Skocz do zawartości

Astrozagadki


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, chodzi o Rheę :) Znalazłem taką informację podczas czytania artykułu na temat opposition surge dla Plutona. Z księżycami Urana też ciekawa sprawa, tylko bardzo rzadko zdarzają się takie chwile (1-2 razy na 39 lat?). I Oberon nie jest księżycem Neptuna :)

 

PS: Właśnie tak nazwałem swojego żółwia (właściwie żółwicę) - Rea :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bellatrix

Gwiazda podwójna, której stopień separacji składników podlega znacznym zmianom. Obie składowe mają zbliżoną wielkość gwiazdową. Dystans pomiędzy nimi waha się w przedziale 0,35 do 6 sekund kątowych w cyklu 169-letnim. Jaka to gwiazda i w jakiej znajduje się konstelacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich okolicznościach odkryto ten obiekt i jak został przez "odkrywców" nazwany?

 

attachicon.giftakietam.jpg

Słabo znam japoński.... :)

Oko Horusa - zdjęcie wykonane przez teleskop Subaru HSC, nazwa nadana przez studentów z odpowiednika naszych studiów licencjackich - na zajęciach powiększono zdjęcie z teleskopu, dzięki czemu zwracała uwagę nietypowa galaktyka - tak naprawdę są to trzy galaktyki, gdzie pierwsza grawitacyjnie zagina światło dwóch pozostałych oddalonych od obserwatora - tworząc tą jakby tęczówkę oka (grafika w linku) - dając ten niesamowity efekt.

 

Link do artykułu (po angielsku): http://subarutelescope.org/Pressrelease/2016/07/25/index.html

 

Normalnie wszędzie Ci Reptilianie i Masoni... - to był także symbol Masoński :)

 

EDIT: Poprawki, bo źle sobie przetłumaczyłem, więc źle podałem dane.

Edytowane przez Huncyt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwiększymy stopień trudności... Co robią astronauci na stacji kosmicznej ISS z pasta do zębów w ustach, gdy już skończą szczotkowanie zębów?

Ale teraz moja kolej :) dałeś zagadkę, a jak ktoś odpowie to on zadaje pytanie. ;)

 

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proszę uznać moje drugie pytanie jako bonusowe. Nie chcę zaburzać przyjętych zwyczajów. Odpowiedź na drugie pytanie nie będzie uprawniała do wymyślenia swojej zagadki... Teraz w kolejności jest kolega ANowak.

 

Tak, LibMar. Po skończonym szczotkowaniu muszą połknąć pastę. Na filmie pokazuje to astronauta Chris Hadfield. A w związku z regułami, niestety pozbawiłem Cie prawa do zadania zagadki... :(

Edytowane przez Huncyt
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje pytanie pozostanie w strefie stacji kosmicznych.

 

Przed budową ISS NASA miała plany budowy zupełnie innej stacji. Miała ona być zbudowana wyłącznie przez USA i wynoszona przez wahadłowce. Nie uwzględniano ZSRR.

Z racji, że wahadłowiec mógł dokować tylko kilka dni do stacji (tak samo jak było z ISS), a NASA miała jeden zalogować statek (STS), to miał powstać jego mały kuzyn (statek ratunkowy).

 

Jak miała się nazywać stacja i pomniejszony wahadłowiec?

Edytowane przez ANowak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.