Skocz do zawartości

Filmy sci-fi 2015


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zapowiada się całkiem całkiem udany rok. Choć większość propozycji, to odgrzewane kotlety mam nadzieje, że przynajmniej część spełni pokładane w nich obietnice dobrego kina SF. Pożyjemy zobaczymy.

Piotr.

Edytowane przez Piotr4d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się już doczekać filmu Ex Machina. Sztuczne inteligencje, androidy itp. śnią mi się po nocach i czytam non stop na ten temat. Liczę na to, że w filmie będzie podejście filozoficzne do zagadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pierwszy kwartał roku już za nami, a tym samym kilka tytułów zdążyło wejść na ekrany kin (i monitorów). Sam niestety nie obejrzałem żadnego z proponowanych wyżej filmów. I zastanawiam się czy wiele straciłem. Może ktoś podzieli się swoimi wrażeniami i opinią na temat obejrzanego filmu SF ad. 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Przez weekend obejrzałem 2 filmy z mojej listy - Ex Machina i Jupiter Ascending

 

Odnośnie pierwszego to czuję pewien niedosyt. Założenie jest fajne, kameralna scenografia, kameralna obsada, wszystko po to żeby stworzyć specyficzny lekko klaustrofobiczny klimat. Po części się to udało, ale zabrakło mi czegoś...pewnego odczucia i okazało się, że to coś ma swoją nazwę - Dolina niesamowitości ( Nie czułem tego niepokoju, który byłby bardzo wskazany, a świetnie został wprowadzony np w filmie Automata.

Brakło mi chyba też mocniejszego twistu fabularnego, ten ze służącą był słaby. Film nie zaskakuje w żadnym momencie. Jednak nie żałuję obejrzenia chociaż nie utkwi mi w pamięci.

 

Jupiter...Pojawia się tam taki tekst: "czas to najcenniejszy towar w całym wszechświecie" i cały czas biję się z myślami czy nie odebrano mi 2 jednostek tego towaru. Aktorsko strasznie sztywne, Wachowscy znów bawią się w temat "ludzie są uprawiani". Płytka (albo bardzo okrojona) fabuła z lekko bajkowym klimatem (Kopciuszek?). Wachowscy odkąd przestali być braćmi chyba stracili jaja, co widać w filmach.

Na plus oprawa graficzna. Wiadomo, że 176 mln $ musiało być na coś przeznaczone oprócz gaży dla Tatuma :D Co ciekawe film ledwo się zwrócił (182 mln $ zysków).

Poza tym, ładny Jowisz od czasu do czasu ;)

 

f826d1a79341fefe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naukowcy tworzą nowy gatunek dinozaura. Wkrótce sytuacja wymyka się spod kontroli i gad ucieka z parku.

 

Czekam niecierpliwie (jako fan od dziecka). Liczę na spory budżet i (w miarę) powagę.

 

Ktoś gdzieś zauważył, że dotychczasowe filmy ciągle nie wyczerpały jeszcze całego materiału z pierwszej powieści Crichtona. Np. spływ rzeką i „ptaszarnia” – widzieliśmy je dopiero w JP III. A pokazana na trailerze jazda na motocyklu na wyścigi z raptorami to też nie nowość, było w Zaginionym świecie (tj. w powieści).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, to jest jeszcze jeden mocno powiązany temat z SF - gry. Wiele mają wspolnego najnowsze produkcje z kinowymi klimatami. A bedzie sie działo. Wystarczy popatrzeć nad czym pracuje CD Projekt (nowy Wiedźmin już za chwile, Cyberpunk 2077)... grubo.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi cyfrowego Mad Maniaka to czekam z niecierpliwością.Exclusives na Ps4.Polecam obejrzeć

Zapowiada się Mega miazga! xD.

A co do Wiedźmina.Jutro premiera :) Może się uda jakąś kopię przygarnąć,choć może być z tym problem.Tydzień temu stuknął milion preorderów i możliwe że może zabraknąć Czarodzieja.Ekipa z CD Project ma sukces gwarantowany :)

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po seansach Avengersów i Mad Maxa. Co do pierwszego filmu, to wyszło solidnie, jak na Marvela przystało, ale bez błysku geniuszu. Za jakiś czas będę musiał jeszcze raz obejrzeć, żeby wyrobić sobie ostateczne zdanie.

A co do Mad Maxa, to naprawdę trzeba to zobaczyć. Nie widziałem jeszcze klasycznej trylogii i muszę nadrobić zaległości, ale nowa wersja MIAŻDŻY. Tyle akcji na raz w żadnym filmie chyba jeszcze nie oglądałem. A i muzyka robi robotę, czego potwierdzenie widać na poniższym kadrze.

guitarguy.jpeg

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film Ex Machina i powiem, że dla fana tego gatunku jest ok... dałbym 7/10. Ciekawie przedstawiono sztuczną inteligencję. Sposób zbierania danych do jej stworzenia pokrył się z tym co myślę i mówię od dłuższego czasu moim znajomym.. fajne uczucie :). Nie będę się rozpisywał by nie spojlerować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też ostatnio oglądałem i podczas oglądania był trochę wkurzający bo cały czas nic się nie dzieje, ale ostatecznie nie jest zły bo jest o czym pomyśleć.
dla tych którzy już oglądali (żeby nie spoilerować) polecam analizę komisku xkcd 1450 oraz stronę gościa który twierdzi że to tylko kwestia czasu :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.