Skocz do zawartości

Astrozagadki


Paether

Rekomendowane odpowiedzi

W 2009 roku Scott Barley z Highway Radio zapłacił mandat 400 dolarów australijskich (kwota zebrana wśród słuchaczy) nałożony na NASA przez hrabstwo Esperance (Perth, Australia) za zaśmiecanie terenu, gdy w wyniku deorbitacji na teren Australii spadły elementy stacji Skylab.  Stacja uległa zniszczeniu w 1979 roku. Prawdopodobnie ucierpiała krowa.

Edytowane przez mawmarecki
  • Lubię 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, a moje pytanie? Jest jak najbardziej związane z astronomia ( constellation) jak i przez osobę i okoliczności wypowiedzenia tych słów!

Edytowane przez wessel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wessel napisał:

Przepraszam, a moje pytanie? Jest jak najbardziej związane z astronomia ( constellation) jak i przez osobę i okoliczności wypowiedzenia tych słów!

W pierwszym poście tego wątku Paether napisał, ze zagadkę zadaje ten kto odpowiedział na poprzednią.

Przyznam, że nie jest intuicyjnie oczywiste, że w takim wątku trzeba zawsze czytać pierwszy post dlatego nie dziwi mnie, że dałeś (i jeszcze nie raz ktoś inny da) zagadkę.

Sądzę, że na chwilę powstanie tu dwutorowość jeśli ktoś odpowie i na Twoją zagadkę czyli dramatu nie ma. Jak to mówią "Spoko Wodza" :)

Natomiast ten co odpowie na zagadkę kolegi M. potem przejmie wątek.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wessel napisał:

Kto i kiedy wypowiedział słowa : "Urine Constellation " ?  :)

 

Dowódca misji Apollo 13 James Lovell, w czasie zrzutu moczu poza pokład. Jeśli to prawidłowa odpowiedź proszę o niewyznaczanie mnie do zadania zagadki :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Nova napisał:

Dowódca misji Apollo 13 James Lovell, w czasie zrzutu moczu poza pokład. Jeśli to prawidłowa odpowiedź proszę o niewyznaczanie mnie do zadania zagadki :)

Wygrałaś wycieczkę pieszą do Albanii! To oczywiście dobra odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wessel napisał:

Pakiet chemiczny do sikania w kosmosie?

Blisko - to jest akurat do "dwójki" :D Z misji Apollo.

Astronauci mówili na to "ass gasket", czyli "uszczelka na dupę".

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie - torebka na odchody. Pewnie siku też da się zrobić, o ile w nieważkości da się złapać w worek kulkę sików, ale myślę że będzie to bardzo trudne (akcja-reakcja, strumień pędzi we wszystkie strony itp.). Zdjęcie pochodzi z wystawy Space Adventure z wrocławskiej Hali Stulecia z maja 2019 roku. Jednak Krzysztof z Bagien - twoja kolej.

Pozdr.

M.

20190512_171140.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mawmarecki napisał:

Pewnie siku też da się zrobić

Do sikania był osobny wynalazek. Jakby coś, to w zeszłym roku, na okoliczność pięćdziesiątej rocznicy lądowania na Księżycu, napisałem krótki tekst na ten temat, mogę potem wrzucić, bo to w sumie dość ciekawe :)

 

Zagadka:
Która koronowana głowa ma najwięcej wspólnego z astrofizyką? Odpowiedź poproszę z uzasadnieniem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mawmarecki napisał:

Zdjęcie pochodzi z wystawy Space Adventure z wrocławskiej Hali Stulecia z maja 2019 roku

takie też było moje pierwsze skojarzenie gdy zobaczyłem to zdjęcie

miałem już zacząć przeszukiwać swoje archiwum z fotkami z tej wystawy ale Krzysztof był szybszy

 

pozdrawiam

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.