Skocz do zawartości

Promowane odpowiedzi

♥ Piotr4d    1017

Zapowiada się całkiem całkiem udany rok. Choć większość propozycji, to odgrzewane kotlety mam nadzieje, że przynajmniej część spełni pokładane w nich obietnice dobrego kina SF. Pożyjemy zobaczymy.

Piotr.

Edytowane przez Piotr4d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11451

Jedno jest pewne - Disney zarobi ciężkie pieniądze, obstawiam nieco powyżej 3 mld $ ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Winter    372

Nie mogę się już doczekać filmu Ex Machina. Sztuczne inteligencje, androidy itp. śnią mi się po nocach i czytam non stop na ten temat. Liczę na to, że w filmie będzie podejście filozoficzne do zagadnienia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11451

Zapomniałeś nowy film sf Ridleya Scotta " The Martian"

Pewnie sporo ciekawych produkcji pominąłem, proszę więc dodawać swoich faworytów ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Agent Smith    615

Ja to się tylko modlę, żeby R. Scott nie zrobił sequela do Blade Runnera... :stop:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
♥ Piotr4d    1017

Pierwszy kwartał roku już za nami, a tym samym kilka tytułów zdążyło wejść na ekrany kin (i monitorów). Sam niestety nie obejrzałem żadnego z proponowanych wyżej filmów. I zastanawiam się czy wiele straciłem. Może ktoś podzieli się swoimi wrażeniami i opinią na temat obejrzanego filmu SF ad. 2015.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11451

Świeżutki trailer Gwiezdnych Wojen :sterb029:

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
*Wojtek*    6957

Czekam na ten film ale obawiam się, że to będzie podobne do tych poprzednich części. W GW podobały mi się tylko 3 pierwsze części, czyli te najstarsze, pozostałe niestety już nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11451

Przez weekend obejrzałem 2 filmy z mojej listy - Ex Machina i Jupiter Ascending

Odnośnie pierwszego to czuję pewien niedosyt. Założenie jest fajne, kameralna scenografia, kameralna obsada, wszystko po to żeby stworzyć specyficzny lekko klaustrofobiczny klimat. Po części się to udało, ale zabrakło mi czegoś...pewnego odczucia i okazało się, że to coś ma swoją nazwę - Dolina niesamowitości ( Nie czułem tego niepokoju, który byłby bardzo wskazany, a świetnie został wprowadzony np w filmie Automata.

Brakło mi chyba też mocniejszego twistu fabularnego, ten ze służącą był słaby. Film nie zaskakuje w żadnym momencie. Jednak nie żałuję obejrzenia chociaż nie utkwi mi w pamięci.

Jupiter...Pojawia się tam taki tekst: "czas to najcenniejszy towar w całym wszechświecie" i cały czas biję się z myślami czy nie odebrano mi 2 jednostek tego towaru. Aktorsko strasznie sztywne, Wachowscy znów bawią się w temat "ludzie są uprawiani". Płytka (albo bardzo okrojona) fabuła z lekko bajkowym klimatem (Kopciuszek?). Wachowscy odkąd przestali być braćmi chyba stracili jaja, co widać w filmach.

Na plus oprawa graficzna. Wiadomo, że 176 mln $ musiało być na coś przeznaczone oprócz gaży dla Tatuma :D Co ciekawe film ledwo się zwrócił (182 mln $ zysków).

Poza tym, ładny Jowisz od czasu do czasu ;)

f826d1a79341fefe.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
WielkiAtraktor    2086

Naukowcy tworzą nowy gatunek dinozaura. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli i gad ucieka z parku.

Czekam niecierpliwie (jako fan od dziecka). Liczę na spory budżet i (w miarę) powagę.

Ktoś gdzieś zauważył, że dotychczasowe filmy ciągle nie wyczerpały jeszcze całego materiału z pierwszej powieści Crichtona. Np. spływ rzeką i „ptaszarnia” – widzieliśmy je dopiero w JP III. A pokazana na trailerze jazda na motocyklu na wyścigi z raptorami to też nie nowość, było w Zaginionym świecie (tj. w powieści).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hans    1743

Nie moge sie doczekać mad maxa. Trailer wyrwal mnie z kapci.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Paether    11451

Liczę na spory budżet

Początkowo mówiło się o nieco ponad 150 mln $, obecnie ocenia się na 190 mln $.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hans    1743

W sumie, to jest jeszcze jeden mocno powiązany temat z SF - gry. Wiele mają wspolnego najnowsze produkcje z kinowymi klimatami. A bedzie sie działo. Wystarczy popatrzeć nad czym pracuje CD Projekt (nowy Wiedźmin już za chwile, Cyberpunk 2077)... grubo.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pietro    814

Jeżeli chodzi cyfrowego Mad Maniaka to czekam z niecierpliwością.Exclusives na Ps4.Polecam obejrzeć

Zapowiada się Mega miazga! xD.

A co do Wiedźmina.Jutro premiera :) Może się uda jakąś kopię przygarnąć,choć może być z tym problem.Tydzień temu stuknął milion preorderów i możliwe że może zabraknąć Czarodzieja.Ekipa z CD Project ma sukces gwarantowany :)

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Iluvatar    1305

Jestem po seansach Avengersów i Mad Maxa. Co do pierwszego filmu, to wyszło solidnie, jak na Marvela przystało, ale bez błysku geniuszu. Za jakiś czas będę musiał jeszcze raz obejrzeć, żeby wyrobić sobie ostateczne zdanie.

A co do Mad Maxa, to naprawdę trzeba to zobaczyć. Nie widziałem jeszcze klasycznej trylogii i muszę nadrobić zaległości, ale nowa wersja MIAŻDŻY. Tyle akcji na raz w żadnym filmie chyba jeszcze nie oglądałem. A i muzyka robi robotę, czego potwierdzenie widać na poniższym kadrze.

guitarguy.jpeg

• Lubię 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Hans    1743

Pierwszy MadMax koniecznie, druga część... hmmm... nie każdemu przypadnie do gustu.

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
*Wojtek*    6957

Mnie akurat jedynka nie przypadła do gustu. Dwie pozostałe to tak i cieszę się, że czwórka, chyba, jest w podobnym klimacie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta