworzyć własna produkcję skoro to taki kokosowy biznes.

Edytowane przez Krzychoo226
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano stety-niestety... tak długo będą wysokie jak długo będzie popyt przy takich cenach...

Poza tym myślę, że na niekorzyść działa też efekt skali. Co innego jest wydać powiedzmy 1 mln USD (strzelam) na zaprojektowanie lustrzanki EOS xD i sprzedać 500.000 egzemplarzy, a co innego wydać 0,5 mln USD na zaprojektowanie QHYxL i sprzedać jej np. 10.000 egzemplarzy...

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano stety-niestety... tak długo będą wysokie jak długo będzie popyt przy takich cenach...

Poza tym myślę, że na niekorzyść działa też efekt skali. Co innego jest wydać powiedzmy 1 mln USD (strzelam) na zaprojektowanie lustrzanki EOS xD i sprzedać 500.000 egzemplarzy, a co innego wydać 0,5 mln USD na zaprojektowanie QHYxL i sprzedać jej np. 10.000 egzemplarzy...

Innymi słowy, parafrazując klasyka: Rynek wiecznie żywy.

A ty kliencie płać i płacz.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. skoro ceny kamer są "żerowaniem na ludziach" to proponuje otworzyć własna produkcję skoro to taki kokosowy biznes.

Kokosowy czy nie wiadomo że ATM (cenowo) z założenia wychodzi taniej. Gdy się zastanowić czym różni się webcam od Meade DSI to okaże się że jedna ma przetwornik A/D 8bit a druga 16. Atik Titan ma jeszcze chłodzenie, a proporcje cenowe można by oszacować jako 1:10:25 co nie do końca odpowiada poziomowi zaawansowania technicznego. Co nie zmienia faktu że jeśli chciało by się w webcamie wymienić przetwornik A/D na lepszy i napisać cały interfejs przesyłania obrazu do komputera to taniej jest kupić używaną kamerę (choć nie powiem - chodzi po głowie taki ATM tylko trochę "za cienki" jestem elektronik).

 

Pozdrawiam

 

Kuba

 

edycja: Cenę kształtuje rynek ,nikt nikomu nie przystawia pistoletu do głowy by kupował drogie kamerki więc zgadzam się że "żerowanie" to złe określenie tej sytuacji.

Edytowane przez kuba_527
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co produkować miliony kamer jak można wyprodukować kilka tysięcy a pieniądze i tak się zarobi dzięki uprzejmości kupujących.

PS: ZARAZ KTOŚ DODA: "KILKA ALE ZA TO ŚWIETNEJ JAKOŚCI"

 

jeśli uważacie że podniesienie cen kamer o około 10% (ponad) jest uzasadnione to znaczy że jesteśmy w bardzo dziwnych czasach :D

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edycja: Cenę kształtuje rynek ,nikt nikomu nie przystawia pistoletu do głowy by kupował drogie kamerki więc zgadzam się że "żerowanie" to złe określenie tej sytuacji.

oczywiście nie kupujmy, chleb też zróbmy w horrendalnych cenach, wszak nie musimy go kupować

Edytowane przez dargeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co produkować miliony kamer jak można wyprodukować kilka tysięcy a pieniądze i tak się zarobi dzięki uprzejmości kupujących.

Nie wiem czy się zrozumieliśmy :) Jeśli zaprojektowanie czegoś kosztuje 100 jednostek (pomijam wszelkie inne koszty), to jeśli producent oceni potencjał rynku na sprzedaż na poziomie 100, w założonym okresie czasu, to cena musi być większa niż 1 (jeśli nie robi tego charytatywnie). Jak oceni potencjał rynku na 1000, to cena będzie powyżej 1/10 jednostki. To kwestia matematyki a nie "po co" :)

 

jeśli uważacie że podniesienie cen kamer o około 10% jest uzasadnione to znaczy że jesteśmy w bardzo dziwnych czasach :D

Chyba nikt nie twierdzi, że jest uzasadnione... ja twierdzę, że jeśli jestem producentem, któremu wyszło z badań, że zwiększając cenę zwiększy swoje przychody, to to jest działanie racjonalne - z punktu widzenia oczywiście tego wrednego kapitalisty ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli uważacie że podniesienie cen kamer o około 10% (ponad) jest uzasadnione to znaczy że jesteśmy w bardzo dziwnych czasach :D

 

Których kamer i w jakich sklepach? Może skończyły się egzemplarze powystawowe, popokazowe sprzedawane jako nówki. A może winić należy okres przedświąteczny. Co do samych cen kamer wypowiadać mi się już nie chce bo jak ktoś porównuje titana z webcamem to mi ręce opadają.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście nie kupujmy, chleb też zróbmy w horrendalnych cenach, wszak nie musimy go kupować

Właśnie o to "się rozchodzi", że chleb jest dobrem który produkuje wielu, więc jeśli produkujesz bochenki tego powszedniego, to horrendalne ceny zabiją Ciebie jako producenta, bo ludzie przestaną od Ciebie kupować tylko zaczną w piekarni obok.

Ale jeśli produkujesz jakąś mega unikalną odmianę, która zasmakowała grupce chlebożerców, to podniesienie cen na święta nie jest takim złym pomysłem. Znowu: z punktu widzenia producenta :)

Edytowane przez dziki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.