Skocz do zawartości

Filmy sci-fi 2015


Rekomendowane odpowiedzi

oglądałem niestety ten film i nie polecam :(

nijakie postacie, wyświechtane schematy i za długi.

niby ten mark taki sympatyczny i sprytny ale zupełnie mnie nie wzruszało to co się z nim dzieje.

bardziej wiarygodnym samotnym kosmonautą był w "interstellarze" ^_^

a przy akcji w kosmosie od razu się przypomina "grawitacja" no i tu też przez porównanie wychodzi straszna bieda.

 

ale sam pomysł ciekawy, może po prostu to powinno pozostać książką a nie od razu robić ze wszystkiego film (książki nie czytałem).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmowej wersji "Marsjanina" nie polecam. Po niemal całkowitym wycięciu naukowej otoczki nie zostaje wiele - głównie ładne krajobrazy. Do tego o ile w książce jest tylko jeden poważny błąd pod względem realizmu (burza która uruchamia całą akcję), to w filmie twórcy pozwolili sobie na dużo wiekszą swobodę - np. założyli chyba, że ciśnienie na Marsie jest tylko delikatnie mniejsze niż na Ziemi (o ile brak skafandrów ciśnieniowych można podyktować względami estetycznymi, to łatanie hełmu taśmą czy później nawet kilkumetrowego otworu w bazie folią klejoną taśmą to już grube przegięcie).

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na filmie i tak jak napisali poprzednicy, jest on sporo okrojony względem książki. Moim zdaniem nie przeszkadza to w oglądaniu. W wersji filmowej Mark ma łatwiej, jeżeli chodzi o przeżycie :) Nie żałuj kasy wydanej na bilety i z chęcią obejrzałbym jeszcze raz.

Edytowane przez kiju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowszy trailer Star Wars: The Force Awakens. Mnie jakoś nie zachęca do pójścia do kina. Eh..., magia tego filmu skończyła się na trzech pierwszych częściach - jak dla mnie. To co mnie zniechęca, to np takie dziwactwa jak świetlny miecz pod koniec tego filmiku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam odmienne zdanie od wielu ludzi, których razi w oczy scena z nowym mieczem świetlnym: Bardzo mi się podoba. Jest to faktycznie duże odstępstwo od klasycznego miecza świetlnego, ale ma w sobie jakiś taki ładunek energii. W najstarszych częściach energetyczne ostrze się jakby wysuwało, w I,II,III miecze tak jakby po prostu włączali. Tymczasem w najnowszej części widać, jakby sith wyrzucał to ostrze, jakby wkładał w to energię i siłę, żeby je napędzić. Jakby to inicjował. Wszak miecze świetlne włączane były podobno mocą. Dodatkowo to "płonące" ostrze wygląda jakby ta energia była większa, trochę nieokiełznana.
Mi się podoba :)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ostatnim czasie obejrzałem 2 filmy nakręcone na podstawie komiksów Marvela - Fantastic Four i Ant-Man.

Pierwszy z nich jest baaardzo słaby i nawet nie chce się o nim szerzej pisać. Drugi tyłka nie urywa ale czasem straconym też tego nie nazwę. Fajne, lekkie kino nieco w stylu "heist". Fajnie, że Marvel sięga po różne style filmowe w budowaniu swego uniwersum. Ukazanie świata z "mrówczej" perspektywy ma niesamowity potencjał, ale chyba nie do końca wykorzystany. Thomas wymiata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra wiadomość (usłyszałem dzisiaj w wiadomościach), jak dla mnie, że nowe GW są nakręcone bardziej podobnie jak trzy pierwsze części, które mi się podobają. Te trzy nowsze są dla mnie nie do przełknięcia, z powodu właśnie nadmiaru grafiki komputerowej i sztuczności.

 

W takim razie moje podejście do nowej części, zmieniło się na bardziej entuzjastyczne. Jak będzie, to dopiero okaże się, kiedy obejrzę film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem wczoraj na filmie i tak jak napisali poprzednicy, jest on sporo okrojony względem książki. Moim zdaniem nie przeszkadza to w oglądaniu

 

Obejrzałem Marsjanina dopiero przed chwilą. Ot, taki świąteczny, familijny film :D

Zgadzam się z powyższym - jest mocno okrojony o matematykę i problemy ale nie mam wrażenia, że jakaś minuta tego filmu jest zmarnowana, więc gdyby w filmie miałyby się znaleźć pozostałe, niewykorzystane elementy, musiałby trwać sporo ponad 3 godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak tam wrażenia po gwiezdnych wojnach? :flirt:

 

mi się bardzo podobało, świetny klimat i nawiązania do starej trylogii, ale... oceniając to według normalnych kryteriów w jakich ocenia się filmy to jednak niestety tylko doskonale zrealizowany film akcji o niczym (albo o tym co już 1000 razy widzielismy we wszystkich innych filmach) :(

pewnie było to nieuniknione bo jako kolejna część musieli trzymać się reguł gatunku, a już zwłaszcza teraz gdy jest nowy właściciel i nie chciał ryzykować gniewu ludu i oskarżeń o herezje ^_^

 

więc okej, tak musiało się stać, nie można kopiować czegoś N razy i równocześnie pozostać oryginalnym - ale czy to dobrze że powstają kolejne części? może lepiej było to zostawić 30 lat temu i już nie dotykać? jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Kino co miało pokazać, to już pokazało. Mam na myśli wszystkie gatunki. Pozostaje tylko właśnie powielanie togo co było, zmieniając co nieco, albo dodając jakieś elementy "nowe". Nowych GW nie widziałem ale cieszy mnie fakt, że są podobne do tych pierwszych. Jeżeli film jest udany, to niech robią kolejne części. Przecież coś trzeba oglądać ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2D, napisy)

 

Właśnie wróciłem. Dzieło warto oglądnięcia. Wszystko dobrze zrobione (np efekty specjalne) oraz dobrze dobrane - zwłaszcza aktorzy - po prostu fajne twarze, a zarazem pasujące dokładnie do ról!

Podobało mi się, że dużo było emocji międzyludzkich, w miarę subtelnie (a więc na poziomie) pokazywano budowanie się wzajemnych sympatii albo ból rozłąki i magię (uczuć) spotkania po latach.

Zamiast wielkich słów powiedział coś miło o drobnej zmianie w jej wyglądzie :)

 

Od strony technicznej parę zabawnych/niesamowitych ale sympatycznie rzeczy - np sposób poruszania się głównego robota filmu.

 

Pozdrawiam

p.s.

Oczywiście co najmniej kilka z rzeczy tam obecnych jest niewykonalne (dla nikogo i nigdy - moim nieskromnym zdaniem - np prędkość nadświetlna, ów robot i skuter co sobie wisi nad glebą, telepatia nawet z małej odległości)

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście co najmniej kilka z rzeczy tam obecnych jest niewykonalne (dla nikogo i nigdy - moim nieskromnym zdaniem - np prędkość nadświetlna, ów robot

Ekologu-pesymisto ;) Wprawdzie w filmie, jak czytamy w Internecie, w większości scen użyto robota animowanego przez lalkarzy (zbudowanie samodzielnego, zdalnie sterowanego robota na czas było niepraktyczne), to potem przysiedli i zmajstrowali wersję autonomiczną.

 

http://www.starwars.com/news/droid-dreams-how-neal-scanlan-and-the-star-wars-the-force-awakens-team-brought-bb-8-to-life(zob. sekcja „Making BB-8 real”)

 

Edytowane przez WielkiAtraktor
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, późno było jak wróciłem. Ale jednak ci tu przedstawili spokojną sielankę na płaskiej podłodze. Na filmie bywały spore przeciążenia. Przypuszczam też, że z fizyki wynika, że jak robocik jedzie ze stałą prędkościa to ok ale jak zmienia kierunek lub prędkość to musi ta głowa byc mocno "trzymana/ciągana" i to rodziłoby spore problemy (zużycie energii, realność tak silnych więzów).

Niemniej przyznaję ci rację. Zasadniczo robot jest i fajny i realny. I wielkie brawa dla inżynierów co zrobili tę prezentację tutaj!

Pozdrawiam

p.s.

Niemniej ten robocik wykazywał sporą sztuczną inteligencję, a to (jak wyjaśniałem w innym wątku) jest praktycznie niewykonalne ;)

 

http://astropolis.pl/topic/51367-smutna-alternatywa-przyszlosci-a-moze-juz-nie-przyszlosci/page-10?do=findComment&comment=598517

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak ci tu przedstawili spokojną sielankę na płaskiej podłodze. Na filmie bywały spore przeciążenia

co tam przeciążenia, przy takiej kulce nawet jazda pod małą górkę jest bardzo trudna, moment siły odchylonej głowy jest ograniczony.

jazda po pustyni, po wydmach, byłaby możliwa tylko w jedną stronę - z górki :P

 

 

ale w gwiezdnych wojnach mamy przecież różne antygrawitacyjne wynalazki więc po prostu robot-kulka turla sie antygrawitacyjnie. w przyjetej kownwencji nie ma w tym nic niewłaściwego.

 

Niemniej ten robocik wykazywał sporą sztuczną inteligencję, a to (jak wyjaśniałem w innym wątku) jest praktycznie niewykonalne ;)

inteligencja na poziomie zwierzątka domowego - to rzecz z gwiezdnych wojen której z tych wszystkich fantastycznych wynalazków można spodziewać się najszybciej.

w ogóle trudno to porównywać do mieczy świetlnych, pojazdów napędzanych antygrawitacją, podróży międzygwiezdnych w hiperprzestrzeni, rozwalania planet.

 

no i zwierzątka domowe istnieją już dzisiaj, co przede wszystkim dowodzi że ich istnienie jest możliwe, a te inne rzeczy być może nawet nie będą możliwe nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wreszcie oglądnąłem Marsjanina.

Film okazał się, żwawy, nie nudny (czego się obawiałem).

Zaskoczyła mnie mnogość interesujących naukowo rzeczy, które przemycono o Marsie, ale też o astronautyce i fizycznych zasadach lotów kosmicznych.

Szczególnie ostatnia, spora, część filmu - ratowanie bohatera - to już czysta fizyka (np. asysta grawitacyjna) i ekonomia lotów i spacerów kosmicznych podana w żywej, atrakcyjnej formie.

Film powinien się jeszcze bardziej podobać kobietom - z racji obsady ;)

Pozdrawiam

 

 

mars.jpg

Edytowane przez ekolog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem Marsjanina w 3D i muszę przyznać, że wrażenie na mnie zrobiła jedynie burza piaskowa na samym początku ... no może jeszcze panoramy Marsa ;)

film ma nieco za wolne tempo ... rodzina przysnęła :)

za to ja burzę piaskową obejrzałem kilka razy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.